شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
درگیر کردن قطعه سازان با تیراژ پایین آنها را به واردکننده تبدیل می کند
۱۱:۵۹ | ۱۳۹۶/۰۵/۰۸
/گزارش خبری/داخلی سازی با شرایط فعلی مقرون به صرفه نیست؛

درگیر کردن قطعه سازان با تیراژ پایین آنها را به واردکننده تبدیل می کند

پرشین خودرو: همزمان با رونمایی تیگو 7، رئیس هیات مدیره مدیران خودرو دلیل درگیر نشدن قطعه سازان در قراردادهای تولید خودروهای چینی را تیراژ پایین این محصولات دانست و گفت: درگیر کردن قطعه سازان با تیراژهای فعلی آنان را به واردکننده تبدیل خواهد کرد!

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، در این مراسم که رسانه های جمعی کشور حضور د اشتند، شاسی ‌بلند جدید چری با نام تیگو 7 به همراه قیمت قطعی آن توسط ژو، مدیرعامل مدیران خودرو معرفی شد.

به گفته مدیران چری و مدیران خودرو، تیگو 7 در دو نسخه لاکچری و اکسلنت به بازار خودروی ایران وارد می‌شود.

قیمت کامل‌ترین نسخه این خودرو ۱۲۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است و در نسخه نیمه‌فول با قیمت ۱۱۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، عرضه خواهد شد.

در این مراسم ژانگ، معاون بخش بین‌الملل چری، با اعلام این مطلب که تیگو 7 پتانسیل تبدیل شدن به انتخاب برتر مشتریان ایرانی را دارد، به خبرنگاران گفت:

این خودرو موفق به کسب جایزه بهترین طراحی در نمایشگاه خودروی ژنو سال ۲۰۱۲ شده است و با جدیدترین تکنولوژی‌های روز، پا به ایران خواهد گذاشت.

تیگو 7 نخستین بار، بهمن‌ماه گذشته و طی نمایشگاه خودرو تهران معرفی شد. این خودرو در دو نسخه با پیشرانه‌های ۲ و ۱.۵ لیتری از طرف چری عرضه شده است اما نسخه‌ای که توسط مدیران خودرو به کشور وارد شده؛ مجهز به پیشرانه ۱.۵ لیتری ۴ سیلندر خطی، همراه با سیستم انتقال قوای محرکه دیفرانسیل جلو است. این خودرو دارای ابعاد ۴.۴ متر طول، ۱.۸ متر عرض و ۱.۶ متر ارتفاع است که با فاصله بین دو محور ۲.۶ متری، وزنی معادل ۱۴۴۰ کیلوگرم دارد.

اما در ادامه این مراسم جلسه خبری مدیران دو مجموعه مدیران خودرو و چری با خبرنگاران برگزار شد و مباحث مربوط به همکاری مشترک این دو شرکت مورد توجه قرار گرفت.

ژو مدیرعامل مدیران خودرو در واکنش به سوال خبرنگاران در مورد گران بودن قیمت فروش این محصول در ایران نسبت به قیمت جهانی آن گفت: تولید در ایران بسیار گران تر از سایر نقاط جهان است و دلیل تفاوت قیمت های خودروهای تولیدی در ایران با سایر کشورها همین نکته است.

وی در مورد دلیل چری و مدیران خودرو برای روی آوردن به تولید و عرضه محصولات SUV در بازار ایران نیز گفت: بی شک نه تنها در ایران بلکه در سراسر جهان ذائقه مردم به سوی خودرو های شاسی بلند تغییر کرده است بنابراین ما نیز این نیاز را متوجه شده و دست به تولید این مدل خودروها می زنیم البته در آینده هم از مدل های سدان و هم هاچ بک چری در بازار ایران زیاد خواهید شنید.

ژو ادامه داد: چری در حال گسترش پلت فرم های خود است و تنها suv تولید نمی کنیم و برای معرفی 2 محصول جدید در 2 سال آینده به بازار ایران که دارای تکنولوزی های جدید هستند برنامه داریم.

