پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
هشدار شریعتمداری نسبت به خودروسازان برای استفاده از تایرهای خارجی
۲۱:۱۱ | ۱۳۹۶/۰۶/۲۲
/گزارش خبری/

هشدار شریعتمداری نسبت به خودروسازان برای استفاده از تایرهای خارجی

پرشین خودرو:وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره استفاده خودروسازان از تایرهای خارجی گفت: در صورتی که این موضوع صحت داشته باشد بنا بر درخواست انجمن تولیدکنندگان تایر تعرفه واردات تایر بالا خواهد رفت.

به گزارش پرشین خودرو،محمد شریعتمداری بعداظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه مجمع عادی سالانه سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان که در وزارت صنعت معدن و تجارت برگزار شد، با بیان اینکه اولویت تولید با محصولات داخلی است، اظهار کرد: در صورتی که گزارشات استفاده خودروسازان از تایرهای خارجی روی خودروهایی که وارد بازار می‌کنند، درست باشد و تولیدکنندگان داخلی تایر تحت فشار کالاهای وارداتی قرار بگیرند، انجمن‌های تولیدکننده تایر می‌توانند درخواست خود را به کمیسیون ماده یک ارائه کنند تا بعد از بررسی، افزایش تعرفه واردات تایر در دستور کار قرار گیرد.

وی ادامه داد: اولویت بر این است که تولیدکننده داخلی بتواند با تنوع محصول و کیفیت مناسب در یک بازار رقابتی محصولات خود را به بازار ارائه کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: افزایش تعرفه و جلوگیری از واردات راه‌حل اول ما نیست اما اگر تولید داخلی تحت فشار قرار گیرد، محدودیت‌هایی ایجاد می‌شود.

برچسب ها:
وزیرصنعت ومعدن
نظر بینندگان
علی
vote
۰
vote
۱۳۹۶/۰۶/۲۳
لاستیک ترای انگل چینی در ایران خودرو استفادا میشه
!
!
!