پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
پرشین خودرو
نصب کنیستر بر روی 100 هزار خودرو
۱۴:۳۰ | ۱۳۹۰/۰۹/۰۷
اجاره خودرو

نصب کنیستر بر روی 100 هزار خودرو

پرشین خودرو: با همکاری سازمان حفاظت از محیط زیست در فاز اول سیستم کنیستر بر روی 100 هزار خودرو ایرانی که قبل از سال 84 تولید شده اند نصب می‌شود.

به گزارش «پرشین خودرو»، راینالد ریبن‌نیز امروز در حاشیه ششمین نمایشگاه قطعات وابسته خودرو در جمع خبرنگاران گفت: در مرحله اول در ایران، پیشنهادها مبنی بر این است که سیستم کنیستر در 100 هزار خودرو نصب شود که هدف از طراحی و ساخت این قطعه، بر روی سیستم سوخت خودروها، جلوگیری از انتشار گازهای هیدروکربن ناشی از تبخیر بنزین در محیط است که نقش بسیار مهمی در آلودگی هوا و محیط زیست دارد.

مدیر کسب و کارهای جدید شرکت فرانسوی تی.آی. اتوموتیو افزود: باک‌های بنزین یورو4 که به صورت چند لایه طراحی شده‌ و بر روی خودروهای ایرانی نصب می‌شوند، اجازه نخواهند داد که ذرات و بخارات بنزین از غشای باک، به هوا نفوذ کند.

وی تصریح کرد: بخارات در مسیر انتقال نیز از سوی ذغال کنیستر جذب شده و تبدیل به بخار می‌شود و مجدد به سیستم سوخت برمی‌گردد؛ بنابراین حتی بخاراتی که در مسیر ایجاد می‌شود اجازه هدرروی نخواهند داشت.

به گفته ریبن نیز، با کار مشترکی که با شرکت اورندپلاستیک صورت گرفته است، فرهنگ‌سازی استفاده از کنیستر در میان مردم ایران صورت گرفته و مردم آموزش دیده‌اند که کنیستر چه استفاده‌ای داشته و در کاهش مصرف سوخت چقدر موثر است و البته از انتشار بخارات بنزین نیز جلوگیری می‌کند.

وی اظهارداشت: با نصب این سیستم بر روی خودروها، هزینه آنها بین 100 تا 150 هزار تومان افزایش می‌یابد، اما با صرفه‌جویی در مصرف بنزین، جبران خواهد شد. بر این اساس پیش‌بینی شرکت همکار ما این است که در حدود 10 درصد، مصرف سوخت کل کشور پایین آید.

ریبن نیز خاطرنشان کرد: در ایران نیز برای پیشبرد استانداردهایی که در دنیا مطرح است، تلاش شده و خطوط با تکنولوژی بالایی از کشورهای اروپایی، به ایران وارد شده است.

همچنین خوان سالوادر رودریگزگارسیا رئیس بخش مهندسی تولید اورند پلاستیک گفت: بر طبق استانداردهای یورو 2 انتشارات بخارات بنزین و آلاینده‌ها دو گرم در ساعت است، ولی در استاندارد یورو4 دو گرم در شبانه روز است.

به گزارش مهر، بخارات بنزین موجود در باک از مسیر کنیستر عبور داده شده و توسط ذغال‌های با ظرفیت جذب بالا، جذب می‌شوند و در زمان‌های مورد نیاز که توسط سیستم کنترلی خودرو تعیین می‌شود، به موتور تغذیه خواهد شد. به این ترتیب که هوای لازم برای احتراق موتور از محفظه کنیستر عبور داده شده و ضمن بازگرداندن بخارات بنزین به چرخه احتراق و کاهش مصرف سوخت، کیفیت احتراق نیز افزایش می‌یابد.

بر اساس استاندارد یورو4، میزان مجاز گازهای متصاعد از کل سیستم سوخت‌رسانی باید مقداری کمتر از 2 گرم در روز باشد.

نظر بینندگان
!
!
!