شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷
پرشین خودرو
حذف 1500 نقطه حادثه خیز جاده ای
۱۰:۲۸ | ۱۳۹۶/۰۶/۰۱

حذف 1500 نقطه حادثه خیز جاده ای

پرشین خودرو: معاون دفتر ایمنی و حریم سازمان راهداری کشور از حذف و آشکارسازی یکهزار و 500 نقطه حادثه خیز در محورهای مواصلاتی کشور در دولت یازدهم خبر داد و گفت: این تعداد نقطه خطر آفرین در 220 هزار کیلومتر انجام شده است.

به گزارش پرشین خودرو، فرهاد مهریاری شامگاه سه شنبه در جریان بررسی طرح مطالعاتی ساماندهی محور ورودی اصفهان - شهرکرد در حدفاصل تونل رخ تا حوزه استحفاظی شهرکرد، تعداد نقاط حادثه خیز شناسایی شده محورهای پرتردد کشور را 3 هزار نقطه ذکرکرد و افزود: رفع این موانع جاده ای در دستور کار دولت دوازدهم قرار دارد.
وی ارتباط منطقی راه، انسان و خودرو را در کاهش تصادفات جادهای موثر دانست و تصریح کرد: ارتباط دو سویه و منطقی راه با انسان و وسیله نقلیه در کاهش تصادفات جاده ای بسیار مهم است که باید در ایمن سازی راهها مورد توجه قرار گیرد.
معاون دفتر ایمنی و حریم سازمان راهداری کشور افزود: برای برقراری ارتباط بین این سه عامل در مقطع کنونی، لازم است که اصل میدان دید، اصل فرصت و تبعیت از منطق ادراک راننده، در ایمن سازی راه ها لحاظ شود.
وی افزود: رعایت این اصول از طریق مناسب سازی ، تعویض و حذف مناسب علائم جاده ای ممکن می شود.
مهریانی اظهار کرد: بررسی های میدانی نشان داده که در مشکلات موجود ایمنی راه ها، مطلوب دیدن این اصول، کار ایمن سازی راه ها را بهتر می کند.
سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان شهرکرد نیز با اشاره به انجام طرح مطالعاتی ساماندهی محور ورودی اصفهان - شهرکرد در حدفاصل تونل رخ تا حوزه استحفاظی شهر شهرکرد، گفت: این طرح با هدف زیباسازی، آرامش بخشی ، توسعه و جذب گردشگر و ایجاد و نصب المان های مفاخر و مشاهیر و آثار کهن و باستانی چهارمحال و بختیاری انجام می شود.
علیرضا مالکی افزود: این طرح در وسعت 65 هکتار و بطول 30 کیلومتر در بین راه اصلی و مواصلاتی پرتردد جاده اصفهان - شهرکرد ساماندهی و ایجاد خواهد شد.

وی استان چهارمحال و بختیاری را یکی از قطب های توریستی بکر کشورعنوان کرد و توضیح داد: ساماندهی ورودی مرکز استان یک طرح ملی و بصورت پایلوت کشوری محسوب می شود.
سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان شهرکرد تصریح کرد: با تمهیدات اندیشیده شده این طرح در دولت دوازدهم تکمیل و ساماندهی خواهد شد.
 سه هزار و 732 کیلومتر راه شامل 215 کیلومتر بزرگراه، یکهزار و 136 کیلومتر راه اصلی و فرعی و 2 هزار و 381 کیلومتر راه روستایی در چهارمحال و بختیاری وجود دارد.

ایرنا

نظر بینندگان
!
!
!