دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۰۲ | ۱۳۹۰/۰۸/۲۲
توزیع آرم‌های طرح ترافیک تا 15 اسفند
۱۲:۰۲ | ۱۳۹۰/۰۸/۲۲
اجاره خودرو

توزیع آرم‌های طرح ترافیک تا 15 اسفند

پرشین خودرو: معاون اجرایی سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه مهلت ثبت نام آرم طرح ترافیک تا پایان آبان است، گفت: تا ۱۵ اسفند امسال تمام آرم‌ها توزیع خواهد شد.

به گزارش «پرشین خودرو»، وحید نوروزی امروز در جمع خبرنگاران در خصوص آرم طرح ترافیک سال 91 گفت: ثبت‌نام تا 30 آبان ادامه دارد.

معاون اجرایی سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران به نرم‌افزار ثبت‌نام آرم طرح ترافیک اشاره کرد و گفت: در آذر سال گذشته نرم افزار جدید را راه‌اندازی کردیم مشکلاتی در نرم افزار وجود داشت که آنها را برطرف کردیم.

۴ کامیون کپی عوارض در سال‌های قبل داشتیم

نوروزی با تأکید بر این موضوع که عوارض، معاینه فنی و هزینه صدور آرم به صورت اینترنتی پرداخت می‌شود، گفت: در سال‌های قبل سه تا 4 کامیون کپی عوارض بود که آنها را نگه می‌داشتیم ک در زمانیکه سازمان‌های نظارتی بخواهند از آن استفاده بکنند در حال حاضر کارها را اینترنتی کرده‌ایم و به راحتی به مدارک دسترسی وجود دارد.

دریافت عوارض از خودروهای دولتی

معاون اجرایی سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران به برخی از خودروهای دولتی که در سال‌های قبل عوارض پرداخت نمی‌کردند اشاره کرد و گفت: در سال 90 از 100 درصد آنها عوارض دریافت کردیم و حتی از خودروهای صفر کیلومتر نیز عوارض دریافت کردیم.

وی به 5 ساله شدن معاینه فنی خودروها اشاره کرد و گفت: بهر حال قانونی تصویب شده و شهرداری تهران تأکید بر اجرای قانون دارد انتقادات کارشناسی به 5 ساله شدن معاینه فنی وجود دارد.

فرایند دریافت چک حذف شد

نوروزی با تأکید بر این موضوع که پرداخت پول شهروندان به صورت الکترونیکی شده است، گفت: در سال 91 فرآیند دریافت چک در صدور آرم طرح ترافیک حذف شده است.

وی با اشاره به اینکه هر آرم صادر شده یک پرونده الکترونیکی دارد، گفت: دیگر امکان جعل وجود ندارد. در سال 89 که کارها به صورت الکترونیکی انجام نمی‌شود، بیش از 50 جاعل در این زمینه دستگیر شده‌اند اما در سال 90 یک مورد هم نداشته‌ایم.

صدور ۹۸ هزار 200 فقره آرم طرح ترافیک در سال ۹۱

معاون اجرایی سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس مبنی بر اینکه امسال چه تعدادی آرم طرح ترافیک صادر می‌شود، گفت: 98 هزار و 200 فقره آرم سالانه و 10 هزار فقره آرم طرح ترافیک روزانه و هفتگی صادر می‌شود.

تعرفه‌ها به شورای شهر ارسال شد

وی در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار فارس مبنی بر اینکه تعرفه‌های آرم‌ها مشخص شده است، گفت: تعرفه‌ها را به شورا ارسال کرده‌ایم و بعد از تصویب شورا به شورای عالی ترافیک ارسال می‌شود تصور می‌کنم تا یک ماه آینده تعرفه‌ها مشخص شود.

نوروزی در خصوص افزایش نرخ آرم‌های طرح ترافیک در سال جاری رقمی را اعلام نکرد و گفت: مرجع تصمیم‌گیر در این زمینه شورای شهر است اما کماکان آرم طرح ترافیک جانبازان بالای 70 درصد رایگان و آرم خبرنگاران و اقشار حمایتی از رشد کمی برخوردار است. مابقی نیز در حد منطقی و براساس تورم بوده است.

به گفته نوروزی هزینه دریافت شده از آرم‌ها را برای هوشمند‌سازی شهر استفاده می‌کنیم و کیسه‌ای هم برای درآمد طرح ترافیک ندوخته‌ایم.

معاون اجرایی سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران تصریح کرد: اگر اتفاق خاصی رخ ندهد تا 15 اسفند آرم‌ها توزیع و از فروردین ماه افراد با آرم‌های جدید تردد می‌کنند.

نوروزی در خصوص آرم‌های طرح ترافیک روزانه و هفتگی گفت: استقبال در حال حاضر کم است و این امر به دلیل عدم آگاهی شهروندان از این موضوع است.

وی ادامه داد: قراردادی با یکی از شرکت‌های زیر مجموعه شهرداری بسته‌ایم به زودی آرم‌های روزانه با مکانیزم خاصی در اختیار مردم قرار می‌گیرند.

ساعتی ۱۳ هزار تومان افراد متخلف در محدوده طرح جریمه می‌شوند

معاون اجرایی سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس درخصوص جریمه ساعتی برای افراد متخلف در محدوده طرح ترافیک گفت: ساعتی 13 هزار تومان افراد جریمه می‌شوند و آلبوم عکسی به آنها تقدیم می‌شود.

نوروزی ادامه داد: قیمت جریمه با قیمت طرح ترافیک روزانه تقریبا یکسان است و تلاش می‌کنیم قیمت جریمه را رشد دهیم.

رونمایی از آرم جدید طرح ترافیک

وی در خصوص رونمایی از آرم طرح ترافیک جدید گفت: رونمایی به زودی انجام شده و آرم متفاوت‌تر از سال‌های قبل است.

محیط زیست ذرات کمتر از 2.5 میکرون را آلودگی نمی‌داند

معاون اجرایی سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر اینکه تناقض میان میزان آلاینده‌ها از سوی شهرداری و محیط زیست وجود دارد، گفت: چگونه شهرداری اعلام می‌کند شرایط ناسالم است بعد محیط زیست اعلام می‌کند شرایط سالم است. مرکزی وجود دارد که در سربرگ مشخصی هر روز وضعیت هوا را اعلام می‌کند.

نوروزی ادامه داد: به عنوان مثال در تاریخ 21 آبان اعلام کرده است میزان مونواکسید کربن نسبت به روز قبل مطلوب است ذرات کمتر از 10 میکرون در مقایسه با روز قبل مطلوب است و ذرات کمتر از 2.5 میکرون نسبت به روز قبل نامطلوب است.

معاون اجرایی سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران اضافه کرد: محیط زیست ذرات کمتر از 2.5 میکرون را آلودگی نمی‌داند ولی تمام دنیا این ذرات را آلوده می‌دانند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!