شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۲۰:۳۳ | ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
انتشار اوراق صکوک اجاره سایپا یدک برای تامین سرمایه در گردش
۲۰:۳۳ | ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
اجاره خودرو
/گزارش خبری/با تعهد پذیره نویسی و بازارگردانی تامین سرمایه آرمان صورت می گیرد؛

انتشار اوراق صکوک اجاره سایپا یدک برای تامین سرمایه در گردش

پرشین خودرو: مدیرعامل سایپا یدک از انتشار اوراق صکوک اجاره برای تامین سرمایه در گردش حوزه بازرگانی این شرکت خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو، علیشاهی گفت: این اوراق را شرکت تامین سرمایه آرمان به مبلغ 850میلیارد ریال با نرخ سود سالانه 18 درصد و با سررسید چهار ساله روز شنبه ( فردا) منتشر خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت سایپا یدک با اشاره به نامگذاری سال "اقتصاد مقاومتی؛تولید-اشتغال " از سوی مقام معظم رهبری گفت: شرکت بازرگانی سایپا یدک در راستای تحقق شعار سال و به منظور تامین سرمایه در گردش حوزه بازرگانی اقدام به انتشار اوراق صکوک کرده است.

وی افزود: این اوراق به روش بهره وری از دارایی های غیرجاری در قالب قرارداد اجاره به شرط تملیک منتشر می شود و گردش نقدینگی حاصل از آن را در جهت برنامه ریزی، سفارشات و تامین قطعات و لوازم یدکی محصولات گروه خودروسازی سایپا از طریق تامین کنندگان داخلی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

به گفته مدیرعامل سایپا یدک ؛ انتشار این اوراق علاوه بر ایجاد اشتغال می تواند گام موثری در جهت احیای دوباره زنجیره تولید قطعات با کیفیت و قیمت مطلوب باشد.

علیشاهی با بیان اینکه این اقدام دومین اوراق صکوک بازار سرمایه در سال 96 با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار است ، خاطرنشان کرد : این اوراق به مبلغ 850میلیارد ریال با نرخ سود سالانه 18 درصد و با تعهد پذیره نویسی و بازارگردانی تامین سرمایه آرمان و سررسید چهار ساله منتشر خواهد شد و پرداخت سود آن نیز به صورت هر 3 ماه یکبار تضمین شده است.

مدیرعامل سایپا یدک گفت: بازپرداخت بلند مدت، تزریق یکباره مبلغ این اوراق به کالبد بازرگانی شرکت با توجه به زمان عرضه آن و همچنین نرخ متناسب و پایین هزینه این روش تامین مالی در مقایسه با سایر منابع تامین مالی از مزایای آن است.

وی افزود: تامین و توزیع قطعات با کیفیت، گردش نقدینگی حداقل 3 بار در سال ،افزایش توان مذاکره و دریافت تخفیف بیشتر ،کاهش قیمت تمام شده قطعات ودر نتیجه نرخ فروش پایین تر و در نهایت افزایش رضایت مشتریان شبکه خدمات پس از فروش و پرداخت بموقع تعهدات از طریق گردش صحیح نقدینگی را می توان از دیگر مزیتهای آن برشمرد.

برچسب ها:
بورس
نظر بینندگان
!
!
!