دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷
پرشین خودرو
افزایش مصرف بنزین و کمبود این فرآورده درجایگاه های سوخت مازندران
۱۴:۳۵ | ۱۳۹۶/۰۶/۲۲

افزایش مصرف بنزین و کمبود این فرآورده درجایگاه های سوخت مازندران

پرشین خودرو: مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی غرب مازندران منطقه چالوس گفت که ورود چشمگیر مسافران و گردشگران و در پی آن افزایش مصرف بنزین درسال جاری نسبت به سال گذشته سبب شده تا برخی از جایگاههای عرضه در این منطقه با احتمال کمبود این فرآورده مواجه شوند.

به گزارش پرشین خودرو، سیدمحمود طاهری  افزود :‌ امسال تا بیستم شهریور ماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته میزان مصرف بنزین معمولی و سوپر در این منطقه حدود هشت درصد و نفت گاز نیز حدود 13 درصد افزایش داشته است.
وی گفت که ‌در این مدت بنزین سوپر و معمولی به مقدار 276 میلیون و 110 هزار لیتر مصرف شده درحالی که این رقم سال گذشته درهمین مدت 256 میلیون و 680 هزار لیتر بود.
غرب مازندران 54 جایگاه عرضه سوخت بنزین و حدود 40 جایگاه عرضه گاز طبیعی سی ان جی دارد.
** ناهماهنگی ، علت کمبود سوخت
مدیرعامل شرکت ملی پخش فراورده های نفتی غرب مازندران منطقه چالوس گفت : ناهماهنگی در خرید فرآورده های سوختی و نیز حجم بالای ترافیک در مسیر تانکرهای حمل سوخت از دیگر مسائلی بود که تا حدودی سبب وقفه در روند سوخت رسانی و یا حتی تعطیلی کوتاه مدت بعضی از جایگاه های عرضه سوخت در دو هفته گذشته شد.
بر اساس آمارهای رسمی ، مازندران سالانه پذیرای دستکم 40 میلیون نفرشب گردشگر است که بیشتر آنان با خودرو به این استان سفر می کنند.
نزدیکی به پایتخت ، فاصله کم شهرها به ساحل دریا و کوه ، انباشت امکانات و سهولت دسترسی به مناطق ییلاقی سبب می شود تا بیشتر مسافران و گردشگران شهرهای غرب مازندران را مقصد سفر خود قرار دهند و جایگاه عرضه سوخت در این منطقه نیز همواره شلوغ و پرمشتری است .
مدیرعامل شرکت ملی پخش فراورده های نفتی غرب مازندران اظهار داشت : ‌اگر چه هرسال پیش از فرا رسیدن فصول گردشگری و تعطیلات تابستانی تدابیر لازم برای ذخیره سازی فرآورده های نفتی پرمصرف مانند بنزین در مخازن این شرکت اندیشیده می شود ولی در این ایام بویژه شهریور ماه به علت مصرف بالای بنزین از اینکه با کمبود این فرآورده مواجه شویم ، دور از انتظار نیست.
وی افزود :‌ اکنون فرآورده های نفتی این منطقه از انبارهای مراکزی مانند ساری ، رشت و یا حتی قزوین و کرج تامین می شود بنابراین بعد مسافت و حجم بالای ترافیکی در این مسیرها باعث می شود که روند سوخت رسانی به مخازن جایگاه های عرضه سوخت دچار وقفه شود.
طاهری گفت : امیدواریم طی روزهای باقی مانده تا پایان شهریور که مسافرت های تابستانی به اوج می رسد ، با همکاری مسافران و گردشگران بتوانیم به نحوی مدیریت کنیم که اختلالی در روند فعالیت جایگاههای عرضه سوخت ایجاد نشود.

 

برچسب ها:
جایگاه سوخت
نظر بینندگان
!
!
!