پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
۱۰:۱۱ | ۱۳۹۶/۰۵/۲۰

کشف گونه‌ای جدید از دایناسور

پرشین خودرو: در سال ۲۰۱۱ معدنچیان کانادایی تصادفی فسیلی از یک دایناسور ۵ متری را پیدا کردند که بدنی کاملا سخت داشت و بیشتر شبیه آن بود که تن آن از ده‌ها میخ بزرگ به وجود آمده است.

به گزارش«پرشین خودرو»، در سال ۲۰۱۱ معدنچیان کانادایی تصادفی فسیلی از یک دایناسور ۵ متری را پیدا کردند که بدنی کاملا سخت داشت و بیشتر شبیه آن بود که تن آن از ده‌ها میخ بزرگ به وجود آمده است.

 
 کشف گونه‌ای جدید از دایناسور که ۵ متر طول دارد
 
حالا دانشمندان پس از تحقیقات جدید به این نتیجه رسیدند که  این فسیل ۱۱۰ میلیون ساله مربوط به یک دایناسور کاملا جدید می‌شود. دایناسوری که ۱۲۷۰ کیلوگرم وزن دارد. دانشمندان توانسته‌اند مدل واقعی این دایناسور را به صورت سه بعدی درست کنند که در ادامه می‌توانید آن را ببینید:
 
 کشف گونه‌ای جدید از دایناسور که ۵ متر طول دارد


اگر ظاهر اژدها مانند این دایناسور را نادیده بگیریم، باید به این موضوع اشاره کنیم که این موجود اصلا حیوانی درنده نبوده و بدن سفت و سخت آن بیشتر برای راندن حیوانات درنده بوده است. دانشمندان امروز تصاویر مربوط به فیسل این دایناسور را هم منتشر کرده اند.

 
 کشف گونه‌ای جدید از دایناسور که ۵ متر طول دارد


اسم این دایناسور جدید Borealopelta markmitchelli نام دارد که از روی اسم دانشمندی به نام Mark Mitchell برداشته شده است. او نزدیک به ۷۰۰۰ هزار ساعت روی این فسیل کار کرد تا بتواند بدن اصلی را از درون سنگ‌هایی که در اطرافش بودند را در بیاورد. به نظر می‌رسد که این دایناسور در دریا غرق شده است. گفته شده دایناسور تازه کشف شده برای ۱۱ میلیون سال پیش است.

 

 

 

منبع: برترین ها

نظر بینندگان
!
!
!