دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۲۹ | ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
14 پروژه کلان کیفی در ایران خودرو اجرا می شود
۱۴:۲۹ | ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
اجاره خودرو
/گزارش خبری/معاون كیفیت گروه صنعتی ایران خودرو:

14 پروژه کلان کیفی در ایران خودرو اجرا می شود

پرشین خودرو: 9 پروژه محصولی در قالب 380 زیر پروژه و 5 پروژه مجموعه ای در قالب 123 زیر پروژه درحال اجرا است كه با به نتیجه رسیدن آن تا پایان سال، شاهد بهبود كیفی قابل ملاحظه ای در محصولات ایران خودرو خواهیم بود.

به گزارش پرشین خودرو، مجتبی استاد رحیمی معاون كیفیت گروه صنعتی ایران خودرو گفت: برنامه های بهبود متعددی در چهار سال اخیر به اجرا گذاشته شده كه نتایج آن با افزایش ستاره های كیفیت محصولات از سال گذشته به ثمر نشسته است.

وی افزود: ارتقای كیفیت و افزایش ستاره های كیفی سوزوكی از سه ستاره به چهار ستاره، رانا و 206 صندوقدار از یك به سه ستاره، دنا از یك به دو ستاره در سال 95 ماحصل اجرای همین پروژه های بهبود بوده است.

وی با اشاره به ادامه روند افزایش ستاره های كیفی در گزارشات شركت بازرسی كیفیت و استاندارد ایران در سال 96 گفت: امسال تندر اتوماتیك و تندر پلاس چهارستاره شده و دنا پلاس نیز در اولین حضور در ارزیابی های كیفی سه ستاره را كسب كرده است. همچنین محصولH30 كراس و سورن، دوستاره كیفیت را از آن خود كرده اند.

وی با بیان این كه شاخص های اندازه گیری شركت بازرسی كیفیت و استاندارد ایران در سال گذشته سختگیرانه شده گفت: ایران خودرو به دنبال افزایش رضایتمندی مشتریان است و با جدیت مسیر كیفیت را دنبال كرده و برای دستیابی به اهداف تعیین شده در شاخص ها تلاش می كند.

معاون كیفیت ایران خودرو بهبود 39 درصدی شاخص مراجعات به شبكه خدمات پس از فروش و بهبود 49 درصدی شاخص برگشتی قطعات در حوزه خدمات پس از فروش را از دستاوردهای كیفی سال 95 عنوان كرد و گفت: شاخص آدیت ظاهری و عملكردی در تمام محصولات پرتیراژ به میزان حداقل 10 درصد بهبود را تجربه كرده است.

استادرحیمی افزایش سطح كیفی محصول رانا به همراه افزایش مدت زمان دوره گارانتی محصول از 40 هزار كیلومتر به 50 هزار كیلومتر و از دو سال به سه سال را از دیگر موفقیت های كیفی برشمرد.

وی شاخص میزان رضایت از كیفیت محصولات (CSI) را به عنوان یكی از شاخص های پس از تحویل نام برد و گفت: این شاخص در سال 95 در 70 درصد از محصولات ایران خودرو بالاتر از متوسط صنعت خودروسازی بوده است.

استادرحیمی نوسازی سالن ها و فرآیندهای داخلی ایران خودرو را از جمله برنامه های كلان سرمایه ای و محصولی تعیین شده برای سال جاری دانست و گفت: در این بخش ارتقای قابلیت فرآیند سالن موتورسازی 3 ، بازسازی و ارتقای تجهیزات و قابلیت سالن مونتاژ یك ، نوسازی و ارتقای قابلیت فرایند سالن رنگ یك، ارتقای تجهیزات و خطوط سایت ایران خودرو خزر و بازسازی و ارتقای توان تست پیمایش خودرو یا همان تست جاده در دستور كار قرار دارد.

وی افزود: ارتقای توان تشخیص و رفع ایراد قبل از تحویل به مشتری شامل تامین تجهیزات الكتریكال پیشرفته در كلیه سایت های تولیدی، تقویت و ارتقای سازندگان از دیگر برنامه های پیش بینی شده برای ارتقای كیفیت محصول در سال 96 است كه در این بخش سرمایه گذاری در شركت آلومینیوم ریخته گری ابهر، سرمایه گذاری در شركت نیرومحركه و برنامه تامین قطعات موتور از بهترین منابع برنامه ریزی شده است.

استادرحیمی گفت: اهم برنامه های كلان كیفیت در بخش محصول در سال 95 و 96 نیز شامل پروژه گیربكس اتوماتیك بر روی خانواده دنا و سمند و خودروی رانای سال است.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
ایران خودرو
نظر بینندگان
!
!
!