شروط قراردادهای جدید به ما مربوط نمی شود!

شریعت رئیس هیات مدیره مدیران خودرو، در مورد داخلی سازی و شرایط وزارت صنعت برای تولید خودرو در ایران گفت: این الزامات برای قراردادهای جدید است و برای ما نیست اما خود چری دوست دارد که بتواند به این شروط عمل کند زیرا می خواهیم یک خودروساز معتبر و قوی در بازار ایران باشیم.

وی با اشاره به این مطلب که در سال 94 از ابتدا تا انتها توانستیم 20 درصد ساخت داخل را محقق کرده و از این منظر جریمه نشدیم، گفت: ما تلاش می کنیم بدون الزام وزارت صنعت به شرط های قرار دادهای جدید برسیم و البته امیدواریم شرکت های تازه واردی که این شروط را قبول کرده اند هم به این دستاورد ها برسند!

شریعت در این مورد ادامه داد: مدیران خودرو اعتقاد دارد ساخت داخل را افزایش دهد و در حال حاضر هم داخلی سازی داریم که بین 23 تا 27 درصد متغیر است اما این را بدانید که چری و مدیران خودرو سرمایه گذاری خوبی در ساخت قطعات در ایران کرده اند.

یبهرام شریعت با شاره به این مطلب که الزاما تولید در ایران ارزانتر از خارج تمام نمی شود گفت:اینکه روی چه قطعاتی می توان سرمایه گذاری کرد بسیار مهم است. متاسفانه مولفه های پایه ای در ایران بسیار بالا است و در ساخت داخل تاثیر می گذارد و به همین دلیل قیمت تمام شده قطعات ما بالاتر می رود.

وی با بیان این مطلب که داشتن تیراژ استاندارد 100 هزار دستگاه برای داخلی سازی ضروری است گفت: الزامات 70 درصد تولید ساخت داخل با تیراژ کم محقق نمی شود زیرا قیمت قطعه گرانتر در می آید.

این مدیر ایرانی مدیران خودرو تصریح کرد: تیراژ باید 100 هزار دستگاه شود تا ساخت داخل به صرفه باشد.. اگر تیراژ استاندارد نداشته باشیم و سازنده داخلی را درگیر کنیم وی به دلیل پایین بودن تیراژ به جای تولید کننده وارد کننده می شود.

وی تاکید کرد: درگذشته هم این اتفاق افتاد و قطعه سازان ایرانی تبدیل به واردکننده قطعه از چین شدند. ما باید تحلیل کنیم که چینی های وارد شده به ایران کدام محصولشان را توانستند با تیراژ 50 هزاردستگاه یا حتی 25 هزار دستگاه تولید کنند.

به گفته رئیس هیات مدیره مدیران خودرو، در راستای حمایت از داخلی سازی از سوی چری گام های خوبی برداشته شده و در اولین قدم تیم تحقیق و توسعه برای این کار ایجاد شدو قرارداد تاسیس پارک فناوری بین چری و مدیران خودرو در راستای تولید قطعه در ایران در حال انجام است.

