چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸
پرشین خودرو
نوسازی 5500 دستگاه تاکسی فرسوده در خراسان رضوی
۱۰:۳۲ | ۱۳۹۶/۰۶/۱۱
اجاره خودرو

نوسازی 5500 دستگاه تاکسی فرسوده در خراسان رضوی

پرشین خودرو: مشهد- رئیس گروه خدمات شهری و حمل و نقل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان رضوی گفت: طی دو سال اخیر پنج هزار و 500 دستگاه تاکسی فرسوده در این استان از رده خارج و نوسازی شد.

به گزارش پرشین خودرو، سید مهدی سالم  افزود: ستاد مدیریت و حمل و نقل سوخت از ابتدای فعالیت دولت یازدهم تفویض موضوع از رده کردن خارج خودروهای فرسوده به استان را در دستور کار قرار داد و سال 1394 این امر محقق شد. بر همین اساس کارگروه از رده خارج کردن خودروهای فرسوده در خراسان رضوی فعال و از دو سال پیش ستاد آن در مشهد تشکیل شد.
وی ادامه داد: بخش اعظم کار نوسازی در این مدت در حوزه تاکسیها بود. در این راستا برای نوسازی ناوگان فرسوده تاکسیرانی 50 میلیون ریال وجه نقد به هر مالک پرداخت شده است. اجرای این طرح با گستردگی و جدیت ادامه دارد.
رئیس گروه خدمات شهری و حمل و نقل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان رضوی گفت: همچنین برای خرید تاکسی جدید 200 میلیون ریال تسهیلات بانکی با کامزد 16 درصد به متقاضیان اعطا می شود.
وی افزود: علاوه بر تاکسیها از ابتدای امسال تاکنون دو هزار و 778 دستگاه خودروی سواری فرسوده نیز از رده خارج و اسقاط شد اما چون این حوزه فاقد تسهیلات برای ترغیب دارندگان خودروهای فرسوده است خیلی با استقبال مردم مواجه نشده است. با همه این وجود تاکنون تا 90 درصد ناوگان تاکسیرانی نوسازی شده و همچنان مالکان تاکسیها و سایر خودروهای فرسوده می توانند با مراجعه به مراکز اسقاط خودروی خود را تحویل دهند.
او ادامه داد : هم اکنون 18 مرکز اسقاط و بازیافت خودروهای فرسوده که دارای مجوز هستند در سطح خراسان رضوی فعالیت دارند.
رئیس گروه خدمات شهری و حمل و نقل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان رضوی همچنین گفت: زمانی یکی از شرایط واردات خودرو ارائه گواهی اسقاط خودروهای فرسوده بود که موجب رونق این امر شده بود. هم اکنون با حذف این امر عملا روند بازسازی خودروها ی فرسوده کند شده است.
وی به نشستهای کارگروه از رده خارج کردن خودروهای فرسوده اشاره و بیان کرد: بر اساس مصوبه این کارگروه مقرر شد گروهی متشکل از نمایندگان استانداری، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای، محیط زیست، صنعت معدن و تجارت و همچنین پلیس راهور از همه مراکز اسقاط دارای مجوز در سطح خراسان رضوی بازدید کرده تا روند اسقاط خودروها بر اساس ابلاغیه ها و استانداردهای موجود مورد ارزیابی قرار گیرد.
او افزود: در صورت مشاهده تخلف یا کم کاری برابر مقررات برخورد قانونی و در صورت نیاز لغو مجوز و تعطیلی مرکز اسقاط انجام می شود.
سالم اامه داد: دارندگان خودروهای فرسوده باید فقط از طریق مراکز اسقاط دارای مجوز از ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور نسبت به اسقاط خودرو اقدام نموده و از واگذاری خودرو فرسوده به سایر افراد خودداری کنند.

نظر بینندگان
!
!
!