جمعه ۲۲ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۲۱:۰۰ | ۱۳۹۶/۰۵/۲۳
هشت ستاره چهارچرخ هالیوود
۲۱:۰۰ | ۱۳۹۶/۰۵/۲۳
اجاره خودرو

هشت ستاره چهارچرخ هالیوود

پرشین خودرو: بعضى خودروها همانطور كه بعضى از بازیگران و خواننده هاى معروف در سریال ها و فیلم های سینمایی می درخشند نیز به واسطه حضور در فیلم ها بسیار معروف هستند، یك سرى از این خودروها به واسطه حضور در فیلم هاى اكشن بسیار معروف مى شوند و درست مانند شخصیت اصلى فیلم از شهرت خاصى برخوردار هستند.

به گزارش پرشین خودرو،  همانطور كه بعضى از بازیگران و خواننده هاى معروف در سریال ها و فیلم های سینمایی می درخشند بعضى خودروها نیز به واسطه حضور در فیلم ها بسیار معروف هستند، یك سرى از این خودروها به واسطه حضور در فیلم هاى اكشن بسیار معروف مى شوند، درست مانند شخصیت اصلى فیلم از شهرت خاصى برخوردار هستند. در ادامه این متن لیست خودروهایى آمده است كه قهرمان فیلم ها بوده اند. 
 

Delorean DMC-12
 

 
هشت ستاره چهارچرخ هالیوود؛ مروری بر جذاب ترین خودروها در صنعت سینما


یك خودرو اسپورت كه به خاطر ظاهر شدن به عنوان خودروى زمان در فیلم بازگشت به آینده به شهرت رسید. این خودرو توسط DeLorean's DeLorean Motor Company براى بازار ایالات متحده در بین سال هاى ١٩٨١ تا ١٩٨٢ ساخته شد و تنها مدلى است كه این كمپانى به تولید رسانده است.

در فیلم بر روى خودرو درب هاى خاص و یک راكتور هسته اى نصب شده است. هنگامى كه سرعت خودرو به ٨٨ مایل در ساعت برسد، این راكتور نیروى ١/٢١ گیگا وات را تولید مى كند كه امكان سفر در زمان را فراهم مى كند.

فورد موستانگ GT 390 سال ١٩٦٨

 
هشت ستاره چهارچرخ هالیوود؛ مروری بر جذاب ترین خودروها در صنعت سینمااین خودرو توسط استیو مک كوئین در نقش Bullit رانده شده است. صحنه هاى تعقیب و گریز این فیلم در خیابان هاى سانفرانسیسكو جایى كه بازرس Frank Bullit در حال تعقیب دوج چارجر ١٩٦٨ است، یكى از بهترین صحنه هاى تعقیب و گریز سینماست. در این صحنه هاى عجیب و غریب، این فورد به عنوان یك خودروى نمادین براى قرن ٢١ ظاهر می شود.

آستون مارتین DB5

 
هشت ستاره چهارچرخ هالیوود؛ مروری بر جذاب ترین خودروها در صنعت سینماممكن است این خودرو براى شما آشنا باشد، چون این خودرو یكى از معروف ترین خودروهاى جهان است كه با عنوان خودروى جیمز باند شناخته مى شود.

بسیارى از مردم از آن به عنوان زیباترین آستون مارتین ساخته شده یاد مى كنند. این خودرو در سال ١٩٦٣ معرفى شد و در سال ١٩٦٤ در فیلم Goldfinger به نمایش در آمد.

جیمز باند و آستون مارتین یك تركیب نمادین هستند كه هیچ وقت فراموش نمى شوند. آستون مارتین DB5 در Thunderball، GoldenEye ، Tomorrow Never Dies، Casino Royal و 2012's Skyfall نیز حضور داشت.

موستانگ النور

 
هشت ستاره چهارچرخ هالیوود؛ مروری بر جذاب ترین خودروها در صنعت سینماالنور نام مستعار فورد موستانگ معروف سال ١٩٦٧ است كه در فیلم سرقت در ٦٠ ثانیه با بازى نیكولاس كیج حضور داشت. النور داراى موتور V8 فورد است كه مى تواند ٤٠٠ اسب بخار قدرت تولید كند.

قدرتى كه براى رقابت با سوپر خودروهاى امروزى كافى است. براى این فیلم ١١ موستانگ النور ساخته شد ولى فقط ٣ عدد از آنها در فیلم استفاده شدند. دو دستگاه در حین فیلم بردارى نابود شدند و یكى از آنها براى عكاسى و فعالیت هاى تبلیغاتى استفاده شد. این خودرو در سال ٢٠١٣ به قیمت ١ میلیون دلار به فروش رسید.


خودروهاى مجموعه فیلم هاى سریع و خشن
این بى معنى است كه بخواهیم فقط یكى از خودروهاى مجموعه ى سریع و خشن را انتخاب كنیم. در ادامه ٣ خودرو برتر این مجموعه انتخاب و شرح داده شده است.

دوج چارجر ١٩٧٠

 
هشت ستاره چهارچرخ هالیوود؛ مروری بر جذاب ترین خودروها در صنعت سینمااین خودرو، خودروى اصلى Dominic Toretto است كه در این مجموعه رانده شده است. این خودرو از بین رفته، دوباره ساخته شده و دوباره از بین رفته است. در ٥ قسمت از این مجموعه فیلم ها این دوج چارجر حضور داشته است. اما چارجر دیتونا در قسمت ششم ظاهر شد. این خودرو به دلیل قدرت ٩٠٠ اسب بخارى و ثبت ركورد پیمایش ١/٤ مایل در ٩ ثانیه توسط پدر Dom معروف شده است.

تویوتا سوپرا ١٩٩٥

 
هشت ستاره چهارچرخ هالیوود؛ مروری بر جذاب ترین خودروها در صنعت سینماتویوتا سوپرا ١٩٩٥ توربو خودرویى است كه Dominic بعد از تصادف با دوج چارجر ١٩٧٠ با آن فرار كرد. این خودرو مجهز به یك موتور توربو دوقلو 2JZ-GTE، كیت بدنه ى Bomex و یک کیت تزریق سوخت نیتروس Dual wetshot Nitrous-Engage است.

نیسان Skyline GT-R ١٩٩٩

 
هشت ستاره چهارچرخ هالیوود؛ مروری بر جذاب ترین خودروها در صنعت سینمااین خودرو امضاى فیلم هاى Brian O'Conner است. نسل پنجم این خودرو كه با نام R34 شناخته مى شود، همان موتور ٢/٤ لیترى توربو دوقلو را دارد، اما با شاسى جدیدى معرفى شد.

بدنه این خودرو بهبودهایى داشته بود، در قسمت موتور نیز، زمان بندى سوپاپ ها و میل بادامک با مدل مخصوص تیونینگ شده تعویض شده اند. همچنین توربو شارژر این خودرو قدرت خروجى آن را به حدود ٣٢٠ اسب بخار رسانده بود.

كامارو Bumblebee

 
هشت ستاره چهارچرخ هالیوود؛ مروری بر جذاب ترین خودروها در صنعت سینما


 

در سال ٢٠٠٧، نسل پنجم كامارو براى فیلم ترنسفورماتور در نقش Bumblebee انتخاب شد. براى اینكه بدانید Bumblebee كیست: او یكى از Autobot هاى این فیلم است كه مى تواند خود را به یک خودرو تبدیل كند.

 

 
هشت ستاره چهارچرخ هالیوود؛ مروری بر جذاب ترین خودروها در صنعت سینما
 

نظر بینندگان
!
!
!