دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷
پرشین خودرو
سرعت گرفتن 4 گروه خودرویی در جاده تالار
۱۲:۰۵ | ۱۳۹۶/۰۵/۲۶

سرعت گرفتن 4 گروه خودرویی در جاده تالار

پرشین خودرو: در هفته جاری گروه پارس خودرو، زامیاد، ایران خودرو دیزل و ایران خودرو از ابتدای تا انتهای هفته با نوسان نسبتا منفی معامله شدند و سایپا،گروه بهمن و سایپا دیزل به دلیل عدم شفافیت در گزارشات معامله نشد.

به گزارش  پرشین خودرو،  معامله 4 گروه و توقف 3 گروه دیگر خودرویی در بازار سرمایه حاکی از نوسان منفی در معاملات است.

*سایپا (خساپا)

سهام گروه خودرو‌سازی سایپا از خرداد ماه مورد معامله قرار نگرفت و با روند منفی 0.85 درصدی در آخرین روز معاملاتی خود متوقف شد.

///

*ایران خودرو (خودرو)

سهام گروه ایران خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از 948 سهم در ابتدای هفته به 603 سهم کاهش یافت و حجم از 6 میلیون و 7 سهم با رشد به 6 میلیون و 69 سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند صعودی منفی 0.96 درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته ادامه و با روند نزولی 0.04 درصدی رسید.

///

*زامیاد (خزامیا)

سهام گروه زامیاد در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از 993 سهم در ابتدای هفته به 587 سهم کاهش یافت و حجم از 12 میلیون و یک هزار با کاهش به 9 میلیون و 82 سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند نزولی 0.91 درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته به روند صعودی 0.53 درصدی رسید.

///

*پارس خودرو (خپارس)

سهام گروه پارس خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از یک هزار و 570 سهم در ابتدای هفته به 968 سهم کاهش یافت و حجم از 19 میلیون و 261 هزار با کاهش به 13 میلیون و 941 سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند نزولی 1.64 درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته متوقف و با روند مثبت 0.68 درصدی رسید.

///

*سایپا دیزل (خکاوه)

سهام گروه سایپا دیزل در آخرین هفته تیر ماه هم مورد معامله قرار نگرفت با روند منفی 3.23 درصدی در آخرین روز معاملاتی خود متوقف شد.

///

*گروه بهمن (خبهمن)

سها گروه خودرو‌سازی بهمن در آخرین هفته تیر ماه هم مورد معامله قرار نگرفت با روند مثبت 0.52 درصدی در آخرین روز معاملاتی خود متوقف شد.

///

*ایران خودرو دیزل (خاور)


سهام گروه ایران خودرو دیزل در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از 823 سهم در ابتدای هفته به 855 سهم افزایش یافت و حجم از 12 میلیون و 697 هزار با کاهش به 13 میلیون و 287 سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند صعودی 0.68 درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته متوقف و با روند منفی 0.54 درصدی رسید.

 

///

در این رابطه همایون دارابی کارشناس بازار سرمایه بیان کرد: گروه خودرویی همچنان شرایط ضعیف خود را ادامه داد و علی رغم معرفی وزیر صنایع و شایعاتی که در مورد بازگشایی نماد سایپا بود هیچ کدام نتوانست روی روند بازار سرمایه تاثیر بسزایی داشته باشد.

وی در ادامه افزود: نماد سایپا در هفته جاری همچنان متوقف باقی ماند و در گیر شایعات فراوانی بود و تا زمانی که بازگشایی نمادهای مهم بازار صورت نگیرد گروه خودرویی همچنان در حال ضعف خود باقی خواهد ماند و پیش بینی خاصی برای ادامه روند این گروه در بازار سرمایه نداریم.

گزارش میزان حاکی از توقف نماد خودرویی سایپا، گروه بهمن، سایپا دیزل و در عین حال گروه‌های پارس خودرو،زامیاد، ایران خودرو دیزل و ایران خودرو با توجه به روند نه چندان مثبت شاخص بورس تا انتهای هفته با نوسان نسبتا منفی معامله شدند.

میزان

 

برچسب ها:
شاخص بورس
نظر بینندگان
!
!
!