جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۱۷ | ۱۳۹۰/۰۹/۰۳
آیا ارزان ترین مدل رنو به بازار ایران هم می‌آید؟
۱۰:۱۷ | ۱۳۹۰/۰۹/۰۳
اجاره خودرو

آیا ارزان ترین مدل رنو به بازار ایران هم می‌آید؟

پرشین خودرو: شرکت خودروسازی رنو در سال گذشته میلادی شاهد کاهش تقاضا برای محصولاتش در کشورهای صنعتی دنیا بود، به همین دلیل فعالیت‌هایی در جهت جبران این کاهش تقاضا انجام داد، اقداماتی از قبیل تولید خودروی لوگان و ساندرو که قیمتی نصف دیگر محصولات این برند را دارند و در بازارهای در حال توسعه نیز با استقبال زیادی روبه‌رو شد.

به گزارش «پرشین خودرو»، حال رنو در نظر دارد خودرویی طراحی و تولید کند که قیمت آن تقریبا یک سوم قیمت لوگان است و انتظار دارد با عرضه آن سهم خود دربازار کشورهای در حال توسعه را 16 درصد افزایش دهد.

به گزارش روزنامه فرانسوی تریبیون شرکت خودروسازی رنوی فرانسه و شریک دیرینه‌اش نیسان موتور کشور ژاپن در نظر دارند خودرویی برای بازار کشورهای در حال توسعه و فقیر دنیا عرضه کنند. این خودرو که با قیمت 2500 یورو معادل 3400 دلار آمریکا وارد بازار خواهد شد، جدیدترین خودروی این دو شریک است که برای رهایی از بحران بازار خودرو و مشکلات اقتصادی ناشی از آن طراحی و تولید شده است.

مدیر عامل شرکت رنو با اشاره به کاهش تقاضا برای محصولات این برند در بازار اروپا گفت: در سال 2011 میلادی تقاضا برای محصولات ما در اروپا 15 درصد کاهش پیدا کرد. این کاهش تقاضا نشان داد که مصرف‌کنندگان کشورهای صنعتی و توسعه یافته تحت تاثیر بحران بدهی‌های دولتی توان خود را برای خرید خودرو از دست داده‌اند. حال ما باید وارد بازارهای در حال توسعه شویم تا بتوانیم بدون زیان مالی کلان یا ورشکستگی این بحران را پشت سر بگذاریم و تولید خودروهای ارزان قیمت هم کلید ورود به بازارهای در حال توسعه است.

به گزارش تریبیون، این خودروی تازه که از نیمه دوم سال بعد وارد بازار کشورهای در حال توسعه و فقیر می‌شود و کشورهای اروپایی هم از ابتدای سال 2013 میلادی می‌توانند از آن استفاده کنند، تحت مدیریت جرارد دیتروبت تولید می‌شود.

وی از روز اول ژانویه سال 2012 میلادی به عنوان مدیر بخش محصولات تازه رنو در این شرکت مشغول می‌شود و ساخت خودروهای ارزان قیمت و با کیفیت که ابعادی کوچک‌تر از خودروهای امروزی دارند در دستور کار وی قرار دارد.

دیتروبت در مورد مسوولیت جدیدش در رنو می‌گوید: ساخت خودروهای ارزان از قبیل لوگان و ساندرو از سال‌های قبل آغاز شده بود و موفقیت مالی زیادی را برای رنو ایجاد کرد. به همین دلیل در نظر گرفتیم این طرح را با جدیت بیشتری پیگیری کنیم.

البته قیمت لوگان در بازار مصرف برابر با 7700 یورو و قیمت ساندرو برابر با 8500 یورو می‌باشد که با خودروی تازه این برند یعنی خودرویی که 2500 یورو قیمت دارد قابل مقایسه نیست.

عرضه این خودرو که قیمتی تقریبا یک چهارم دو خودروی ارزان قبلی یعنی لوگان و ساندرو دارد می‌تواند تحول بزرگی را در بازار ایجاد کند و مصرف‌کنندگان را با نسل تازه از خودروهای کوچک و ارزان و با کیفیت روبه‌رو سازد.

اما آمارها نشان می‌دهد در سال 2010 میلادی 685 هزار دستگاه خودروی کوچک لوگان و ساندرو در دنیا فروخته شد که یک چهارم از کل فروش این برند را به خود اختصاص داد.

کل فروش رنو در سال 2010 میلادی معادل 2.6 میلیون دستگاه اعلام شده بود. انتظار می‌رود با عرضه این خودروی تازه فروش رنو از مرز 3.3 میلیون دستگاه بگذرد و سهم خودروهای کوچک در فروش رنو به مرز 32 درصد افزایش یابد.

به گزارش دنیای اقتصاد، گفتنی است شرکت رنو خودروی لوگان یا تندر 90 را توسط شرکت رنو پارس که کنسرسیومی از شرکت‌های ایران خودرو، سایپا و پارس خودرو بود به ایران عرضه کرد.

همزمان این خودرو در اروپا با نام داچیا لوگان تولید و به دیگر کشورها عرضه شد. تولید لوگان با فراز و نشیب‌هایی در ایران همراه بود. حال مشخص نیست که آیا رنو برنامه‌ای برای ورود جدیدترین خودروی ارزان خود به بازار ایران را دارد؟

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
امیر حسین
vote
۰
vote
۱۳۹۰/۰۹/۰۳
کسی منتظر ورود این خودرو به ایران نباشه!!!! چون اگر این خودرو بیاد ایران ، سایپا باید کلا جمع کنه بساطشو بره خونه بشینه!!!! یک خودروساز اروپایی با پرداخت یورو میتونه اتومبیل ارزون تولید کنه ولی ما که ریال میدیم نمیتونیم!!!!! تازه از این ماه هم دوباره همه خودروها به بهونه حق بیمه میانگین 200 هزار تومان گران شدند! سایپا 131 و 132 و 111 هر کدوم 161 هزار تومان گرون شدند.... با این وضعیت مگه میتونند خودروی ارزون تولید کنند! حالا هی بیاین بگین پراید تو سودان شده 20 میلیون!
!
!
!