جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶
پرشین خودرو
درگیر کردن قطعه سازان با تیراژ پایین آنها را به واردکننده تبدیل می کند
۱۱:۵۹ | ۱۳۹۶/۰۵/۰۸
باشگاه مشتریان کرمان موتور
/گزارش خبری/داخلی سازی با شرایط فعلی مقرون به صرفه نیست؛

درگیر کردن قطعه سازان با تیراژ پایین آنها را به واردکننده تبدیل می کند

پرشین خودرو: همزمان با رونمایی تیگو 7، رئیس هیات مدیره مدیران خودرو دلیل درگیر نشدن قطعه سازان در قراردادهای تولید خودروهای چینی را تیراژ پایین این محصولات دانست و گفت: درگیر کردن قطعه سازان با تیراژهای فعلی آنان را به واردکننده تبدیل خواهد کرد!

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، در این مراسم که رسانه های جمعی کشور حضور د اشتند، شاسی ‌بلند جدید چری با نام تیگو 7 به همراه قیمت قطعی آن توسط ژو، مدیرعامل مدیران خودرو معرفی شد.

به گفته مدیران چری و مدیران خودرو، تیگو 7 در دو نسخه لاکچری و اکسلنت به بازار خودروی ایران وارد می‌شود.

قیمت کامل‌ترین نسخه این خودرو ۱۲۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است و در نسخه نیمه‌فول با قیمت ۱۱۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، عرضه خواهد شد.

در این مراسم ژانگ، معاون بخش بین‌الملل چری، با اعلام این مطلب که تیگو 7 پتانسیل تبدیل شدن به انتخاب برتر مشتریان ایرانی را دارد، به خبرنگاران گفت:

این خودرو موفق به کسب جایزه بهترین طراحی در نمایشگاه خودروی ژنو سال ۲۰۱۲ شده است و با جدیدترین تکنولوژی‌های روز، پا به ایران خواهد گذاشت.

تیگو 7 نخستین بار، بهمن‌ماه گذشته و طی نمایشگاه خودرو تهران معرفی شد. این خودرو در دو نسخه با پیشرانه‌های ۲ و ۱.۵ لیتری از طرف چری عرضه شده است اما نسخه‌ای که توسط مدیران خودرو به کشور وارد شده؛ مجهز به پیشرانه ۱.۵ لیتری ۴ سیلندر خطی، همراه با سیستم انتقال قوای محرکه دیفرانسیل جلو است. این خودرو دارای ابعاد ۴.۴ متر طول، ۱.۸ متر عرض و ۱.۶ متر ارتفاع است که با فاصله بین دو محور ۲.۶ متری، وزنی معادل ۱۴۴۰ کیلوگرم دارد.

اما در ادامه این مراسم جلسه خبری مدیران دو مجموعه مدیران خودرو و چری با خبرنگاران برگزار شد و مباحث مربوط به همکاری مشترک این دو شرکت مورد توجه قرار گرفت.

ژو مدیرعامل مدیران خودرو در واکنش به سوال خبرنگاران در مورد گران بودن قیمت فروش این محصول در ایران نسبت به قیمت جهانی آن گفت: تولید در ایران بسیار گران تر از سایر نقاط جهان است و دلیل تفاوت قیمت های خودروهای تولیدی در ایران با سایر کشورها همین نکته است.

وی در مورد دلیل چری و مدیران خودرو برای روی آوردن به تولید و عرضه محصولات SUV در بازار ایران نیز گفت: بی شک نه تنها در ایران بلکه در سراسر جهان ذائقه مردم به سوی خودرو های شاسی بلند تغییر کرده است بنابراین ما نیز این نیاز را متوجه شده و دست به تولید این مدل خودروها می زنیم البته در آینده هم از مدل های سدان و هم هاچ بک چری در بازار ایران زیاد خواهید شنید.

ژو ادامه داد: چری در حال گسترش پلت فرم های خود است و تنها suv تولید نمی کنیم و برای معرفی 2 محصول جدید در 2 سال آینده به بازار ایران که دارای تکنولوزی های جدید هستند برنامه داریم.

شروط قراردادهای جدید به ما مربوط نمی شود!

شریعت رئیس هیات مدیره مدیران خودرو، در مورد داخلی سازی و شرایط وزارت صنعت برای تولید خودرو در ایران گفت: این الزامات برای قراردادهای جدید است و برای ما نیست اما خود چری دوست دارد که بتواند به این شروط عمل کند زیرا می خواهیم یک خودروساز معتبر و قوی در بازار ایران باشیم.

وی با اشاره به این مطلب که در سال 94 از ابتدا تا انتها توانستیم 20 درصد ساخت داخل را محقق کرده و از این منظر جریمه نشدیم، گفت: ما تلاش می کنیم بدون الزام وزارت صنعت به شرط های قرار دادهای جدید برسیم و البته امیدواریم شرکت های تازه واردی که این شروط را قبول کرده اند هم به این دستاورد ها برسند!

شریعت در این مورد ادامه داد: مدیران خودرو اعتقاد دارد ساخت داخل را افزایش دهد و در حال حاضر هم داخلی سازی داریم که بین 23 تا 27 درصد متغیر است اما این را بدانید که چری و مدیران خودرو سرمایه گذاری خوبی در ساخت قطعات در ایران کرده اند.

یبهرام شریعت با شاره به این مطلب که الزاما تولید در ایران ارزانتر از خارج تمام نمی شود گفت:اینکه روی چه قطعاتی می توان سرمایه گذاری کرد بسیار مهم است. متاسفانه مولفه های پایه ای در ایران بسیار بالا است و در ساخت داخل تاثیر می گذارد و به همین دلیل قیمت تمام شده قطعات ما بالاتر می رود.

وی با بیان این مطلب که داشتن تیراژ استاندارد 100 هزار دستگاه برای داخلی سازی ضروری است گفت: الزامات 70 درصد تولید ساخت داخل با تیراژ کم محقق نمی شود زیرا قیمت قطعه گرانتر در می آید.

این مدیر ایرانی مدیران خودرو تصریح کرد: تیراژ باید 100 هزار دستگاه شود تا ساخت داخل به صرفه باشد.. اگر تیراژ استاندارد نداشته باشیم و سازنده داخلی را درگیر کنیم وی به دلیل پایین بودن تیراژ به جای تولید کننده وارد کننده می شود.

وی تاکید کرد: درگذشته هم این اتفاق افتاد و قطعه سازان ایرانی تبدیل به واردکننده قطعه از چین شدند. ما باید تحلیل کنیم که چینی های وارد شده به ایران کدام محصولشان را توانستند با تیراژ 50 هزاردستگاه یا حتی 25 هزار دستگاه تولید کنند.

به گفته رئیس هیات مدیره مدیران خودرو، در راستای حمایت از داخلی سازی از سوی چری گام های خوبی برداشته شده و در اولین قدم تیم تحقیق و توسعه برای این کار ایجاد شدو قرارداد تاسیس پارک فناوری بین چری و مدیران خودرو در راستای تولید قطعه در ایران در حال انجام است.

برچسب ها:
مدیران خودرو
نظر بینندگان
!
!
!