شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۳:۴۹ | ۱۳۹۶/۰۴/۲۵
عملکرد شورای رقابت قابل قبول است
۰۳:۴۹ | ۱۳۹۶/۰۴/۲۵
اجاره خودرو
/گزارش خبری/ معاون وزیر صنعت:

عملکرد شورای رقابت قابل قبول است

پرشین خودرو: گروه ایران

به گزارش پرشین خودرو، محسن صالحی‌نیا، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه فرمول شورای رقابت برای تعیین قیمت خودرو جاافتاده است، گفت: تعیین این فرمول با بحث و گفت‌وگو صورت گرفته است؛ هرچند ممکن است بعد از طی مدت زمانی طولانی این فرمول نیازمند به‌روزرسانی باشد، اما در شرایط فعلی اشکالی در آن وجود ندارد.

صالحی‌نیا افزود: هرچه شورای رقابت بگوید با توجه به مسوولیت و وظیفه قانونی که دارد از نظر ما قابل قبول است و باید اجرایی شود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی‌بر اینکه آیا میزان رشد قیمتی که در خودروها رخ داده، با شرایط روز بازار همخوانی دارد، گفت: مساله بازار خودرو یک بحث است و تعیین قیمت بحث دیگری است. شورای رقابت محدوده قیمتی تعیین می‌کند و خودروساز می‌تواند تا آن سقف بفروشد.

البته باقی مسائل مانند شرایط بازار، رقابت، تنوع مدل و کیفیت محصولات هم تاثیر دارد. در نهایت درست است که بحث بازار با بحث تعیین قیمت مرتبط است، اما جدا از هم بررسی می‌شود.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت درخصوص عوامل موثر بر قیمت تمام شده خودرو نیز گفت: شاخص‌های مربوط به قیمت تمام شده به تیراژ تولید، نرخ تورم مواد اولیه، حقوق و دستمزد، قیمت جهانی در برخی کالاها و... بستگی دارد. به این ترتیب عوامل زیادی در قیمت تمام شده تاثیر می‌گذارد.

 

 

دنیای اقتصاد

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
شورای رقابت
نظر بینندگان
!
!
!