سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۳۱ | ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
رشد ۲۰ درصدی تولید تایر در ایران
۱۰:۳۱ | ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
اجاره خودرو

رشد ۲۰ درصدی تولید تایر در ایران

عضو هیئت مدیره انجمن صنفی صنعت تایر ایران از رشد تولید ۲۰ درصدی تولید تایر درسه ماهه سال جاری خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو، عباس عباسی در برنامه «روی خط بازار» رادیو اقتصاد افزود: این صنعت سال ۹۵ به نسبت سال ماقبل ۱۵ درصد رشد تولید را نیز تجربه کرد.
وی در ادامه ضمن اشاره به راه اندازی یک واحد تولیدی تایر به ظرفیت سالانه ۵. ۵ میلیون حلقه در کردستان اظهارداشت: نقش این واحد در رشد تولید تایر کشور بسیار حائز اهمیت است.
عضو هیئت مدیره انجشمن صنفی صنعت تایر ایران با اشاره به اینکه امسال برنامه تولید در بخش تایرهای سبک ۱۸ تا ۱۹ میلیون حلقه است، گفت: سال گذشته ۱۴ میلیون حلقه تایر سواری در کشور تولید شد.
وی افزود: مصرف سالانه تایر کشور در بخش سواری ۱۹ تا ۲۰ میلیون حلقه است.

عباسی با بیان اینکه کشور به سمت خودکفایی در تولید تایر گام برمی دارد، اظهارداشت: بدون شک با تحقق پذیری این مهم در سال‌های پیشرو واردات کالای مزبور به کشور روند کاهشی را تجربه خواهد کرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به واردات شش میلیون حلقه تایر طی سال گذشته به کشور اشاره کرد و گفت: جلوگیری از ورود کالاهای مشابه تولید داخلی برای حمایت از تولید و صنعتگران مملکت در شرایط حال حاضر بسیار ضروری به نظر می‌رسد.
عضو هیئت مدیره انجمن صنفی صنعت تایر ایران افزود: خوشبختانه ظرفیت‌های خوبی در صنعت تایر کشور ایجاد شده و این صنعت می‌تواند در اشتغال افزایی، پویایی تولید، ارزآوری، صادرات و ... نقش آفرین باشد.

وی با بیان اینکه کشور در بخش تایرهای سنگین هنوز نیازمند واردات است، اظهارداشت: متاسفانه در حال حاضر ۷۰ درصد این کالا از کشور چین وارد می‌شود که اغلب از برندهای فاقد کیفیت، متفرقه و بی نام و نشان است.
عباسی در مصاحبه با رادیو اقتصاد تاکید کرد: واردات تایرهای سنگین به لحاظ کیفیت و استاندارد باید از شرایط لازم برخوردار تا رضایتمندی مصرف کنندگان داخلی تامین شود.

واحد مرکزی خبر

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
رشدتولیدتایر
نظر بینندگان
!
!
!