چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۳۴ | ۱۳۹۶/۰۶/۱۲
«تیبا» با گران شدنش، تک ستاره شد!+جدول
۱۴:۳۴ | ۱۳۹۶/۰۶/۱۲
اجاره خودرو
/اتصاصی/سواری ها ستاره جدیدی نگرفتند؛

«تیبا» با گران شدنش، تک ستاره شد!+جدول

پرشین خودرو: ستاره های کیفی خودروهای سواری با کمترین تغییر در مرداد ماه 96 جدول را پر کرد و تنها تیبا بعد از گران شدن یک ستاره خود را از دست داد.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، گزارش مرداد ماه ارزشیابی ملی خودروهای تولید داخل خودروهای سواری در 5 کلاس قیمتی مورد ارزیابی قرار گرفته اند و در اولین کلاس که خودروهای بالای 100 میلیون تومان را بررسی کرده است نام نیو مزدا3 و گراندویتارا به چشم می خورد که هر دو 4 ستاره کیفی نیز در اخیتار دارند.

در گروه دوم که کلاس قیمتی 75 تا 100 میلیون تومان را بررسی کرده است نام 4 خودرو به نام های هیوندای i20، کیا سراتو، تیگو 5 و جک اس 5 به چشم می خورد که به ترتیب رتبه کیفی 1 تا 4 را به خود اختصاص داده اند.

اما تعداد ستاره های این 4 خودرو کمی متفاوت است. هیوندای و کیا هر دو 4 ستاره و دو خودروی چینی تولید چری و کرمان موتور 3 ستاره هستند.

در گروه سوم یا گروه خودروهای چینی در رتبه اول نام هیوندای i10 به چشم می خورد که هم تنها خودروی غیر چینی کگروه و هم تنها 4 ستاره این بازه قیمتی است.

در رتبه های دوم تا هفتم خودروهای آریزو 5، جک جی 5، برلیانس اچ 330، آریو اتوکاتیک، ام وی ام 550 و لیفان ایکس 60 به چشم می خورد که از نظر تعداد ستاره نیز با هم متفاوت هستند.

آریزو 5، جک جی 5 و برلیانس همگی 3 ستاره بوده و آریو اتوماتیک نیز 2 ستاره است و 2 خودروی دیگر تک ستاره هستند.

در گروه چهارم 25 خودروی سواری مورد ارزیابی قرار گرفته اند که بر اساس نتایج آن رنو ساندرو، تندر 90 اتوماتیک پلاس، تندر 90 اتوماتیک، پژو 207 اتوماتیک و پارس تندر همگی با 4 ستاره کیفی در رتبه های اول تا پنجم این گروه قرار گرفته اند و در ادامه تندر 90 ایران خودرو و تندر 90 پارس خودرو با 3 ستاره قرار دارند.

رتبه های 8 تا 12 این گروه نیز در دست 3 ستاره ها است و به ترتیب آریو، رانا، دنا پلاس، پژو 206 اس دی و پژو 206 قرار دارند.

اما جدول خودروهای اقتصادی یا همان خودروهای بازه قیمتی 25 تا 50 میلیون تومان 4 خودروی 2 ستاره و 9 خودروی تک ستاره نیز دارد که به ترتیب ام وی ام 315، دنا، دانگ فنگ اچ 30 و سمند سورن بتا 2 ستاره کیفی و سمند تولید تبریز، پژو 405، خانواده پژو پارس، ساینا، تیبا 2 و تیبا نیز با تک ستاره قرار دارند.

اما در گروه آخر یا گروه خانواده پراید، سایپا 111، سایپا 132 و سایپا 131 تولید سایپا و پارس خودرو قرار دارند که همگی تک ستاره بوده و باید دید بعد از خارج شدن این مدل خودرو از خط تولید کدام خودروی جایگزین آنها می شود.

 

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!