شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۴۳ | ۱۳۹۶/۰۶/۲۰
توقف خودروهای غیربرقی در هند
۱۱:۴۳ | ۱۳۹۶/۰۶/۲۰
اجاره خودرو

توقف خودروهای غیربرقی در هند

پرشین خودرو: دولت هند قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ میلادی، خودروسازان این کشور را موظف کند تا تمامی خودروهای تولیدی در این کشور را برقی کنند.

به گزارش پرشین خودرو، به نقل از رویترز، کشور هند تحت تاثیر سیاست های جدید اتخاذ شده توسط مقامات دولتی این کشور، به منظور مقابله با معضل آلودگی هوا و کاهش انتشار آلاینده ها و گازهای گلخانه‌ای، قرار است تمامی خودروها و وسایل حمل و نقل تولید شده در هند را برقی کند. یکی از مقامات دولتی هند اظهار کرده که این سیاست جدید تا پایان سال میلادی جاری به اعلام عمومی خواهد رسید.

شرکت کامینز (Cummins ) که در زمینه ساخت موتور خودرو در هند فعالیت می کند، تحقیقات خود را در رابطه با سرمایه گذاری در سیاست تولید خودروهای برقی آغاز کرده است. این در حالیست که شرکت کره ای هیوندای موتورز بر سر تامین قطعات خودروهای برقی با کارخانه ها و شرکت های هندی مذاکره می کند.

آشوک لی لند که سال گذشته یک اتوبوس برقی را تولید کرد نیز با یک استارتاپ هندی موسوم به SUN Mobility جهت توسعه تکنولوژی تولید باتری برای خودروها، اتوبوس ها و کامیون های برقی مشارکت کرده است.

آنانت تالالیکار – مدیر شرکت کامینز هند – اظهار کرد:" همه ما می دانیم که این تصمیمی که هندوستان مانند بسیاری از کشورها ی دیگر، اتخاذ کرده است، بسیار چالش برانگیز است و با موانعی روبروست. بعنوان مثال، خودروهای برقی هم اکنون قیمت بسیار بالایی دارند چرا که ساخت باتری های آنها بسیار گران قیمت و پر هزینه تمام می شود. دیگر آنکه هم اکنون تولید این گونه باتری ها در هندوستان صورت نمی گیرد. مشکل دیگر آنکه ایستگاه‌های شارژ بسیاری باید در سرتاسر کشور تعبیه شود تا مردم بدون مشکل بتوانند از خودروهای برقی خود استفاده کنند".

وی اضافه کرد:" البته دولت هند در عملی کردن این سیاست بسیار مصمم و با اراده است و این می تواند خبر خوشی برای طرفداران محیط زیست در جهان و هند باشد".

نیتین گادکاری - وزیر حمل و نقل و جاده در هند - روز پنج شنبه خطاب به خودروسازان و قطعه سازان فعال در هندوستان هشدار داده بود که همه آنها موظف هستند از این پس اقدام به تولید و طراحی خودروهای برقی و یا خودروهای جایگزین کنند و در غیر این صورت با پیامد های تغییر سیاست های خودرویی روبرو خواهند شد.

وی با جدیت خطاب به خودروسازان در هند افزود:" چیزی که معلوم و مشخص است آن است که تمامی خودروسازان باید در راستای تغییر سیاست های دولتی در خصوص حفظ محیط زیست، عمل کنند و این بدین معناست که تمامی خودروها، موتورها و اتوبوسهای تولیدی باید برقی و الکتریکی باشند. در این امر دولت هند با هیچ کس مذاکره نخواهد کرد و شما موظف هستید این تغییر را اعمال کنید".

دولت هند در ماه مه سال جاری میلادی تصمیم گرفت در یک چشم انداز ۱۵ ساله تمامی خودروهای تولیدی در این کشور را برقی و الکتریکی کند و بدین منظور ثبت نام خودروهای بنزینی و دیزلی را محدود کرده و به ازای آن تسهیلاتی برای خرید بیشتر خودروهای برقی و جایگزین به مردم اعطا کرده است.

بر اساس آمار صنعتی، میزان فروش خودروهای برقی در هند بعنوان یک بازار خودروی در حال توسعه نسبت به خودروهای بنزینی و دیزلی بسیار ناچیز است. چرا که در سال مالی گذشته بالغ بر ۳ میلیون خودروی بنزینی و دیزلی در این کشور به فروش رفته است.

گوئنتر بوچک – مدیر اجرایی شرکت تاتاموتورز – عنوان کرد :" ماهیندرا و ماهیندرا (Mahindra & Mahindra) در حال حاضر تنها تولیدکننده خودروهای برقی در هندوستان است و ممکن است در سالهای آتی به شرکت ما (تاتا موتورز) بپیوندد که این امر می تواند احتمال تولید خودروهای برقی را در پلتفرم خط تولید فعلی ما تقویت کند.

شرکت کره ای هیوندای موتورز نیز که پروژه تولید خودروهای هیبریدی در هند را آغاز کرده ، پس از اعلام سیاست های جدید دولت هند، اعلام کرده که قصد دارد خودروهای برقی کنونی خود را مطابق نیازهای بازار هند تطبیق داده و تولید کند.

ایسنا

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!