شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
عمرمفید یک بوق خودرو چقدر است؟
۱۱:۳۱ | ۱۳۹۶/۰۴/۲۶

عمرمفید یک بوق خودرو چقدر است؟

پرشین خودرو: با توجه به وجود خطرات فراوان در جاده ها و خیابان ها در هنگام رانندگی، یکی از بزرگترین نگرانی ها حفظ امنیت راننده و خودرو است.

به گزارش پرشین خودرو، خودروها دارای مکانیزم هایی هستند که در بعضی شرایط می توانند امنیت خودرو راحفظ کنند. در میان آنها می توان به بوق خودرو اشاره کرد. هربار که شما بوق را فشار می دهید، شاسی بوق فعال می شود و قدرتی که برای تولید صدا لازم است را تأمین می کند.

شاسی بوق باید تا زمانی که خودرو کار می کند، کار کند. در اغلب موارد، این قطعه بر اثر گذر زمان و استفاده ی مداوم فرسوده می شود. همچنین در نظر داشته باشید این قطعه در برابر حرارت زیاد خودرو قرار دارد. با گذشت زمان این حرارت بر روی این قطعه اثر می گذارد و به طور کلی، سیم کشی داخل این قطعه آسیب می بیند و مانع کار کردن درست آن می شود. تلاش برای رفع مشکل سیم کشی معمولاً باعث بدتر شدن اوضاع می شود و حتی ممکن است باعث ایجاد آسیب بیشتر به خودروی شما شود.

عوض کردن این قطعه کار بسیار سخت و تخصصی است و مراحل پیچیده ای دارد، بهتر است تعویض آن را به کسی بسپارید که در این کار ماهر است. درحالی که روشی وجود ندارد که بتوان تشخیص دارد شاسی بوق بد کار می کند یا نه، اما افراد ماهر با بعضی تست ها می توانند آن را تشخیص دهند و متوجه شوند که آیا شاسی بوق به درستی کار می کند یا نه؟

در ادامه نشانه هایی بیان می شود که علامت خرابی شاسی بوق هستند.

1- زمانی که بوق را فشار می دهید صدای خارج نمی شود.

2- صدای بوق قطع نمی شود.

3- فیوز بوق دائماً می سوزد.

4- زمانی که بوق را فشار می دهید صدای کمی از آن خارج می شود.

تعمیر بوق بهترین کار است که مطمئن شوید می توانید در هنگام رانندگی به راحتی به دیگران هشدار دهید و امن تر رانندگی کنید.

برنا

برچسب ها:
بوق خودرو
نظر بینندگان
!
!
!