برچسب ها:
مدیران خودرو
نظر بینندگان
حیدر
vote
۰
vote
۱۳۹۶/۰۶/۱۴
 بنظرم تیگو7 از تیوولی خیلی بهتره هم شیک تره هم داخل کابینش زیبایی چشم گیری داره هم آپشنهاش بهتر از تیوولیه شتاب و قدرت تیگو7 که خیلی عالیه
منصور
vote
۰
vote
۱۳۹۶/۰۶/۱۴
 ماشینی که تک دیفرانسیل باشه ایراد بحساب نمیاد چون خیلی از شاسی بلندها تک دیفرانسیل هستند مثل نیسان جوک اما در حد آفرود نمیشه باهاشون تو کویر و بیابون  برونی این ماشین های شاسی بلند در حد سواری اتفاقا باید تک دیفرانسیله باشه تا سرعت و شتابش به چشم بیاد
Bahman
vote
۰
vote
۱۳۹۶/۰۶/۱۴
چری با دو محصول آخر خود تیگو5 و تیگو7 نشون داد که میتونه بهترین ماشینهارو با بهترین کیفیت تولید کنه
اکبر
vote
۰
vote
۱۳۹۶/۰۶/۱۴
اکثر شاسی بلندهای سواری دیفرانسیل عقب ندارن بخاطر اینکه ماشین سبک باشه و شتابش بیشتر خیلی بخاطر اطلاعات غلط فکر میکنن ایراده
اکبر
vote
۰
vote
۱۳۹۶/۰۶/۱۴
اکثر شاسی بلندهای سواری دیفرانسیل عقب ندارن بخاطر اینکه ماشین سبک باشه و شتابش بیشتر خیلی بخاطر اطلاعات غلط فکر میکنن ایراده
احد
vote
۰
vote
۱۳۹۶/۰۶/۱۴
در موردش تعریف زیاد شنیدم و همه اونایی که دیدن ازش تعریف میکنن
میثم
vote
۰
vote
۱۳۹۶/۰۶/۱۴
تیگو7 تو شاسی بلندهای هم رده خودش حسابی خودی نشون داده و با آپشنهای همه پسندش دل خیلی هارو برده
مکانیک
vote
۰
vote
۱۳۹۶/۰۶/۱۴
موتورش اتریشیه و پرقدرت و باشتاب هندلینگشم خیلی خوبه
هامون
vote
۰
vote
۱۳۹۶/۰۶/۱۴
تیگو7 خیلی آپشنهاش با جوک برابری میکنه درسته که جوک واقعا عالیه ولی تیگو7 هم چیزی کم نداره
کریم
vote
۰
vote
۱۳۹۶/۰۶/۱۴
خوبیش اینه که دو کلاچه اس و تو سربالایی کم نمیاره  ماشین سبک و راحتیه
زیارتی
vote
۰
vote
۱۳۹۶/۰۶/۱۴
سلام تیگو 7 رو بعد از کلی تحقیق از مکانیک و اقوام و آشنایان خریدم ماشین فول آپشنی هست . اکثر قطعاتش ساخت کشورهایی مثل آلمان و فرانسه و اتریشه این خودش گویای کیفیت ماشین میباشد
پرویز
vote
۰
vote
۱۳۹۶/۰۶/۰۴
شتاب موتورش عالیه چون ماشین سبکیه تک دیفرانسیله گیربکسش 6 دنده اس و دو کلاچ داره تو سربالایی میشه از حالت دوم دنده استفاده کرد که باعث میشه ماشین کم نیاره قدرتش خیلی خوبه
Ghasem
vote
۰
vote
۱۳۹۶/۰۶/۰۴
من تیوولی دارم ماشین خوبیه ازش راضیم اما تیگو7 رو ترجیح میدم اگر تیگو7 زودتر اومده بود تو بازار قطعا تیگو7 میخردیم آپشنهاش بهتر از تیوولیه
کرمانی
vote
۰
vote
۱۳۹۶/۰۶/۰۴
اگر دنبال یه ماشین لاکچری با امکانات عالی هستین حتما تیگو7 رو انتخاب کنید
Sooroosh
vote
۰
vote
۱۳۹۶/۰۶/۰۴
کل باطن و ساختار ماشین یه موتور و گیربکسه که موتور تیگو7 توربو شارژه اتریشیه و مصرف سوختش پایینه گیربکسشم 6 دنده اتومات دو کلاچه اس بقیه آپشن ها فقط بخاطر راحتیه بیشتره
Esi
vote
۰
vote
۱۳۹۶/۰۶/۰۴
من تو تست درایوش بودم خیلی پرشتاب و پر قدرته آپشنهاش واقعا فراتراز تکامله سقف پاناروماییش خیلی حس رویایی داره
!
!
!