جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
خروج موتورسیکلت‌های فرسوده و تحرک بازار
۱۳:۲۵ | ۱۳۹۶/۰۶/۲۳
/یادداشت/

خروج موتورسیکلت‌های فرسوده و تحرک بازار

پرشین خودرو: این روزها بازار موتورسیکلت از جریان کلی اقتصاد بی‌نصیب نمانده که انتظار می‌رود با شروع فعالیت دولت دوازدهم و اهتمام و تعامل بیشتر دولت با بخش خصوصی ضمن اینکه اقتصاد از وضعیت کنونی خارج شود تدبیری نیز برای رفع رکود و رونق دوباره بازار صنعت موتورسیکلت اندیشیده شود.

به گزارش پرشین خودرو، رونق تولید موتورسیکلت‌های برای این صنعت لازم است و دولت باید در این دوره به‌طور جدی‌تر ورود کرده و فکری به حال تولیدکنندگان کند. با وجود اینکه هر سال بازار موتورسیکلت در فصل تابستان با استقبال متقاضیان مواجه بود اما امسال به دلیل جریان تولیدات جدید این شرایط بر بازار حاکم نیست. بنابراین برای کاهش هزینه تولید و رونق بازار موتورسیکلت‌های داخلی باید از تولیدکننده داخلی حمایت شود.
بی‌تردید با ورود بخش خصوصی به جریان فعالیت در صنعت موتورسیکلت پیش‌بینی می‌شود درصدی از مشکلات تولید و اشتغال در این حوزه از صنعت رفع شود. با توجه به برنامه خروج موتورسیکلت‌های فرسوده در سال ۹۶ می‌توان با جایگزینی یکصد هزار دستگاه موتورسیکلت با عمر بالای ۸ سال ضمن کاهش آلایندگی به‌طور قطع رونقی دوباره به بازار فروش موتورسیکلت‌های کشور بخشید.
رکود بازار باعث شده که هر ماه شاهد ورشکستگی و تعطیلی یکی از فروشندگان و تعدادی از تولیدکنندگان موتورسیکلت در کشور باشیم که روی موج بیکاری در شکل کلان کشور تاثیر مستقیم خواهد گذاشت.
انتظار است دولت در دوره جدید به طور جدی‌تر از تولیدکنندگان و اصناف حمایت کند چراکه هرگونه حمایت از این بخش‌ها مشاغل بیشتری را ایجاد خواهد کرد. اگر دولت تعامل با بخش خصوصی را توسعه دهد بی‌تردید تولیدکنندگان و موتورسیکلت‌سازان خود بازار کسب‌وکار را هدایت خواهند کرد.
با توجه به اینکه جریان تولید موتورسیکلت‌های کاربراتوری متوقف و تولید انژکتوری‌ها اجباری شد تولیدکنندگان داخلی توانایی تولید و داخلی‌سازی بخش زیادی از قطعات موتورسیکلت‌های انژکتوری را در کشور دارند و بخشی از کندی کار به این مسئله نیز برمی‌گردد. اما لازم به یادآوری است که قطعات تولیدی داخل باکیفیت‌تر از قطعات چینی است درحالی‌که عمده قطعات وارداتی ضمن کیفیت پایین در تضاد با حمایت از حقوق مصرف‌کننده است. ازاین‌رو اتحادیه فروشندگان موتورسیکلت حامی کالاهای ساخت داخل است.

محمد خادم‌منصوری - رئیس اتحادیه فروشندگان دوچرخه و موتورسیکلت

برچسب ها:
موتورسیکلت
نظر بینندگان
!
!
!