چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۱۲ | ۱۳۹۶/۰۴/۲۴
بیش از 51 هزار دستگاه تاکسی فرسوده نوسازی شد
۰۹:۱۲ | ۱۳۹۶/۰۴/۲۴
اجاره خودرو

بیش از 51 هزار دستگاه تاکسی فرسوده نوسازی شد

پرشین خودرو: سرپرست اتحادیه تاکسیرانی های شهری وابسته به سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: از سال 94 و در ادامه طرح جایگزینی تاکسی های فرسوده 51 هزار و 247 دستگاه تاکسی، نوسازی شده است.

به گزارش پرشین خودرو، مرتضی ضامنی افزود: اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور، مجری طرح نوسازی تاکسی های فرسوده است، پیرو مصوبه هیات وزیران و اقدامات انجام شده در خصوص طرح نوسازی 90 هزار دستگاه دستگاه تاکسی فرسوده، از بهمن ماه 1394 امکان ثبت نام برای تاکسی های فرسوده تا مدل سال 1385 فراهم شده بود.
وی خاطرنشان کرد: ثبت نام جایگزینی تاکسی های فرسوده تا مدل 1386 از دوشنبه 19 تیر ماه در کشور آغاز شده است.
وی تصریح کرد: با اضافه شدن تاکسی های ساخت 1386 به جرگه ناوگان فرسوده، 52 هزار و 262 دستگاه دیگر از تاکسی های موجود کشور نیز در طرح نوسازی وارد خواهند شد.
سرپرست اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور گفت: به این منظور مصوبه ای در کارگروه هماهنگی و نظارت بر اجرای آلودگی هوای کلان شهرها برای فاز دوم این طرح به تصویب رسید و مقرر شد ،مجری طرح نوسازی تاکسی های فرسوده مقدمات نوسازی 90 هزار دستگاه تاکسی دیگر را فراهم آورد.
وی از رانندگان تاکسی در کلان شهرها که خودرو آنها به سن فرسودگی رسیده است خواست که برای نوسازی تاکسی خود اقدام کنند ،زیرا این تاکسی ها برای تردد در کلان شهرها ممنوعیت تردد دارند و پروانه فعالیت آنها لغو خواهد شد.
ضامنی گفت : اکنون مشکلات جایگزینی تاکسی ها رفع شده و در مدت 10تا 15 روز متقاضیان دریافت این نوع تاکسی ها می توانند خودروهای خود را تحویل بگیرند.
وی تاکید کرد: متقاضیان می توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان خدمات دولت نسبت به نام نویسی و انجام فرایند مربوطه اقدام کنند.

ضامنی اعلام کرد: متقاضیان دریافت تاکسی نو می توانند با مراجعه به بانک های عامل تسهیلات 200میلیون ریالی با نرخ 16 درصدی با بازپرداخت در اقساط 48 ماهه دریافت کنند.
وی ادامه داد: این افراد 5 میلیون تومان یارانه گواهی اسقاط و 500 هزار تومان هم بابت لاشه خودرو فرسوده دریافت می کنند.
وی اضافه کرد: برخی از رانندگان واجد شرایط دریافت تاکسی های نو که برای تامین آورده خود مشکل دارند با هماهنگی های انجام شده با سازمان شهرداری ها و دهیاری ها و پست بانک و با معرفی اتحادیه تاکسیرانی می توانند از تسهیلات 3میلیون تومانی قرض الحسنه با تضامین ساده با بازپرداخت 3 ساله استفاده کنند.
سرپرست اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور در پایان خاطر نشان کرد:خودروهای جایگزین طرح یاد شده شامل سمند EF7 و پژو 405 GLX مجهز به مخزن CNG است.

ایرنا

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!