سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۱۰ | ۱۳۹۶/۰۷/۱۲
۱۲:۱۰ | ۱۳۹۶/۰۷/۱۲
اجاره خودرو

مسکو، ادعای داعش را تکذیب کرد

پرشین خودرو: داعش با پخش فیلمی از دو سربازی که در دیرالزور اسیر شده‌اند، اعلام کرد این دو از نظامیان روسیه در سوریه هستند. این در حالی است که وزارت دفاع روسیه این خبر را رد کرد.

به گزارش«پرشین خودرو»، داعش با پخش فیلمی از دو سربازی که در دیرالزور اسیر شده‌اند، اعلام کرد این دو از نظامیان روسیه در سوریه هستند. این در حالی است که وزارت دفاع روسیه این خبر را رد کرد.

خبرگزاری "اعماق" وابسته به داعش و رسانه‌های خارجی فیلم دو نظامی را پخش کرده و مدعی شدند، آن دو روسی بوده و در دیرالزور به اسارت این گروه تروریستی درآمده‌اند.

در این فیلم ۴۲ ثانیه‌ای دو تن با لباس‌های بلند خاکستری رنگ حضور دارند و یکی از این اسیران خود را "رومان فاسیلوفیتش زابولوتنی"، و اهل منطقه آکسای در روستوف روسیه معرفی کرده و می‌گوید، در پی ضد حمله‌ای در روستای شولا در غرب دیر الزور به اسارت داعش درآمده است. همچنین تصویر فرد دوم نیز نشان داده شده که چهره‌اش زخمی است.

در این فیلم زابولتی به زبان روسی سخن می‌گوید در حالی که سخنان وی به زبان عربی زیر نویس می‌شود.

وی در این فیلم می‌گوید در زمان اسارت همراه دوستش بوده که اهل دومودیدوفو در اطراف مسکو است.

رسانه‌های خارجی با انتشار این فیلم ادعا کردند دو فرد مذکور روسی هستند بدون این که دلایلی مبنی بر اثبات روس بودن این دو تن ارائه دهند.

همچنین در این فیلم مرد اسیری که صحبت می‌کند هیچ اشاره‌ای به ارتباط خود با نیروهای روسی موجود در سوریه نمی‌کند.

تکذیب اسارت نظامیان روس توسط داعش

این در حالی است که وزارت دفاع روسیه خبر اسارت نظامیان خود توسط داعش را تکذیب و سخنگوی پایگاه هوایی "حمیمیم" اعلام کرد، همه نیروهای نظامی روسیه در سوریه زنده و در سلامت کامل بوده و مشغول انجام ماموریت‌های خود هستند.

از سوی دیگر، فودولیتسکی، یکی از نمایندگان پارلمان روسیه با شناسایی یکی از دو نظامی که در این فیلم هستند، اظهار داشت، با وی در یک گردان مشغول خدمت بوده است.

این نماینده گفت: این سرباز اسیر شده عضوی از جنبش "قزاق‌ها" است که داعش گمان کرده وی روسی است.

 

 

منبع: ایسنا

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!