سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۱۱ | ۱۳۹۶/۰۷/۱۶
شکایت وارکنندگان خودرو از وزارت صنعت علنی شد+جزئیات
۱۲:۱۱ | ۱۳۹۶/۰۷/۱۶
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

شکایت وارکنندگان خودرو از وزارت صنعت علنی شد+جزئیات

پرشین خودرو: انجمن واردکنندگان خودرو با توجه به ضرر و زیان اعضای خود به دلیل تصمیم اشتباه وزارت صنعت، معدن و تجارت در بحث بسته شدن سامانه ثبت سفارش، از این وزارتخانه به قوه قضاییه شکایت کرد.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، چند ماهی است با بسته شدن سامانه ثبت سفارش خودرو از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، بازار ملتهب خودروهای وارداتی، آشفته تر شده و قیمت این مدل خودروها به بهانه منع واردات و بسته شدن سامانه ثبت، روزانه افزایش می یابد.

انجمن واردکنندگان خودرو از جمله متولیانی است که به دلیل عضویت گری مارکت ها و نمایندگان فروش برندهای خودرویی در این صنف، که در مورد این وضعیت دلنگران است و از همان روز اول سعی در رفع این مشکل داشته است.

مهدی دادفر دبیر انجمن واردکنندگان خودرو، در مورد مشکلاتی که به دلیلی این تصمیم اشتباه بازار خودرو را تحت اشعاع قرار داده گفت: شرکت های خودرویی و نمایندگان قانونی برندها در ایران یکسری توافقات با شرکت های مادر انجام داده اند که حالا باید پاسخگوی این توافقات و چرایی وارد نشدن خودرو به داخل باشند.

وی ادامه داد: پس از سال ها، توانستیم خط اعتباری خوبی با شرکت های مادر باز کنیم که تنها با یک تصمیم اشتباه خودمان باعث بسته شدن اعتبار ایجاد شده می شویم.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو تصریح کرد: بیش از 3 ماه از بسته شدن سامانه ثبت سفارش خودرو می گذرد و حالا باید گفت که تمامی اعضای انجمن واردکنندگان خودرو 3 مدل زیان کرده اند. اولین ضرر مالی به دلیل انبار شدن خودروها در گمرکات کشور است و این یعنی پرداخت انبارداری بیشتر از سوی شرکت های واردکننده و همین حق انبارداری بر روی قیمت فروش نهایی تاثیر خواهد داشت.

وی هزینه استهلاک خودرو ها را دومین زیان اعضای انجمن دانست و افزود: لاستیک، رنگ و باطری خودروها به دلیل توقف طولانی‌مدت در انبار دچار استهلاک شدیدی شده‌اند و حتی برخی از همکاران ما تعمیرکار به گمرک اعزام کردند و سومین ضرر ما هزینه‌های دیرکردی است که وارد کننده باید به سفارش دهنده بدهد که این رقم هم بسیار بزرگ است.

دادفر تاکید کرد: متاسفانه مشکل اساسی این است که شرکت های مادر بر اساس توافقات اولیه با نمایندگان خود در ایران، خط تولید خود را تنظیم و تدارک می بینند اما؛ ما نمیتوانیم واردات داشته باشیم و به همین دلیل خودروساز خط اعتباری خود را برای ما می بندد که در روزهای گذشته یک خط 6 میلیون یورویی برای یکی از اعضا بسته شده است.

وی در مورد ضرر و زیان اعضای انجمن از این تصمیم وزارت صنعت گفت: با بررسی‌های اولیه مشخص شد که اعضای انجمن واردکنندگان خودرو تا کنون نزدیک به 35 میلیارد تومان زیان کرده‌اند ومقصرین این زیان باید پاسخگو باشند.

دبیر انجمن واردکنندگان تاکید کرد: انجمن برای حمایت از اعضای زیان دیده خود،  پرونده‌ای را در مراجع  قضایی  باز کرده و از وزارت صنعت و سازمان مسئول شکایت کرده  است تا تکلیف این ضرر و زیان‌ها مشخص شود.

وی خاطرنشان کرد: بحث ما شخصی نیست. همان طور که مردم موظف به اجرای قانون هستند مسئولین نیز باید به قانون احترام بگذارند و آن را اجرا کنند. این که فقط فلان مسئول بداند قرار است سایت ثبت سفارش، ظرف روزهای آینده بسته شود و در این میان فقط یک برند بتواند واردات خودرو انجام دهد باعث می‌شود حرف و حدیث زیادی به وجود بیاید

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!