شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۱۹ | ۱۳۹۶/۰۵/۱۰
اتوماتیک ها با کیفیت ترین تولیدات تیرماه/ تیبا از میان تک ستاره جدا شد
۱۶:۱۹ | ۱۳۹۶/۰۵/۱۰
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

اتوماتیک ها با کیفیت ترین تولیدات تیرماه/ تیبا از میان تک ستاره جدا شد

پرشین خودرو: در تیرماه تنها 2 خودرو توانستند تعداد ستاره های کیفی خود را افزایش دهند.

به گزارش پرشین خودرو، شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در گزارش ارزشیابی تیرماه خود در مجموع 43 خودروی سواری تولید داخل را ارزیابی کرده و به آنها ستاره کیفی داده است.

بر این اساس در بخش خودروهای سواری با ارزش بیش از 100 میلیون تومان، نام نیو مزدا 3 از بهمن موتور و سوزوکی گراندویتارا از ایران خودرو به چشم می خورد که هر دو 4 ستاره کیفی دریافت کرده اند.

در کلاس قیمتی 2، خودروهایی با ارزش قیمتی 75 تا 100 میلیون به چشم می خورند. هیوندای i20 از کرمان موتور، کیا سراتو از سایپا، تیگو 5 از مدیران خودرو و جک اس 5 از کرمان موتور در رتبه کیفی 1 تا 4 این گروه قرار دارند که از این میان، هیوندای و کیا 4 ستاره و تیگو 5 و جک اس 5 یک ستاره کیفی کمتر یعنی 3 ستاره دریافت کرده اند.

 جک اس 5 در گزارش قبل از این تنها 2 ستاره کیفی داشت که در تیرماه توانست یک ستاره به کیفیت خود اضافه کند.

گروه سوم جدول ارزشیابی خودروهای سواری مربوط به خودروهایی با قیمت 50 تا 75 میلیون تومان است که در مجموع 8 مدل خودرو را در خود جای داده است.

هیوندای i10، آریزو 5، چانگان CS35، جک جی 5، برلیانس اچ 330، آریو اتوماتیک، ام وی ام 550 و لیفان ایکس 60 اعضای این گروه از خودروهای سواری هستند که در ارزیابی های تیرماه رتبه کیفی 1 تا 8 گروه خود را به دست آورده اند.

در میان 8 خودروی گروه سوم تنها هیوندای i10 توانسته است 4 ستاره کیفی دریافت کند و 4 خودروی چینی رتبه های 2 تا 5 3 ستاره و آریو اتوماتیک نیز 2 ستاره دریافت کرده اند.

در این گروه که می توان نام گروه برندهای چینی را به دلیل حضور 7 محصول چینی بر روی آن گذاشت وضعیت کیفی ام وی ام 550 از مدیران خودرو و لیفان ایکس 60 از کرمان موتور مطلوب نیست و این خودروها تنها تک ستاره های گروه هستند.

گروه چهارم این جدول مربوزط به خودروهای اقتصادی ویا خودروهایی با ارزش قیمتی 25 تا 50 میلیون 5 محصول 4 ستاره خودنمایی می کنند. تندر 90 اتوماتیک پلاس، رنو ساندرو،تندر 90 اتوماتیک، پارس تندر و پژو 207 اتوماتیک 4 ستاره های جد.ل اقتصادی ها هستند.

در رتبه 6 تا 12 این گروه نام محصولاتی مانند تندر 90 پارس خودرو، تندر 90 ایران خودرو، رانا، آریو، پژو 206 اس دی، پژو 206 معمولی و دنا پلاس به چشم می خورد که همگی 3 ستاره کیفی داشته و جزو خودروهایی با کیفیت متوسط رو به بالا قرار می گیرند.

رتبه 13 تا 16 این گروه به ام وی ام 315 جدید، دنا، دانگ فنگ اچ سی و سمند سورن تعلق داشته که همگی 2 ستاره هستند و در قعر این گروه نام های آشنایی همانند پژو 405، پژو پارس، سمند،ساینا، تیبا 2 و اما وی ام 110 با تک ستاره کیفی به چشم می خورد.

در گروه خودروهای ارزان تر از 25 میلیون تیبا و انواع پراید خودنمایی می کنند که کیفیت همگی آنها به جز تیبا، تک ستاره بوده و تیبای تک ستاره در ماه های گذشته، در تیرماه توانسته است یک ستاره کیفی دیگر نیز دریافت کند تا خود را از میان بی کیفیت ها جدا کرده و به آینده امیدوارتر شود.

متاسفانه حتی با ستاره دریافتی توسط تیبا، این گروه همچنان بر تولید بدون توجه به کیفیت پافشاری می کنند.

 

 

 

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
یار
vote
۰
vote
۱۳۹۶/۰۵/۱۱
پس هایما چی؟
!
!
!