سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷
پرشین خودرو
در افزایش کیفیت خودروها پایانی متصور نیستیم
۲۰:۱۹ | ۱۳۹۶/۰۶/۰۶
/گزارش خبری/مدیرعامل ایران خودرو:

در افزایش کیفیت خودروها پایانی متصور نیستیم

پرشین خودرو: مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در دیدار مدیران مسئول روزنامه ها و خبرگزاری های كشور مهمترین اقدامات صورت گرفته و همچنین برنامه های آینده این گروه صنعتی را تشریح كرد.

به گزارش پرشین خودرو، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در این دیدار كه به مناسبت هفته دولت برگزار شد، یاد و خاطره شهیدان رجائی و باهنر را گرامی داشت و گفت: در نتیجه اجرای پروژه های كیفی روی محصولات ایران خودرو اعتماد و اتكا به كیفیت این خودروها افزایش یافته و پس از افزایش دوره گارانتی خودرو رانا به 3سال و 60هزار كیلومتر، در چند ماه آینده یكی دیگر از محصولات ایران خودرو با 4سال و 80هزار كیلومتر گارانتی به بازار عرضه خواهد شد.

مهندس یكه زارع اظهار كرد: در نتیجه اقداماتی كه از چهارسال پیش در گروه صنعتی ایران خودرو آغاز و اجرا شد، 20هزار كارگر قطعه سازی كه بیكار شده بودند،‌ دعوت به كار مجدد شدند و قطعه سازان شرایط مناسبی پیدا كردند كه این امر منجر به این شد كه روند تولید در صنعت خورو سر و شكل مناسبی بگیرد.

مهندس یكه زارع افزود: ‌از سوی دیگر برخلاف روندی كه پیش تر رایج بود تمامی خودروهای تولید شده از ابتدای سال 93 تا كنون به صورت كامل و بدون كسری قطعه تولید شده است.

مدیرعامل ایران خودرو با اشاره به تعریف 724 و اجرای بیش از 500پروژه كیفی روی محصولات ایران خودرو در سال های اخیر، گفت: در نتیجه این پروژه ها، بهبود كیفیت محصولات را شاهد بوده ایم. با وجود این اتفاقات، ما برای كیفیت انتها و پایانی متصور نیستیم و هنگامی می توانیم بگوئیم به همه اهداف دست پیدا كرده ایم كه مشتریان از كیفیت محصولات ما راضی باشند.

مهندس یكه زارع با بیان اینكه در بحث خدمات پس از فروش اقدامات فراوانی انجام داده ایم، ادامه داد: تا چهارسال پیش در نمایندگی های ایران خودرو تعداد زیادی خودرو وجود داشت كه به دلیل نبود قطعه برای تعمیر متوقف بودند اما در حال حاضر چنین شرایطی وجود ندارد و تعداد خودروهای باقی مانده در نمایندگی های سراسر كشور به 500دستگاه هم نمی رسد.

وی افزود: مركز تحقیقات ایران خودرو چهارسال پیش به دلیل اتكا شرکت به طرف های خارجی، فعالیت چندانی نداشت اما امروز این مركز كاملا فعال است و پروژه های زیاد و مهمی را در دست دارد. اعتقاد داریم كه محصولات با كیفیت و متنوع و جدیدی با برند ایران خودرو باید تولید شود و در بازارهای داخلی و منطقه ای سهم مناسبی را به خود اخصاص دهد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در خصوص برنامه های این خودروساز برای توسعه محصول نیز گفت: در حال حاضر دو پلتفرم در ایران خودرو تعریف شده است. نخست پلتفرمی كه با پژو و برای محصولات مشترك با این شركت وجود دارد و دیگری پلتفرمی كه براساس قرارداد ده جانبه بین المللی به صورت ویژه برای ایران خودرو طراحی خواهد شد.

مهندس یكه زارع اظهار كرد:‌ در این كنسرسیوم علاوه بر طراحی پلتفرم و محصولات جدید برای ایران خودرو،‌ تولید خودروهای برقی و هیبریدی نیز پیش بینی شده است.

وی تشریح كرد: روند افزایش سهم خودروهای برقی و هیبریدی در جهان نیز به تدریج در حال انجام است اما فراموش نكنیم كه برای تولید انبوه این محصولات، زیرساخت هایی باید فراهم شود،‌ به عنوان مثال یارانه هایی برای مصرف کنندگان این محصولات در نظر گرفته می شود و بستر سازی برای ایجاد انگیزه در خرید خودروهای برقی و هیبریدی بوجود آید.

مهندس یكه زارع ادامه داد: اگر در طراحی و تولید محصول داخلی با قدرت حركت كنیم در برابر و در مذاكره با شركت های خارجی نیز با قدرت و پشتوانه ظاهر خواهیم شد اما اگر این از این موضوع غافل شویم آنها همان رفتاری را با ما خواهند داشت كه در گذشته انجام دادند.

وی تاكید كرد: در قراردادهای جدید كه با شركای خارجی از جمله پژو منعقد شده، موارد زیادی را پیش بینی كرده ایم كه یكی از‌ آنها این است كه پژو باید در زمینه انتقال تكنولوژی و ارتقای دانش قطعه سازان داخلی مشاركت كند تا داخلی سازی محصولات مشترك به 70درصد برسد.

گفتنی است مدیران مسئول روزنامه ها و خبرگزاری های كشور با حضور در شركت ایران خودرو ضمن بازدید از خطوط و سالن های تولید، با حضور در مركز تحقیقات و توسعه محصول این شركت، از نزدیك در جریان پروژه های جدید این گروه صنعتی قرار گرفتند. همچنین در ادامه ضمن دیدار با مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو نقطه نظرات خود در خصوص صنعت خودرو كشور را بیان كردند.
 

برچسب ها:
ایران خودرو
نظر بینندگان
!
!
!