چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
پرشین خودرو
سرمایه گذاری 60 هزار میلیاردی ایدرو در 18 طرح با 8 هزار شغل
۱۴:۳۹ | ۱۳۹۶/۰۴/۲۶
/گزارش خبری/در نکوداشت پنجاهمین سال تاسیس ایدرو مطرح شد:

سرمایه گذاری 60 هزار میلیاردی ایدرو در 18 طرح با 8 هزار شغل

پرشین خودرو: ایدرو ۱۸ طرح را در دست اجرا دارد که با ۶۰هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری، اشتغال زایی حدود هشت هزار نفر را به دنبال خواهد داشت.

به گزارش پرشین خودرو، منصور معظمی معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت در مراسم نکوداشت پنجاهمین سال تاسیس ایدرو با بیان اینکه خدمات دکتر نیازمند روشن ، شفاف و مورد نظر همه دلسوزان بخش صنعت است گفت : فلسفه تاسیس ایدرو کمک به صنعتی شدن کشور است تا پس از ایجاد صنایع آنها را به بخش خصوصی واگذار کند.

 


 

رئیس هیات عامل ایدرو گفت : امروز بحث مهمی که مطرح است ، بحث سازمانهای توسعه ای ، ماموریت و هدف آنها است . تلاش بر این است عهدی که در سال ۱۳۴۶ بسته شده و سازمان گسترش شکل گرفته ، انشاءالله در ۵۰ ساله دوم با ماموریت جدید ، فعال تر و جدی تر دنبال کنیم.

معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت با بیان اینکه ایدرو بنای بنگاه داری ندارد، تصریح کرد: تاکنون ۲۵۰ طرح از سوی ایدرو در کشور ایجاد شده و با پیاده سازی اصل ۴۴ قانون اساسی در حال واگذاری به بخش خصوصی است.

معظمی افزود : ایدرو ۱۸ طرح را در دست اجرا دارد که با ۶۰هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری ، اشتغال زایی حدود ۸ هزار نفر را به دنبال خواهد داشت.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود : در سال ۹۵ رشد صنعتی ۶/۵ درصد بوده که این به معنای رشد صنعت است.

رئیس هیات عامل ایدرو با اشاره به نقش سازمانهای توسعه ای در اقتصاد کشور و نیاز به حمایت های جدی دولت و مجلس گفت: ما به دنبال این نیستیم از منایع دولتی استفاده کنیم لذا فراهم کردن شرایط ، مقررات و ضوابطی که دست و پا گیر هستند ، حوزه اختیارات و مسوولیت های سازمانهای توسعه ای را کمتر می کند.
 

وزیر صنعت:

رسالت ایدرو و از الزامات توسعه صنعتی کشور مشتری گرایی بین المللی و توانمند سازی بخش خصوصی است

محمدرضا نعمت زاده با اشاره به اینکه باید به بحص تربیت و رشد و توانایی مدیران کشور بپردازیم گفت : در اساسنامه ایدرو آمده است که درصدی از درآمد باید صرف آموزش مدیران شود.

 


 

وزیر صنعت ، معدن و تجارت با اشاره به اینکه چهره صنعتی و اقتصادی ایدرو سیاسی شده است گفت : وقتی چهره این سازمان سیاسی باشد مسوولین هم تغییر می کنند . این اتفاق افتاده و حرکت نادرستی بوده . اجازه بدهید سازمان گسترش به عنوان سازمان توسعه ای وظایف خود را انجام دهد و ایفای نقش بکند.

توصیه می کنم به همه مدیران رسالت اصلی را فراموش نکنند. قوانین برای حمایت مسوولین است نه اینکه بازدارنده باشد اگر مقرراتی مانع کسب و کار مردم است باید آن را اصلاح کنیم.

وی با تاکید بر اینکه رسالت سازمان گسترش توانمندسازی بخش خصوصی است گفت : نظر مقام معظم رهبری ف دولت و مجلس این است که کار را باید به مردم سپرد . چون بخش خصوصی نمی تواند در همه جا فعالیت کند ما باید مکمل بخش خصوصی هم باشیم ما دیدگاه رقبت با بخش خصوصی نداریم و حتی به طور مموازی با انها کار می کنیم.

مهندس نعمت زاده افزود : یکی از رسالت های سازمان های توسعه ای این است که از لحاظ دانش ، تجربه سخت افزار و سرمایه چگونه کمک کنیم.

 

مشاور اقتصادی رئیس جمهوی:

ایدرو نقش خود را بازنگری کند

مشاور اقتصادی رئیس جمهور در مراسم پنجاهمین سالروز تاسیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گفت: پیشنهاد من به ایدرو این است که نقش خود را بازنگری کند.


مسعود نیلی با اشاره به اینکه اگر سازمان گسترش از برخی ماموریت هاکه الان دارد جدا شود فرصت خوبی است که هویت خود را بازنگری کند و بتواند کاری کند که از تله ای که در سال های آینده تله فقر خواهد بود اقتصاد ما را نجات دهد.

 
مشاور اقتصادی رئیس جمهور با اشاره به اینکه بنگاه های ما مشکلی جدی تر از مشکل مالی دارند تصریح کرد: پیشنهاد می کنم ، ایدرو بر روی ۲ ماموریت کار کند:


اول بهم رسانی کسب و کار ها یعنی وصل کردن بنگاه های بزرگ و دوم جذب سرمایه گذاری خارجی در جهت ارتقای ساختار بنگاه های ایران.


وی با تاکید بر اینکه کوچک شدن تقاضا در بازار داخل می تواند صنعت را هم کوچک کند گفت : سازمان گسترش می تواند از شرایط فعلی اقتصادی و صنعتی ایران که برای دیگران حکم تهدید دارد برای خود فرصتی تعریف کرده و مسوول بهم رسانی کسب و کارها در ایران باشد و بنگاه های غیر رقابت پذیر تبدیل کند


ما احتیاج به یک دوران گذار داریم گه بنگاه های ما که بازارشان بازار امن داخلی بوده تبدیل به بنگاه هایی شوند محصولات شان را به بازار ناامن خارجی صادر کنند که این کار به خودی خود انجام نمی شود.

 

 

وزیر صنعت، صبح امروز در پنجاهمین سالروز تاسیس ایدرو از روسای سابق این سازمان تقدیر كرد. رضا نیازمند، بنیانگذار ایدرو به دلیل كسالت در این مراسم حضور نیافت.

 

 

 

منصور معظمی، رئیس ایدرو از رضا نیازمند، بنیانگذار ایدرو عیادت كرد. نیازمند كه اكنون در سن 96 سالگی به سر می برد، از تكنوكرات های توسعه گرای دهه 40 است.

برچسب ها:
ایدرو
نظر بینندگان
!
!
!