یكشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
۱۴:۲۱ | ۱۳۹۶/۰۷/۲۰
حامی رنت

سونا ابتلا به ذات الریه راکاهش میدهد

پرشین خودرو: نتیجه یک مطالعه نشان می دهد که استفاده از حمام سونا برای دستکم دو بار در هفته خطر ابتلا به عفونت های بالقوه کشنده همانند ذات الریه را کاهش می دهد.

به گزارش«پرشین خودرو»، نتیجه یک مطالعه نشان می دهد که استفاده از حمام سونا برای دستکم دو بار در هفته خطر ابتلا به عفونت های بالقوه کشنده همانند ذات الریه را کاهش می دهد.

مطالعه مشترک محققان دانشگاه بریستول و فنلاند شرقی روی هزار و 935 مرد 42 تا 61 ساله نشان داد خطر ابتلا به بیماری های بالقوه کشنده در مردانی که به طور منظم از حمام سونا استفاده می کردند، تقریبا 30 درصد کمتر بود.
 
جشنواره سراسر تخفیف بامیلو
 
 
همچنین بر اساس نتایج این مطالعه، این خطر برای مردانی که هفته ای چهار بار یا بیشتر به سونا می رفتند، بیش از پیش کاهش می یافت و حدود 40 درصد کمتر بود.
 
براساس این پژوهش، سونا همچنین احتمال ابتلا به آسم و سایر عوارض قفسه سینه را کاهش می دهد.
 
این مطالعه که در مجله اروپایی Epidemiology منتشر شد، تازه ترین بررسی در مجموعه مطالعاتی است که نشان می دهد سونا می تواند موجب تقویت سلامت مردان و زنان شود.
 

یک مطالعه دیگر نیز که به تازگی انجام شد، نشان می دهد که عرق کردن در سونا می تواند باعث کاهش فشار خون و در نتیجه کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی شود. سال گذشته نیز محققان از تاثیر احتمالی استفاده مرتب از سونا بر کاهش احتمال ابتلا به زوال عقل خبر دادند.

 

 

 

منبع: ایرنا

نظر بینندگان
!
!
!