سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
لوکوموتیوهای روسی روی ریل های ایران
۱۶:۴۱ | ۱۳۹۶/۰۴/۲۱

لوکوموتیوهای روسی روی ریل های ایران

پرشین خودرو: شرکت روسی سینارا از برنامه مورد توافق با ایران برای تحویل لوکوموتیو خبر داد که در جارچوب همکاری های صنعتی مسکو و تهران انجام می گیرد.

به گزارش پرشین خودرو، ، شرکت روسی روز چهارشنبه ارزش این قرار داد امضا شده را 24 میلیون یورو اعلام کرد.
خبرگزاری اسپوتنیک در این باره گزارش داده است: گروه ماشین سازی روسی سینارا به زودی برخی قطارها و لوکوموتیوهای مورد توافق را به ایران ارسال می کند.
آنتون زوبیخین معاون رئیس شرکت خودروسازی سینارا در حاشیه نمایشگاه اینوپروم اعلام کرد: قصد داریم سال آینده 17 واحد لوکوموتیو ریلی را به ایران صادر کنیم و این قرارداد با استفاده از حمایت های مالی مرکز صادرات روسیه (REC) عملی می شود.
سال گذشته نیز، روسیه قرارداد دیگری را با شرکت راه آهن ایران برای برقی کردن مسیـر راه آهن گرمسار- اینچه برون برای تامین مواد و تجهیزات مورد نیاز امضا کرد.
بنا به گزارش رسانه روسی، همچنین شرکت اورالسکیه لوکوموتیو سال گذشته برای فروش ده ها لوکوموتیو و قطار تندرو با ایران توافق کرد که سینارا از روسیه و زیمنس از آلمان لوکوموتیوهای برقی را به ایران صادر می کنند.
در این پروژه رقیب سینارا، یعنی ترانس ماش هولد (ТМХ) قصد مشارکت و ارسال لوکوموتیو به ایران را داشت، اما الکساندر میشارین مدیر این شرکت اعلام کرد که طرف ایرانی استانداردهای سختگیرانه ای دارد.

ایرنا

نظر بینندگان
!
!
!