پنجشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۸:۳۷ | ۱۳۸۹/۰۷/۲۷
مذاكره با بهینه‌سازی برای توسعه فناوری كنیستر خودرو
۱۸:۳۷ | ۱۳۸۹/۰۷/۲۷
اجاره خودرو
زنجیره سیستم سوخت رسانی در خودروهای داخلی تکمیل تر شد

مذاكره با بهینه‌سازی برای توسعه فناوری كنیستر خودرو

پرشین خودرو: رئیس كمیسیون انرژی مجلس از مذاكره با شركت بهینه سازی مصرف سوخت برای توسعه كنیستر سوخت در بین خودروسازان داخلی خبر داد و گفت: استفاده از این فناوری منجر به كاهش مصرف بنزین در خودروهای داخلی می شود.

به گزارش «پرشین خودرو»، حمید رضا كاتوزیان رئیس كمیسیون انرژی مجلس در مراسم افتتاح دومین خط تولید باك‌های شش لایه، كنیستر و فیلتر بنزین در ایران با بیان اینكه خروج توسعه صنعتی از حاشیه در گرو بهینه سازی مصرف انرژی در كشور است، گفت: در حال حاضر ایران دارنده دومین ذخایر گاز طبیعی و نفت خام در بین كشورهای مختلف جهان است.

وی با بیان اینكه در شرایط فعلی ایران در مجموع بزرگترین ذخایر هیدروكربوری جهان را در اختیار دارد، تصریح كرد: با وجود این حجم از ذخایر باید بهینه سازی مصرف و جلوگیری از اتلاف انرژی در دستور كار صنعتگران داخلی قرار بگیرد.

كاتوزیان با اشاره به تدوین طرحی برای بهینه سازی مصرف انرژی در صنایع داخلی ، اظهار داشت: از این رو در صنایع خودروسازی هم باید به منظور كاهش مصرف بنزین اقداماتی برای افزایش استاندارد تولید موتور و تجهیزات جانبی خودروها انجام شود.

وی از مذاكرات انجام شده بین مجلس و شركت بهینه سازی مصرف سوخت برای توسعه كنیستر سوخت در بین خودروسازان داخلی خبر داد و اظهار داشت: استفاده از فناوری كنیستر منجر به كاهش مصرف بنزین در خودروهای داخلی می شود.

در این مراسم گروسی، عضو كمیسیون صنایع مجلس درباره ایجاد یك قطب جدید صنعتی در منطقه شهریار و ملارد گفت: با موافقت وزارت صنایع عملیات اجرایی یك شهرك جدید صنعتی تا بهمن ماه در این منطقه آغاز می شود.

وی با تاكید بر ارتقای سطح كیفیت خودروهای تولید داخل، افزود: با توجه به سیاست‌گذاری برای صادرات 30 درصد خودروهای داخلی به بازارهای بین المللی باید با حمایت از قطعه سازان و ارتقای كیفیت تولیدات داخلی این اهداف محقق شود.

محمد محمدی مدیرعامل ساپکو نیز در این مراسم اظهار داشت: کشور ما هم اکنون از دانش و تکنولوژی بالایی در صنعت خودروسازی برخوردار است و تا جای ممکن باید از آن استفاده کند.

وی افزود: باید با استفاده از پتانسیل های داخلی مشکلاتی که این صنعت را تهدید می کند به فرصت تبدیل کنیم.

مدیرعامل ساپکو با اشاره به هفته جهانی استاندارد عنوان کرد: این امر که تولیدات صنعت خودروی کشور توانست استانداردهای 51 گانه را پاس کند نویدی است برای صنعت قطعه سازی کشور که با تولید قطعات با کیفیت محقق شد.

وی اضافه کرد: توجه به بحث کیفیت و استفاده از دانش بومی کشور در صنعت خودروسازی و قطعه سازی، دو پیش شرط اصلی رسیدن به قله های ترقی است.

حمید رضا صمدی، مدیرعامل اورند پلاستیك نیز در این مراسم با اشاره به افتتاح و راه اندازی دومین خط تولید باكهای شش لایه، كنیستر و فیلتر هوا در این این مجموعه، تصریح كرد: در حال حاضر با تلاش متخصصان داخلی زنجیره سوخت رسانی در خودروهای داخلی تكمیل شده است.

وی گفت: سال گذشته برای اولین بار در سطح كشور، خط تولید باكهای پلیمری در داخل كشور نصب و راه اندازی شد.

صمدی با اشاره استفاده از آخرین تكنولوژی های بین المللی برای تولید كنیستر و باكهای سوخت رسانی در خودروها تاكید كرد: در شرایط فعلی با وجود تحریم های بین المللی محصولات این مجموعه به ایتالیا، هند، اوكراین و تركیه صادر می شود.

وی از مذاكره با شركت پژو برای فروش قطعات به این مجموعه فرانسوی خبر داد و افزود: هم اكنون امكان تولید سالانه نزدیك به 16 میلیون قطعه در این مجموعه صنعتی فراهم شده است.

صمدی با اشاره به راه اندازی خط تولید محصولات كنیستر در كشور تاكید كرد: با استفاده از این فناوری جدید علاوه بر جمع آوری بخارات بنزین از انتشار گازهای گلخانه ای نیز به محیط زیست جلوگیری می شود.

به گفته وی، افزایش راندمان احتراق ، ارتقای ضریب ایمنی در مسیر سوخت رسانی خودروها، كاهش 10 درصدی مصرف بنزین در خودروها و قابلیت مصرف اتانول در سیستم سوخت رسانی از مزیتهای استفاده از تكنولوژی كنیستر است.

نظر بینندگان
!
!
!