چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۲:۴۲ | ۱۳۹۶/۰۷/۱۳
نقش خودرو و قطعات در آمار تجارت خارجی
۰۲:۴۲ | ۱۳۹۶/۰۷/۱۳
اجاره خودرو
/نگاه ویژه/

نقش خودرو و قطعات در آمار تجارت خارجی

پرشین خودرو: طبق آمار منتشره از سوی گمرک، واردات خودرو و قطعه نقش جدی در تغییر معادلات تجارت خارجی در نیمه اول امسال داشته‌اند؛ به‌طوری‌که واردات خودرو و قطعات منفصله به ترتیب رتبه سوم و چهارم جدول تجارت خارجی کشور در ۶ ماه اول سال‌جاری را به خود اختصاص داده است.

به گزارش پرشین خودرو، بر این اساس وسایل نقلیه موتوری با حجم ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ سی‌سی به ارزش ۵۸۲ میلیون دلار رتبه سوم و قطعات منفصله برای تولید خودروی سواری با ۵۵۱ میلیون دلار رتبه چهارم را در آمار واردات به کشور کسب کرده اند.
این موضوع در حالی است که در نیمه اول سال گذشته قطعات منفصله برای تولید خودرو سواری به ارزش ۴۳۲ میلیون دلار رتبه چهارم و وسایل نقلیه موتوری با حجم سیلندر ۲۰۰۰ سی‌سی به ارزش ۳۵۷ میلیون دلار در رتبه پنجم قرار داشته‌اند.
در شرایطی واردات کالاها به کشور در نیمه اول سال‌جاری ۱۵ درصد نسبت به مدت مشابه افزایش داشته است که به‌نظر می‌رسد در کنار سایر کالاهای سرمایه‌ای و برخی کالاهای اساسی، واردات خودرو و قطعات منفصله خودرو اثر جدی در افزایش واردات به کشور ایفا کرده‌اند.
آن‌گونه که به‌نظر می‌رسد، افزایش واردات خودرو در آمار تجارت خارجی به‌نوعی بسته شدن سایت ثبت‌سفارش از سوی مسوولان کشور را توجیه پذیر کرده است. سیستم ثبت‌سفارش نزدیک به سه ماه است که ازسوی وزارت صنعت، معدن و تجارت غیرفعال شده که یکی از دلایل این موضوع افزایش واردات خودرو به کشور بوده است.
دنیای اقتصاد

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
گمرک
نظر بینندگان
!
!
!