یكشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۲۰:۰۰ | ۱۳۹۶/۰۴/۱۹
کپی‌برداری چینی ها از پورشه ماکان
۲۰:۰۰ | ۱۳۹۶/۰۴/۱۹
اجاره خودرو

کپی‌برداری چینی ها از پورشه ماکان

پرشین خودرو: شاید شنیده‌اید که چینی‌ها از همه چیز کپی می‌زنند. این بار شرکت زوتیه (Zotye) با تقلید از پورشه ماکان خودروی جدیدی با نام SR9 راهی بازار چین کرده، که یک SUV به نام نانشنگ است.

به گزارش پرشین خودرو، برخی خودروسازان چینی با وجود همه تلاش‌های خود برای فروش داخلی، نمی‌توانند از کپی بیشرمانه خودروهای غربی خودداری کنند.

یکی از آنها شرکت زوتیه و خودروی SR9 است که ما آنرا  تحت پوشش قرار داده‌ایم، اما این نسخه تقلیدی پورشه ماکان در حال حاضر خود را برای ماه مه آینده در نمایشگاه خودروی شانگهای آماده می‌کند.

تقلید شرکت زوتیه از پورشه ماکان

به نظر می‌رسد که ظاهر پورشه ماکان برای زوتیه کافی نبوده، چرا که این شرکت یک نسخه صورتی SUV به نام "Nunsheng"، به معنی "الهه"، تولید کرده است. به گفته CarNewsChina، این اصطلاح در زبان عامیانه چینی به معنای "زن ستایش شده" است و اغلب برای اشاره به یک شخص مشهور استفاده می‌شود.

تقلید شرکت زوتیه از پورشه ماکان

نه تنها بیرون "اس آر ۹ الهه" به رنگ صورتی است، بلکه داخل اتاق و بالای صفحه داشبورد، درها، اهرم تعویض دنده، کنسول مرکزی و بعضی سطوح دیگر به رنگ صورتی است، با چرم متضاد به رنگ کرم سفید که در بعضی جاها استفاده می‌شود. علاوه بر این، زوتیه می‌گوید که خانم‌هایی که در آینده این خودرو را می‌خرند می‌توانند قلابدوزی را نیز به عنوان روپوش صندلی داشته باشند.

تقلید شرکت زوتیه از پورشه ماکان

در حالی که نسخه معمولی SR9 می‌تواند در چین از ۱۵،۷۹۰ دلار قیمت داشته باشد، نسخه ی "الهه" هزینه‌هایی بیش از ۲۶،۰۰۰ دلار دارد، در حالی که از پیشرانه ۲.۰ لیتری توربوشارژر مشابه با نسخه معمولی فقط با ۱۹۰ اسب بخار قدرت استفاده می‌کند.

زومیت

نظر بینندگان
!
!
!