دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷
پرشین خودرو
سه تَن در جاده های اصفهان کشته و 55 نفر مصدوم شدند
۱۲:۴۹ | ۱۳۹۶/۰۶/۲۲

سه تَن در جاده های اصفهان کشته و 55 نفر مصدوم شدند

پرشین خودرو: از ابتدای هفته جاری تاکنون سه تَن بر اثر سوانح و تصادفات جاده ای در استان اصفهان جان خود را از دست دادند و 55 نفر نیز مصدوم شدند.

به گزارش  پرشین خودرو،  از شنبه هفته جاری تا صبح چهارشنبه هفت فقره از تصادفات جاده ای در استان اصفهان منجر به فوت و جرح شماری از هموطنان و یک تبعه افغانستان شده است.
این حوادث در فریدونشهر، آزاد راه نطنز - کاشان، جاده اردستان - کاشان، بزرگراه ذوب آهن - اصفهان، جاده های مبارکه - اصفهان، سمیرم - ونک و شهرضا - دهاقان بوقوع پیوسته است.
مهمترین حادثه از اول هفته جاری تاکنون، عصر سه شنبه در جاده اردستان به کاشان اتفاق فتاد که در پی آن بر اثر واژگونی یک دستگاه سواری پژو پارس حامل اتباع کشور افغانستان، یک تَن کشته و 13 نفر مصدوم شدند.
این حادثه، عصر سه شنبه گذشته در حوالی روستای «موغار» از توابع اردستان رخ داد و در پی آن یک نفر از سرنشینان خودرو به دلیل شدت جراحت وارد شده در صحنه تصادف جان باخت و راننده و 12سرنشین آن به شدت مجروح و با سه دستگاه آمبولانس به بیمارستان شهید بهشتی اردستان منتقل شدند.

کارشناس پلیس راه، سرعت غیرمجاز، سوار کردن سرنشین اضافی و ناتوانی راننده در کنترل خودرو را دلیل وقوع این حادثه اعلام کرد.
جاده اردستان – کاشان به طول 110 کیلومتر، بخشی از مسیر تزانزیت شمال به جنوب کشور را تشکیل می دهد.
شهرستان اردستان در 118 کیلومتری شمال مرکز استان اصفهان قرار دارد.

همچنین براثر واژگونی یک دستگاه مینی بوس که یکشنبه شب در محدوده روستای مکه دین فریدونشهر حادث شد، 11 نفر مصدوم شدند.
در این حادثه 11 نفر شامل 6 زن، 4 مرد و یک کودک دچار مصدومیت شدند که دو نفر از آن ها به صورت سرپایی در محل درمان و 9 تن دیگر از مصدومان این حادثه پس از دریافت خدمات اولیه درمانی به بیمارستان فریدونشهر منتقل شدند.
فریدونشهر با بیش از 39 هزار نفر جمعیت در 180 کیلومتری غرب استان اصفهان قرار دارد.
در حادثه دیگری که سه شنبه شب بر اثر تصادف زنجیره ای چهار خودرو سواری در آزاده راه نطنز - کاشان اتفاق افتاد، یک تَن کشته و هفت نفر مصدوم شدند.
در این حادثه، خودروهای پژو پارس، پراید، پژو 405 و سمند در کیلومتر 15 ورودی شهر بادرود بصورت زنجیره ای با یکدیگر تصادف کردند که بر اثر آن یکی از سرنشینان خودروها کشته و هفت نفر دیگر مصدوم شدند.
مجروحان این حادثه برای درمان به بیمارستان های شهید بهشتی کاشان و فاطمیه بادرود انتقال یافتند.

آزاد راه نطنز- کاشان به طول حدود 70 کیلومتر که از مسیرهای پر رفت و آمد خودروهای سبک و سنگین است.
در تصادف دیگری که یکشنبه شب هفته جاری در بزرگراه ذوب آهن اصفهان اتفاق افتاد هفت تَن بر اثر برخورد 2 دستگاه خودروی سواری پژو ۴۰۵ و پژو ۲۰۶ در بزرگراه ذوب آهن اصفهان مصدوم شدند.
در این حادثه پنج زن و 2 مرد مصدوم شدند که پس از دریافت خدمات اولیه درمانی به بیمارستان های کلیشاد و امام (ره) فلاورجان منتقل شدند.
بزرگراه ذوب آهن یکی از شاهراه های اصفهان به سمت غرب استان و از پر ترددترین مسیرهای این منطقه است.
شهرستان فلاورجان در 16 کیلومتری غرب اصفهان قرار دارد.

همچنین عصر شنبه هفته جاری یک نفر در پی واژگونی یک دستگاه خودروی سواری پژو پارس در مسیر مبارکه به اصفهان محدوده روستای باغملک، جان خود را از دست داد و چهار سرنشین دیگر خودرو نیز مصدوم شدند.
در این حادثه یک زن جان خود را از دست داد و چهار سرنشین دیگر خودرو شامل 2 زن، یک مرد و یک کودک مصدوم و برای درمان به بیمارستان محمدرسول الله مبارکه منتقل شدند.
شهرستان مبارکه در 45 کیلومتری جنوب غربی اصفهان قرار دارد.

واژگونی یک دستگاه خودروی وانت پیکان در عصر شنبه هفته جاری در جاده سمیرم به ونک از دیگر حوادث جاده ای استان اصفهان طی هفته جاری بود که براثر آن هفت تن مصدوم و روانه بیمارستان شدند.
در این حادثه 2 زن، سه مرد و 2 کودک مصدوم شدند که پس از دریافت خدمات درمانی اولیه در محل سانحه، به بیمارستان سیدالشهدا(ع) سمیرم انتقال یافتند.
شهرستان سمیرم با افزون بر 100هزار جمعیت در 160 کیلومتری جنوب اصفهان واقع شده است.

مصدومیت 6 تن بر اثر واژگونی خودرو در کیلومتر هفت جاده شهرضا به دهاقان از دیگر سوانح جاده ای استان اصفهان است که ساعت 10 روز شنبه هفته جاری اتفاق افتاد و بر اثر آن، یک مرد، سه زن و 2 کودک مصدوم شدند.
مصدومان این حادثه پس از دریافت خدمات درمانی اولیه در محل سانحه، به بیمارستان امیرالمومنین (ع) شهرضا منتقل شدند.
شهرضا با جمعیتی افزون بر 170 هزار نفر در 80 کیلومتری جنوب اصفهان قرار دارد.

استان اصفهان دارای 11 هزار و 500 کیلومتر راه است که بلحاظ موقعیت خاص آن در مرکز و بعنوان چهارراه ترانزیت بار و مسافر کشور، رتبه اول حمل بار و رتبه سوم حمل مسافر را در کشور داراست.
استان اصفهان دارای دو هزار و 791 کیلومتر راه همسنگ و 29 کیلومتر آزادراه است.

 

باشگاه

برچسب ها:
تصادفاصفهان
نظر بینندگان
!
!
!