شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۴۰ | ۱۳۹۶/۰۷/۱۲
ارتقای کیفی خودروها با تغییر سیاست‌گذاری خودروسازان
۱۱:۴۰ | ۱۳۹۶/۰۷/۱۲
اجاره خودرو
/یادداشت/

ارتقای کیفی خودروها با تغییر سیاست‌گذاری خودروسازان

پرشین خودرو: هرچند در سال‌های اخیر با اقدامات انجام‌شده از سوی متولیان صنعت خودرو شاهد تحولات زیادی در این بخش بوده‌ایم و این صنعت شاهد تغییرات بسیاری نسبت به گذشته با این حال بررسی سطح کیفی خودروهای داخلی نشان می‌دهد که تولیدات داخلی قابل قیاس با خودروهای خارجی نیستند و هنوز راه زیادی برای رسیدن به کیفیت ایده‌آل وجود دارد.

به گزارش پرشین خودرو، بررسی روند موجود در صنعت خودرو نشان می‌دهد که این صنعت ازنظر کیفی دچار مشکلات عدیده‌ای بوده و با ضعف‌های بسیاری مواجه است و به نظر می‌رسد بهبود وضعیت تولید در صنعت خودرو و رفع موانع کنونی آن نیازمند خصوصی‌سازی است. در این شرایط می‌توان به‌جای ممانعت از واردات خودروهای باکیفیت ازسوی مصرف‌کنندگان یا افزایش تعرفه‌ها به تغییر سیاست‌گذاری‌های کنونی اقدام کرد.
بنابراین لازم است هرچه سریع‌تر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی در صنعت خودرو در دستور کار قرار گیرد. بی‌شک با اجرای این اصل و تحقق خصوصی‌سازی به معنای واقعی در صنعت خودرو، سطح کیفی خودروهای داخلی ارتقا یافته و ازنظر استاندارد قابل رقابت با خودروهای موجود در بازارهای جهانی خواهد بود و از این طریق تمایل مصرف‌کنندگان به خرید خودروهای داخلی افزایش خواهد یافت. این در حالی است که هم‌اکنون پایین بودن سطح کیفی خودروهای داخلی، رغبت مردم به خرید این خودروها را کاهش می‌دهد چراکه ازنظر کیفیت موردپسند خریداران نیست.
هرچند در مسیر خصوصی‌سازی در این صنعت موانعی وجود دارد اما بی‌توجهی به اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی و سنگ‌اندازی در مسیر دستیابی به اقتصاد مقاومتی ازجمله عواملی هستند که مانع تحقق خصوصی‌سازی در صنعت خودروسازی می‌شوند. در این شرایط لازم است دولت ضمن توجه به اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی، در راستای دستیابی به افزایش سرانه و درآمد ملی و حمایت از تولیدکنندگان داخلی به این مسئله توجه لازم را داشته باشد.


محمدرضا امیرحسن‌خانی - عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی

گسترش صنعت

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
صنعت خودرو
نظر بینندگان
!
!
!