شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷
پرشین خودرو
شناسایی و اصلاح نقاط حادثه خیز جاده‌های اصفهان
۱۳:۰۲ | ۱۳۹۶/۰۵/۰۹

شناسایی و اصلاح نقاط حادثه خیز جاده‌های اصفهان

پرشین خودرو: دادستان عمومی و انقلاب اصفهان بر لزوم شناسایی نقاط حادثه خیز،اصلاح آن و تعیین نقش این نقاط حادثه خیز در بروز تصادفات رانندگی از سوی مراجع مسئول تاکید کرد.

به گزارش  پرشین خودرو،  به نقل از روابط عمومی دادستانی کل کشور، حسن رحیمی با اشاره به افزایش آمار مصدومان ناشی از حوادث رانندگی در سطح استان اصفهان گفت: ضروریست مسئولان نهادها و سازمان های ذیربط با بررسی و تعیین علل و عوامل دقیق، راهکارهای مؤثر را جهت کاهش جرایم مرتبط با راهنمایی و رانندگی مدیریت کنند.

وی افزود: با توجه به الزامی بودن بیمه نامه شخص ثالث به حکم قانون، پلیس ملزم به متوقف نمودن خودروهای بدون بیمه تا اخذ این بیمه نامه می باشد.

رحیمی همچنین بهره گیری از ظرفیت قانونی در جرایم راهنمایی رانندگی را مهم دانست و تاکید کرد: یکی از راهکارها، بهره گیری حداکثری از قوانین مرتبط با جرایم و تخلفات ترافیکی و رانندگی است که با اجرای کامل و دقیق آن می توان به کاهش آمار در این حوزه امیدوار بود.

وی اظهار کرد: ایجاد و تقویت فرهنگ ترافیک و ارائه آموزش های لازم در این خصوص قطعا از راهکارهای مؤثر و مهم محسوب در کاهش تصادفات خواهد بود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اصفهان شناسایی نقاط حادثه خیز و رفع علل و عوامل آن را خواستار شد و افزود: این علل و عوامل در تعیین میزان تقصیر حوادث رانندگی تاثیر دارد و شایسته است دستگاه های مسئول با فوریت نسبت به رفع آن اقدام لازم را انجام دهند و پلیس نیز در بررسی صحنه ها به عوامل دیگر دخیل در حادثه به خصوص نقص فنی خودرو و مسئولیت سازندگان آن و همچنین عوامل ناشی از نقص جاده‌ای توجه ویژه کند.

ایسنا

برچسب ها:
جادهاصفهان
نظر بینندگان
!
!
!