شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
امسال 1000 کیلومتر به راه های کشور اضافه می‌شود
۱۰:۵۸ | ۱۳۹۶/۰۴/۲۶

امسال 1000 کیلومتر به راه های کشور اضافه می‌شود

پرشین خودرو:معاون ساخت و توسعه راه های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل گفت: تا پایان دولت یازدهم حدود 300 کیلومتر راه به افتتاح می رسد. همچنین امسال هم حدود 1000 کیلومتر راه اصلی و آزادراهی تکمیل و بهره برداری می شود.

به گزارش پرشین خودرو، محمدرضا کدخدازاده  با اشاره به تحقق اهداف شرکت ساخت در توسعه راه های کشورگفت: در سال مالی گذشته بهره‌برداری و تکمیل 950 کیلومتر راه اصلی و آزادراهی را در دستور کار خود قرار دادیم که در حال حاضر 611 کیلومتر از این هدف‌گذاری به نتیجه رسید و پایان سال گذشته 450 کیلومتر راه اصلی و بزرگراه زیر عبور قرار گرفت.

این مقام مسئول تاکید کرد: البته افتتاح و تکمیل پروژه‌های باقیمانده منوط به تخصیص اعتبارات مورد نیاز در موعد مقرر است.

کدخدازاده ادامه داد: پروژه‌های باقیمانده به طول تقریبا 300 کیلومتر که تا پایان دولت یازدهم و تا شهریورماه به افتتاح می‌رسند از پروژه‌های ملی کشورمان محسوب می‌شوند که با افتتاح آن بخشی از کریدور شمال به جنوب و بخشی از کریدور شرقی – غربی کشورمان افتتاح خواهد شد.

وی افزود: 35 کیلومتر از این پروژه مربوط به افتتاح بزرگراه میاندوآب – کرمانشاه در کریدور غرب کشور است و در استان هرمزگان هم 40 کیلومتر از کریدور غربی کشورمان به بهره‌برداری می‌رسد.

معاون ساخت و توسعه راه‌های کشور با بیان اینکه پروژه‌های راهی باقیمانده تقریبا از تمام استان‌های کشورمان عبور می‌کنند، گفت: برای تکمیل این 300 نیاز است کیلومتر باقیمانده به 180 میلیارد تومان هزینه نیاز داریم. هزینه بری قبلا انجام شده و اضافه اعتبارات مورد نیاز چیزی حدود 600 میلیارد تومان بوده است.

وی ادامه داد: در سال مالی جاری هم افتتاح و تکمیل 990 کیلومتر راه اصلی و آزادراهی را در دستور کار خود قرار داده‌ایم که تا پایان سال 96 این مسافت از راه کشورمان به افتتاح می‌رسند.

ایلنا

برچسب ها:
ساخت آزادراه
نظر بینندگان
!
!
!