یكشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷
پرشین خودرو
متخلفان جاده زیر ذره‎بین ۱۴۰۰ دوربین
۰۹:۵۲ | ۱۳۹۶/۰۴/۱۹

متخلفان جاده زیر ذره‎بین ۱۴۰۰ دوربین

پرشین خودرو: رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای گفت: امسال حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ دستگاه دوربین هوشمند در سطح جاده‌های کشور نصب می‌شودکه با نصب این تعداد دستگاه، تعداد دوربین‌های هوشمند فعال به بیش از یک‌هزار و ۴۰۰ دستگاه می رسد.

به گزارش پرشین خودرو، به نقل از وزارت راه، داود کشاورزیان اظهار داشت: میزان تلفات جاده ای در کشور از سال 84 تا سال 95 از حدود 27 تا 28 هزار نفر به حدود 16 هزار نفر کاهش یافته است. همچنین کاهش آمار تلفات در حالی روی داده که در این مدت بیش از 10 تا 12 میلیون خودروی جدید وارد چرخه فعالیت شده و این روند هر سال ادامه دارد.

وی اظهار کرد: هر سال بیش از یک میلیون خودروی جدید وارد ناوگان حمل‌و‌نقل می‌شود و آمار ترددشمارهای کشور نیز نشان از افزایش متوسط سالانه حدود 7 تا 8 درصدی ترددهای جاده ای است.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور با اشاره به ضرورت نگهداری انواع محورهای ارتباطی کشور یادآوری کرد: برای این منظور حدود 6 تا 7 هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است تا این راه ها به نحو مطلوبی نگهداری شود.

کشاورزیان ادامه داد: امسال حدود 600 تا 700 دستگاه دوربین هوشمند در سطح جاده های کشور نصب می شود که با نصب این تعداد دستگاه، تعداد دوربین های هوشمند فعال به بیش از یکهزار و 400 دستگاه می رسد.

وی گفت: اجرای این پروژه ادامه دارد و علاوه بر جاده های شریانی در جاده های غیرشریانی که آمار تصادف ها بالا باشد، دوربین نصب می شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی، نصب سامانه توزین در حال حرکت برای کنترل بارهای محوری غیرمجاز را از دیگر طرح های این سازمان اعلام و یادآوری کرد: هم اکنون 35 دستگاه سامانه توزین در حال حرکت در جاده ها نصب شده که از این تعداد 25 دستگاه در دولت یازدهم نصب شده است.

کشاورزیان افزود: اخیرا قراردادی برای ساخت، نصب و نگهداری 65 دستگاه جدید با اعتبار 600 میلیارد ریال امضا شده و طرف قرارداد موظف به نگهداری از این دستگاه ها به مدت 5 سال است.

وی گفت: با نصب این سامانه ها، همه بارهای غیرمجاز در جاده ها کنترل می شود و در هر جای کشور تخلفات از طریق این سامانه ثبت شده و با آن برخورد می شود.

تسنیم

برچسب ها:
تخلفرانندگان
نظر بینندگان
!
!
!