یكشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۲۰ | ۱۳۹۶/۰۷/۱۶
بیش از 7000 خودرو در گمرک های مختلف کشور خاک می خورد!+تصاویر
۱۱:۲۰ | ۱۳۹۶/۰۷/۱۶
اجاره خودرو
/گزارش خبری/حدود 3ماه از بسته شدن سایت ثبت سفارش گذشت؛

بیش از 7000 خودرو در گمرک های مختلف کشور خاک می خورد!+تصاویر

پرشین خودرو: پس از بسته شدن سایت ثبت سفارش برای واردات خودرو، گزارش ها از وجود بیش از ۷۰۰۰ خودرو در محوطه های گمرکی خبر می‌دهد.

به گزارش پرشین خودرو، در حالی که حدود 3 ماه از زمان بسته شدن سایت ثبت سفارش خودرو می‌گذرد، هنوز دستور العمل جدید وزارت صنعت برای واردات خودرو منتشر نشده است.

دی ماه سال 95، معاون اول رئیس جمهور دستور العمل واردات خودرو را ابلاغ کرد که بر اساس آن، واردکنندگان غیر نمایندگی امکان واردات نداشتند و واردات خودرو  تنها توسط نمایندگی های رسمی صورت می‌گرفت.

با توجه به اعتبار 6 ماهه اسناد ثبت سفارش عملا تا تیرماه امکان واردات برای واردکنندگان غیر نمایندگی نیز وجود داشت اما بعد از آن تاریخ و بسته شدن سایت ثبت سفارش عملا از سوی غیر نمایندگی ها واردات جدید انجام نشده است.

 همچنین واردکنندگان رسمی که به نظر می‌رسد از این پس یکه تاز بازار خودرو خواهند بود فعلا امکان ثبت سفارش جدید ندارند.

بر این اساس یک مقام مسئول در گمرک ایران از توقف بیش از 7000 خودرو وارداتی در محوطه‌های گمرکی خبر می دهد.

در صورتی که مشخصات فنی خودروهای متوقف در گمرک با دستور العمل های پیشین وزارت صنعت هماهنگی داشته باشد اما ورود این خودروها به محوطه گمرکی بدون ثبت سفارش انجام شده باشد، وزارت صنعت و گمرک مجوزی برای ترخیص آنها ندارند.

 

 

سال گذشته بیش از 50.000 هزار خورو به کشور وارد شد و درآمد دولت از محل حقوق ورودی به بیش از 2 هزار میلیارد تومان رسید.  نکته جالب توجه و حائز اهمیت آنکه در هفته‌های اخیر شاهد افزایش قیمت برخی خودروهای وارداتی بیش از افزایش نرخ ارز بوده‌ایم.

 

 

 

 

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
واردات خودرو
نظر بینندگان
!
!
!