پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
هایپرکار مرسدس AMG با 1000 اسب تازه نفس رونمایی شد
۱۰:۳۶ | ۱۳۹۶/۰۶/۲۲
/اختصاصی/

هایپرکار مرسدس AMG با 1000 اسب تازه نفس رونمایی شد

پرشین خودرو: بالاخره پس از ماه‌ها انتظار، در نهایت کمپانی خودروسازی مرسدس بنز و AMG پیش از برگزاری نمایشگاه بین المللی فرانکفورت آلمان از خودروی هایپرکار پرسروصدای خود تحت عنوان Project On رونمایی کردند تا در نمایشگاه بین المللی آلمان تنها شاهد نمایش عمومی آن بر روی غرفه اختصاصی مرسدس AMG باشیم.

به گزارش پرشین خودرو، همانطور که در شایعات گفته می‌شد، این خودرو به تعداد محدود 275 دستگاه ساخته خواهد شد و به قیمت تقریبی 2.7 میلیون دلار به مشتریان فروخته خواهد شد که در بخش فنی خود از یک سیستم محرک هیبریدی منحصربه فرد متشکل از یک پیشرانه 1.6 لیتری شش سیلندر و چهار موتور الکتریکی سود می‌برد.
پیشرانه محرک 1.6 لیتری شش سیلندر این اتومبیل را می‌توان برگرفته از ماشین‌های فرمول 1 سال‌های قبل مرسدس AMG دانست که حالا به یک جعبه دنده 8 سرعته اتوماتیک با قابلیت تعویض دنده دستی مجهز شده و با یکسری تغییرات اساسی بر روی Project On مورد استفاده قرار گرفته است تا قابلیت استفاده از آن در شرایط عمومی نیز وجود داشته باشد.
حال علاوه بر این پیشرانه ویژه که برای اولین بار است بر روی ماشین‌های استاندارد خیابانی مورد استفاده قرار می‌گیرد، از 4 موتور الکتریکی هم در بخش‌های مختلف خودرو استفاده شده است که 2 عدد از آنان بر روی محور جلو نصب شده و چرخ‌های جلو را به گردش در می‌آورند، یکی از آنان بر روی توربوشارژر اتومبیل نصب شده و آخرین موتور الکتریکی هم به عنوان یک محرک کمکی بر روی میل لنگ پیشرانه درون سوز نصب شده است تا در مجموع حداکثر قدرت 1000 اسب بخاری برای این هایپرکار مرسدس AMG بدست آید که در عمل باعث شده حداقل شتاب صفر تا 200 کیلومتر بر ساعت این خودرو به عدد 6 ثانیه و همچنین سقف سرعت آن هم به عدد 350 کیلومتر بر ساعت برسد.
مرسدس بنز ادعا می‌کند که تاخیر توربو در این روش نه تنها حذف شده است، بلکه زمان پاسخ به درخواست راننده حتی کمتر از ماشین‌های تنفس طبیعی خواهد بود. همه این‌ها نه به خاطر گشتاور بالای موتورهای الکتریکی بوده، بلکه دلیل اصلی آن می‌تواند استفاده از یک موتور الکتریکی قدرتمند بر روی توربوشارژر اتومبیل باشد که علاوه بر نیروی گازهای حاصله از احتراق، باعث کمپرس بیشتر هوا به داخل سیلندرهای پیشرانه درون سوز می‌شود.
برخلاف بسیاری از خودروهای هایپرکار که تنها برای سرعت و مسابقه ساخته شده‌اند، داخل کابین Project One می‌توان شاهد ویژگی‌های استاندارد بسیار زیادی بود که نمونه آن می‌تواند استفاده از یک صفحه نمایشگر 10 اینچی لمسی با رزولوشن بسیار بالا باشد، درحالی که غربیلک فرمان این خودرو با حال و هوای ماشین‌های فرمول 1 ساخته شده و بر روی آن شاهد استفاده از کلیدهای عملکردی متفاوت و بسیار زیاد هستیم تا همچون یک خودروی فرمول 1 بتوان به رانندگی و هدایت Project One با قلبی از جنس ماشین‌های فرمول 1 واقعی مشغول شد. هرچند در این بین می‌توان به تجهیزات یک خودروی استاندارد همچون کیسه‌های هوای ایمنی، سیستم تهویه مطبوع کابین و یا حتی دوربین دید عقب اشاره داشت تا در نبود شیشه عقب، راننده همچنان قادر به تماشای عقب خود باشد.

برچسب ها:
مرسدس بنز
عکس های مرتبط
هایپرکار مرسدس AMG
هایپرکار مرسدس AMG
هایپرکار مرسدس AMG
هایپرکار مرسدس AMG
هایپرکار مرسدس AMG
هایپرکار مرسدس AMG
هایپرکار مرسدس AMG
هایپرکار مرسدس AMG
هایپرکار مرسدس AMG
هایپرکار مرسدس AMG
هایپرکار مرسدس AMG
هایپرکار مرسدس AMG
هایپرکار مرسدس AMG
نظر بینندگان
!
!
!