چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷
پرشین خودرو
از نمایندگان غیررسمی خودرو نخرید
۱۶:۲۴ | ۱۳۹۶/۰۵/۱۶
هشدار سازمان حمایت به خریداران خودرو؛

از نمایندگان غیررسمی خودرو نخرید

پرشین خودرو: یش فروش خودرو توسط شرکت های فاقد نمایندگی رسمی و بدون اخذ مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت غیرقانونی است.

به گزارش  پرشین خودرو،  در راستای وظایف نظارتی، افزایش سطح آگاهی و پیشگیری از بحران‌ها در بازار خودرو و همچنین جلوگیری از تضییع حقوق مصرف کننده، سازمان حمایت مجدداً بر غیر قانونی بودن پیش فروش خودرو توسط شرکت های فاقد نمایندگی رسمی تأکید کرد .
روابط عمومی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در همین خصوص اطلاعیه ای به شرح زیر صادر نمود :

پیرو اطلاع رسانی‌های قبلی مجدداً تأکید می‌نماید شرکتهای عرضه کننده خودرو به استناد ماده 5 آئین نامه اجرائی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو موضوع مصوبه شماره 7415/ت51681 ﻫ مورخ 95/10/28 هیئت محترم وزیران مکلف به اخذ مجوز پیش فروش خودرو از وزارت صنعت، معدن و تجارت است، لذا از هموطنان گرامی تقاضا می‌شود در صورت تمایل به خرید خودرو در قالب «پیش فروش» فقط شرکتهایی که دارای نماینده رسمی بوده و مشخصات آنها در سایت مرکز امور اصناف و بازرگانان ایران به نشانی www.gatc.ir درج گردیده و نسبت به اخذ مجوز پیش فروش از وزارت صنعت، معدن و تجارت اقدام نموده‌اند و در آگهی پیش‌فروش به آن اشاره شده را انتخاب نموده و از ثبت نام در شرکتهایی که فاقد نمایندگی است، هر چند تبلیغات گسترده‌ای از طریق چاپ آگهی در روزنامه‌ها و سایر رسانه‌های عمومی داشته باشند به دلیل جلوگیری از مشکلات آتی اکیداً خودداری نمایند.

لازم است متقاضیان خرید در زمان مراجعه به شرکت‌های عرضه‌کننده خودرو، مجوز پیش فروش و شماره مجوز مربوطه جهت پیش فروش خودرو که از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت صادر گردیده را به منظور حصول اطمینان، از شرکت عرضه‌کننده مطالبه نمایند.

لازم به ذکر است امکان ورود خودرو از سوی واردکنندگان غیر رسمی به صورت موازی، با توجه به پایان اعتبار ثبت سفارش‌های قبلی و عدم امکان ثبت سفارش جدید غیر ممکن بوده، لذا تعهدات شرکت‌های مذکور به خریداران بدون پاسخ خواهد ماند.

در همین راستا به اطلاع می‌رساند پیش فروش خودروی opel از طریق شرکت ساپرا موتور به دلیل عدم اخذ مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت، غیر قانونی است.

روابط عمومی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از مردم عزیز تقاضا می نماید هرگونه گزارش یا شکایت در خصوص پیش فروش غیرقانونی خودرو یا سایر تخلفات اقتصادی را از طریق تلفن 124 با سامانه دریافت و رسیدگی به شکایات در میان بگذارید.

نظر بینندگان
!
!
!