یكشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
نصب دوربین ثبت تخلف سرعت در تمام جاده‌های همدان
۱۶:۲۰ | ۱۳۹۶/۰۷/۱۱
اجاره خودرو

نصب دوربین ثبت تخلف سرعت در تمام جاده‌های همدان

پرشین خودرو:جانشین پلیس‌راه استان همدان از نصب 55 دوربین ثبت تخلف سرعت در محورهای مواصلاتی استان خبر داد و گفت: از این تعداد بیش از 20 دوربین به سیستم مرکزی نصب شده و در حال ثبت تخلف خودروهاست.

به گزارش پرشین خودرو ،سرهنگ سعید اسماعیلی ، از فعال شدن بیش از 20 دوربین ثبت تخلف در محورهای مواصلاتی استان خبر داد و افزود: با نصب این 55 دوربین تمامی محورهای مواصلاتی اصلی استان تحت پوشش قرار می‌گیرد.

برنامه نصب دوربین در محورهای روستایی

وی با بیان اینکه این دوربین‌ها فقط برای محورهای اصلی استان هستند، یادآور شد: نصب دوربین در محورهای روستایی نیز از دیگر برنامه‌های پیش‌رو است.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: آزادراه همدان، محورهای همدان- کرمانشاه و محور ملایر در حال حاضر تحت پوشش این دوربین‌ها قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه این دوربین‌ها میانگین سرعت را ثبت می‌کنند، ادامه داد: برخی رانندگان هنگام رسیدن به دوربین‌ها سرعت خود را کم می‌کنند در حالیکه ملاک تخلف کم بودن سرعت در محل نصب دوربین‌ها نیست چرا که دوربین‌ها بُعد مسافت و زمان طی شده توسط خودرو را محاسبه و بر اساس میانگین سرعت تخلف لازم را مبذول می‌کنند.

مخدوش کردن پلاک خودروها جرم است

جانشین پلیس‌راه همدان در ادامه درباره مخدوش کردن پلاک خودروها گفت: مخدوش کردن پلاک خودرو جرم محسوب می‌شود و پیگیرد قانونی دارد. در صورتی‌که پلاک خودرو برای دوربین ناخوانا باشد و یا مخدوش شده باشد به نزدیک‌ترین پاسگاه آلارم داده و خودرو در پاسگاه متوقف می‌شود.

وی با بیان اینکه گِل گرفتن و یا بارش برف بر روی پلاک به منزله مخدوش کردن پلاک نیست، افزود: در صورتی‌که مخدوش کردن پلاک برای پلیس محرز شود ضمن تعیین جریمه برای راننده، به مراجع قضایی معرفی خواهد شد.

ایسنا

نظر بینندگان
!
!
!