پنجشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷
پرشین خودرو
آغاز عملیات اجرایی آزادراه مشهد - چناران - قوچان با حضور وزیر راه
۱۱:۴۲ | ۱۳۹۶/۰۶/۱۶

آغاز عملیات اجرایی آزادراه مشهد - چناران - قوچان با حضور وزیر راه

پرشین خودرو:- عملیات اجرایی مرحله نخست آزادراه مشهد - چناران - قوچان به طول 53 کیلومتر و بهره برداری از کنارگذر چناران به طول 42 کیلومتر روز پنجشنبه طی مراسمی با حضور وزیر راه و شهرسازی، استاندار خراسان رضوی و قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در گلبهار آغاز شد.

به گزارش پرشین خودرو، مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی در این مراسم گفت: با تصویب هیات وزیران برای اجرای آزادراه مشهد - چناران و قوچان به طول تقریبی 120 کیلومتر طراحی، مطالعات، آزادسازی مسیر، ساخت آزادراه و تاسیسات جانبی خاص، نگهداری و بهره برداری از آن قرارداد مشارکت منعقد شد.

محمدرضا اخوان عبداللهیان افزود: در گام نخست مقرر شد آزادراه مشهد - چناران به طول 53 کیلومتر با برآورد هزینه هفت هزار و 480 میلیارد ریال و مشارکت سازمان اقتصادی رضوی اجرا شود.

وی ادامه داد: میزان سرمایه گذاری سازمان اقتصاد رضوی معادل 70 درصد و میزان سرمایه گذاری شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در مرحله نخست این آزادراه 30 درصد است.

او گفت: ساخت این آزادراه باعث بهبود کیفیت رفت و آمد، حل معضل ترافیک ورودی مشهد از سمت غرب، کاهش تصادفات و کاهش زمان سفر می شود.

وی افزود: آزادراه مشهد- چناران - قوچان در دو مرحله اجرا می شود. مرحله نخست حدفاصل مشهد - چناران به طول 53 کیلومتر امروز آغاز و شد. مرحله دوم این طرح حدفاصل چناران - قوچان به طول 67 کیلومتر و در دست مطالعه است.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی همچنین به بهره برداری کنارگذر چناران به عنوان یکی از پروژه های هفته دولت که امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی بهره برداری شد اشاره و بیان کرد: ساخت این کنارگذر معادل 42 کیلومتر راه اصلی سال 1394 آغاز شد و 140 میلیارد هزینه داشت.

چناران در فاصله 60 کیلومتری و قوچان در فاصله 125 کیلومتری شمال مشهد قرار دارند.

20 هزار و 488 کیلومتر راه شامل 14 هزار کیلومتر راه روستایی و حدود شش هزار کیلومتر راه برون شهری در خراسان رضوی وجود دارد. خراسان رضوی رتبه نخست حمل مسافر در جاده و ریل، رتبه دوم حمل و نقل هوایی و رتبه نخست صادرات و ترانزیت کالا از خروجی استان را در کل کشور دارا است. خراسان رضوی با حدود هزار کیلومتر بزرگراه جزو استانهای دارای بیشترین بزرگراهها در کشور است. این استان دارای 120 کیلومتر آزادراه نیز می باشد. همچنین طول راههای اصلی خراسان رضوی حدود هزار و 300 کیلومتر و راههای فرعی آن حدود پنج هزار کیلومتر است.

نظر بینندگان
!
!
!