سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
خامنه قهرمان اتومبیل‌رانی از لذت هیجان رشته اش می گوید
۱۲:۴۷ | ۱۳۹۶/۰۴/۲۶

خامنه قهرمان اتومبیل‌رانی از لذت هیجان رشته اش می گوید

پرشین خودرو: رشته اتومبیل رانی از ورزش های پر طرفدار در ایران است که خیلی از جوانان کشور به این رشته علاقه دارند،قهرمانان این رشته ورزشی محبوب هیچوقت مانند قهرمانان دیگر رشته ها دیده نمی شوند.

به گزارش پرشین خودرو، آرش خامنه، متولد 1364 دارای لیسانس مکانیک سیالات و مکانیک جامدات است. وی رانندگی حرفه ای را از سال 89  آغاز کرد که اولین حضور حرفه ای او  در رشته ریس بود، او چندین دوره نایب قهرمان مسابقات کشوری شده است و در آخرین دوره برگزاری این مسابقات موفق به کسب مقام سوم شد. وی همچنین امسال به عنوان نماینده ایران در مسابقات بین المللی ترکیه  و امارات حاضر خواهد بود.

آرش خامنه در مورد لذت هیجان در رشته اتومبیل رانی  می گوید: هر رشته ورزشی هیجان خاص خودش را دارد و من معنی هیجان را در سرعت می دانم و دلیل اصلی آن این است اینکه آدرنالین بدن را بالا می برد. رشته جذاب اتومبیل رانی در ایران عشق می خواهد و باید با علاقه به سمت این رشته بروید و ماندن  در این رشته نیاز به چند عامل اصلی بستگی دارد که یکی از این عوامل علاقه است و متاسفانه اتومبیل رانی در ایران هیچ درآمدی ندارد همچنین افرادی که در این رشته فعالیت می کنند اکثرا از پرداخت هزینه های شخصی در این رشته صحبت می کنند این در حالی است این رشته در دیگر کشورها پردرآمدترین رشته ورزشی است. در صورتی که بسیاری از مردم فکر می کنند فوتبال درآمد بسیار زیادی دارد اما رشته اتومبیل رانی خیلی بیشتر درآمد دارد.در ایران هزینه های تهیه خودرو و قطعات یدکی را باید ورزشکار از درآمد شخصی خودش پرداخت کند. فقط علاقه به این رشته است که مارا در این رشته باقی نگه داشته است.

وی درمورد سختی های این رشته محبوب ورزشی می افزاید:اتومبیل رانی یکی از سخت ترین رشته های ورزشی است به این دلیل که باید محاسبات دقیقی داشته باشید، در پیچ ها باید فاصله و زاویه را دقیق محاسبه کرد. همچنین باید سرعت مناسب را تنظیم کنید و پس از پیچ ها به فکر پیچ بعدی باشید تا از پیست خارج نشوید. 

وی به یکی از خاطرات خود اشاره می کند و ادامه می دهد: یادم می آید در یکی از مسابقات ماشینم خراب شد و چهار دور مانده بود مسابقه تمام شود. در همان لحظه از خدا خواستم به من کمک کند و در عین ناباوری من  آن مسابقه را با موفقیت تمام کردم. من همیشه، همه چیز را از خدا طلب کردم. من تمام تلاشم را انجام می دهم و از خدا می خواهم کمک کند. قبل از هر استارت دعای مخصوص خودم را می خوانم و با زبان خودم از خدا می خواهم همراهم باشد. خدا نیز همیشه در کنارم بوده و به من در کسب موفقیت ها کمک کرده است.

او در مورد تاثیر سلامت بر جسم و روح جوانان می گوید: قطعا ورزش لازمه جسمی هر فرد است و کسانی که ورزش نمی کنند از نظر جسمی بعدا سلامتی خود را از دست می دهند مانند یک ماشین که باید به آن رسیدگی شود تا همیشه قدرت لازم را داشته باشد و اگر به آن رسیدگی نکنید خراب خواهد شد.

 

آرش خامنه در مورد گذراندن دوران تحصیلات در کنار ورزش حرفه ای می گوید: با برنامه ریزی دقیق هیچ وقت چیزی مانع پیشرفت و موفقیت نمی شود. من نیز با برنامه ریزی دقیق توانستم تحصیلات را در کنار ورزش حرفه ای به پایان برسانم.

 وی در مورد شغل و منبع درآمد خود می گوید: ورزش را به عنوان شغل نمی بینم. شغلم از ورزش جداست. شغل اصلی من فروشندگی قطعات یدکی خودروست. امسال مسابقات امارات را در پیش دارم و برای کسب مقام در این مسابقه آماده می شوم. همچنین در مسابقات ترکیه نیز شرکت می کنم. امیدوارم بتوانم  دست پر به کشور عزیزم ایران  بازگردم.

آرش خامنه به عنوان حرف آخرمی گوید: از فدراسیون اتوموبیل‌رانی خواهش می کنم به جوانترها نگاه مثبت داشته باشد زیرا این جوانان با جان و دل در این ورزش فعالیت می کنند. از جیب خودشان هزینه می کنند و در مسابقات خارجی پرچم ایران را همیشه برافراشته می کنند. به این کشور و رشته اتوموبیل‌رانی عشق می ورزند. همچنین از جوانان عزیز می خواهم ورزش را همیشه ادامه دهند.

برنا

نظر بینندگان
!
!
!