دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۲۱:۰۸ | ۱۳۹۶/۰۴/۱۳
دومین نمایشگاه بین‌المللی و تخصصی خودرو در ارومیه افتتاح شد
۲۱:۰۸ | ۱۳۹۶/۰۴/۱۳
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

دومین نمایشگاه بین‌المللی و تخصصی خودرو در ارومیه افتتاح شد

پرشین خودرو: دومین نمایشگاه بین‌المللی و تخصصی خودرو، قطعات و صنایع وابسته ارومیه در پارک جنگلی این شهر افتتاح شد.

به گزارش پرشین خودرو، عصر امروز دومین نمایشگاه بین‌المللی و تخصصی خودرو، قطعات و صنایع وابسته ارومیه با حضور شرکت‌های خودور ساز و قطعه ساز از جمله سایپا، پارس خودرو، زامیاد، سایپا دیزل، مدیران خودرو و ماموت و با شرکت جمعی از مدیران و روسای دستگاه‌های دولتی آذربایجان غربی در پارک جنگلی این شهر افتتاح شد.

در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه مدیر امور نمایشگاه‌های بین‌المللی آذربایجان غربی اظهار کرد: آینده صنعت خودرو بعد از برجام بسیار درخشان شده و افق بسیار روشنی در این صنعت ایجاد کرده است.

امیرمسعود فاتحی افزود: امیدواریم پس از برجام صنعت خودرو سازی رشدی حدود 2 برابر داشته‌ و خودروسازان امکان تقابل و همکاری با خودروسازان جهانی برای تبدیل شدن از مونتاژکار به تولیدکننده را خواهند داشت.

وی تصریح کرد: ضریب نفوذ خودرو در ایران از 200 خودرو بازای هر 1000 نفر است و امیدواریم در سال 2035 با تولید 3 میلیون دستگاه در سال به یک صادرکننده در این صنعت تبدیل شویم.

فاتحی اظهار کرد: وجود فارغ‌التحصیلان و ارزانی انرژی از مزایای این صنعت در ایران است و در این میان آنچه اهمیت دارد این است که صنعت خودروسازی باید بتواند با تغییرات فناوری همگام شود تا چالش‌های پیشرو را از میان بردارد.

آغاز کیفی‌سازی محصولات خودرویی

مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی نیز در این مراسم اظهار کرد: این سازمان تلاش می‌کند با رویکرد صادرات محوری در صنعت خوردو برنامه‌های خود را دنبال کند.

جعفرصادق اسکندری افزود: تا پایان این ماه جمع بندی، بحث کیفی‌سازی ارائه خدمات پس از فروش محصولات مختلف من جمله خودرو در وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام می‌پذیرد.

وی افزود: در آذربایجان غربی از سال گذشته شهرک سرمایه‌گذاری ایجاد شده که می‌تواند در زمینه تولید خودرو و توسعه فعالیت‌های ریخته‌گری جذب سرمایه گذار کند و در این میان رویکرد استان توسعه فعالیت‌های صنعتی و تکمیل زنجیره‌های تولید است.

مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: این سازمان آمادگی دارد همکاری گسترده‌ای با سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در استان و بویژه در شهر ارومیه برای انجام سرمایه‌گذاری‌های مختلف داشته باشد.

افزایش 57 درصدی تولید خورو در سایپا

مشاور شرکت سایپا نیز در مراسم افتتاح دومین نمایشگاه بین المللی خودرو ارومیه اظهار کرد: شرکت سایپا اهمیت ویژه‌ای برای استان آذربایجان غربی قائل است و در این نمایشگاه با حضوری پررنگ و در متراژی افزون بر 1800 متر فضای مفید نمایشگاهی شرکت کرده است.

عباس صفری گفت: شرکت سایپا با تدابیر دولت و سیاست‌های هیئت مدیره در مسیر رشد و توسعه قرار گرفته طوری که در سال گذشته 57درصد رشد تولید داشته و کیفیت خودرو‌ها بر اساس ارزیابی‌ها بهبود یافته است.

وی افزود: استراتژی سایپا، مشتری محوری و توجه به خواست مشتریان بوده است و در این میان استان آذربایجان غربی از نظر رضایت مشتریان جزو استان‌های بر‌تر بوده است.

صفری اظهار کرد: سایپا به دنبال این است که هر سال یک محصول جدید ملی معرفی و با چندین خودروساز جهانی همکاری کند بنابراین منبعد شاهد محصولات جدید سایپا با کیفیت بالا خواهیم بود.

رشد 30 درصدی فضای نمایشگاه خودرو ارومیه

مسئول برگزاری دومین نمایشگاه بین المللی خودرو ارومیه نیز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: 90 شرکت تولید کننده قطعات خودرویی و لوازم یدکی و 20 خودروساز در این دوره از نمایشگاه حضور دارند و در این میان شرکت سایپا به همراه زیرمجموعه خود از جمله پارس خودرو، زامیاد، سایپا دیزل، مگاموتور، همچنین شرکت‌های نگین خودرو، مدیران خودرو، مجتمع ماموت و از بین خارجی‌ها نیز شرکت رنو و سیتروئن از فرانسه، چانگان چین و برخی دیگر از خودروسازان بین المللی حاضرند.

علیرضا عاجزی گفت: نمایشگاه امسال با رشد 30 درصدی متراژ واگذاری فضا برای غرفه‌ها و همچنین حضور پر رنگ‌تر شرکت‌های داخلی و خارجی در فضایی به وسعت یکهزار و 500 مترمربع برگزار می‌شود در حالیکه سال گذشته بیش از 98 هزار نفر از نخستین دوره این نمایشگاه بازدید کردند و افزایش تعداد بازدیدکنندگان به بیش از یکصد هزار نفر در این دوره پیش بینی می‌شود.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!