شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۲۷ | ۱۳۹۶/۰۶/۰۷
امسال بیش از یک میلیارد دلار خودرو وارد کشور شد
۱۶:۲۷ | ۱۳۹۶/۰۶/۰۷
اجاره خودرو
/گزارش خبری/خسروتاج؛

امسال بیش از یک میلیارد دلار خودرو وارد کشور شد

پرشین خودرو: رئیس سازمان توسعه تجارت ایران می گوید، از ابتدای امسال تا پایان مرداد ماه بیش از 38 هزار دستگاه خودرو از گمرکات کشور به ارزش بیش از یک میلیارد و 42 میلیون دلار ترخیص شده است.

به گزارش پرشین خودرو، «مجتبی خسروتاج» امروز (سه شنبه) در حاشیه مراسم معارفه وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به بسته بودن سایت ثبت سفارش خودروهای خارجی افزود: واردات خودرو باید حساب شده باشد و نمی تواند یله و رها باشد که افراد هرچه خواستند خودرو وارد کشور کنند.
وی افزود: در پنج ماه نخست امسال واردات خودروی سواری در همسنجی با پارسال از نظر تعداد 43 درصد و از نظر ارزش بیش از 50 درصد رشد داشته است.
رئیس سازمان توسعه تجارت ایران بیشتر بودن رشد ارزش از رشد تعداد خودروهای وارداتی را به معنای آن دانست که امسال خودروهای گرانتر و با کیفیت تری در قیاس با سال گذشته وارد کشور شده است.
خسروتاج تاکید کرد: باید ضمن توجه به توان تولید داخل، به مقوله صادرات نیز توجه داشت و تا دستورالعمل ها در این زمینه خوب و شفاف نشود، واردات خودروی جدید به صلاح نیست.
به گفته وی، همه قوانین موجود کشور به وزارت صنعت، معدن و تجارت اجازه داده است این کنترل ها را داشته باشد.

خسروتاج با اشاره به آخرین وضعیت دستورالعمل واردات خودرو، بیان داشت: این دستورالعمل با تاکید بر پشتیبانی از تولید داخلی، سرمایه گذاری مشترک، انتقال فناوری و توسعه صادرات تهیه شده است.
به گفته رئیس سازمان توسعه تجارت ایران، دستورالعمل ذکر شده پس از تایید وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت به هیات وزیران ارسال خواهد شد و پس از تایید نهایی، ابلاغ می شود.
وی در پاسخ به این مطلب که توقف ثبت سفارش ها موجب افزایش قیمت ها در بازار شده، تصریح کرد: همانطوری که در مصاحبه های پیشین با رسانه ها عنوان شده، توقف موقت در ثبت سفارش ها به معنای توقف واردات نیست و اکنون از محل ثبت سفارشات پیشین واردات خودرو در حال انجام است.
وی درباره تخلفات گرانفروشی واردکنندگان هشدار داد: از سازمان حمایت از تولید کننده و مصرف کننده خواسته ایم تا در صورتی که خریداران خودروهای خارجی از عملکرد فروشندگان شاکی و ناراضی باشند می توانند مراتب شکایت خود را به سازمان حمایت ارسال کنند تا مورد رسیدگی قرار گرفته و برخورد لازم انجام شود.
خسروتاج تاکید کرد: هر نوع تعهدی برای تحویل خودرو یا فروش آن که بدون مجوز واردات و ثبت سفارش معتبر انجام شده و تعهداتی را برای مصرف کنندگان به وجود آورده باشد خلاف مقررات است و اگر واردکنندگان چنین اقداماتی کرده باشند، به تخلفاتشان رسیدگی خواهد شد.
در پنج ماه نخست امسال بیش از 38 هزار دستگاه خودرو از گمرکات کشور ترخیص شده که ارزش آنها بیش از یک میلیارد و 42 میلیون دلار است؛ این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته 26 هزار و 500 دستگاه خودرو به ارزش 700 میلیون دلار وارد شده بود.
در چهار ماهه نخست امسال نزدیک به 26 هزار دستگاه خودرو سواری وارد و در گمرک های کشور ترخیص شد. این میزان در مدت مشابه پارسال حدود 18 هزار دستگاه بود؛ این امر نشاندهنده افزایش 30 درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال است.
پیشتر رئیس انجمن صنفی واردکنندگان خودرو بسته شدن سایت ثبت سفارش خودرو، افزایش نرخ ارز، سیاست دولت در حذف واردکنندگان غیرنماینده از بازار را از دلایل اصلی افزایش قیمت خودروهای خارجی در بازار مطرح کرد.

ایرنا

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
خودروبازار
نظر بینندگان
اق مشتری داتیس خودرو
vote
۱
vote
۱۳۹۶/۰۶/۰۷
ممنون از سایت خوب شما در منعکس نمودن پیام بنده و روشن شدن افکار مردم..ادمین: اگر اطلاعات بیشتری بدهید خبرنگاران پرشین خودرو قطعا پیگیری خواهند کرد...موفق باشید
ا ق مشتری داتیس خودرو
vote
۱
vote
۱۳۹۶/۰۶/۰۷
اینجانب در تاریخ 14 آذر 95 طبق قرارداد (شماره********/ دیاموند )از شرکت داتیس خودرو یک دستگاه خودرو توسان فول 2017،( 75 روز تحویل) خریداری نمودم.ودر تاریخ 14 اسفند 95 نیز تکمیل وجه طبق قرارداد صورت گرفت که خودرو نهایتا 20 روزه تحویل اینجانب گردد.اما متاسفانه تاامروز که 6 شهریورو 96 میباشد با بهآنهای مختلف از جمله گارانتی و ثبت سفارش و غیره وقت تلف نموده اند.سوال من از آقای علینقی مسول شرکت داتیس خودرو این است که اولا طبق گفته همکاران جنابعالی یک هفته بعد ثبت نام ثبت سفارش خودروی من صورت گرفته است پس ربطی به داستانهای این چند وقته ثبت سفارش نداشته که بهانه شما شده است و ثانیا وقتی شما تعهدات 9 ماه پیش خود را انجام نداده آید چگونه باز شروع به ثبت نام ولوو و سایر خودروها مینمایید نه اینکه میخواهید با روح و روان عده دیگر مثل من بازی نماییدوثالثارمز موفقیت هر شرکتی صداقت ودر ستی و راستگو بودن میباشد که متاسفانه ادعای ایجاد اشتغال در زمینه خودرو و اولین تعمیرگاه هیبریدی با توجه به اعصاب خورد نمودن مشتریانی همچون من اشتغال برای عزیزان پزشک فراهم مینمایید ورابعا ........
!
!
!