سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
تایید تولید یک خودروی چهار درب از سوی لامبورگینی!
۱۸:۴۵ | ۱۳۹۶/۰۷/۲۰
حامی رنت
/اختصاصی/

تایید تولید یک خودروی چهار درب از سوی لامبورگینی!

پرشین خودرو: تاکید بر روی سنت‌های همیشگی، یک برند خاص و منحصربه فرد در صنعت خودروسازی بوجود می‌آورد، اما اگر می‌خواهید که در صنعت خودروسازی پیشرفت کنید، بهتر است که سنت‌های قدیمی را کنار بگذارید و دست به تولید محصولات جدید بزنید تا سهم فروش و موقعیت شما در صنعت تقویت شود.

به گزارش پرشین خودرو، در همین راستا، در این چند سال اخیر شاهد سنت شکنی‌های فراوان شرکت‌های خودروسازی برای افزایش سهم خود در بازارهای جهانی هستیم. به عنوان مثال کمپانی خودروسازی جگوار شاسی بلند می‌سازد، بنتلی شاسی بلند می‌سازد، مرسدس بنز پیکاپ می‌سازد، رنو پیکاپ می‌سازد، مازراتی شاسی بلند می‌سازد، پورشه استیشن می‌سازد و یا حتی شاهد تولید وسایل نقلیه عجیب و غریب از سوی شرکت‌های بزرگ خودروسازی همچون قایق، دوچرخه، اسکوتر، اسکیت بورد و... هستیم.
حال هم جهت با دیگر شرکت‌های بزرگ، شرکت خودروسازی لامبورگینی هم پا بر روی سنت‌های خود گذاشته و پس از تولید یک خودروی شاسی بلند اسپرت، حالا خبر از تولید یک خودروی اسپرت چهار درب می‌دهد که مراحل طراحی و توسعه آن آغاز شده و قرار است که تا سال 2021 میلادی آماده راه اندازی شود.
در راستای تحقق این امر، شرکت خودروسازی لامبورگینی قصد دارد که از پلتفرم مشترک برای طراحی و ساخت اولین محصول چهار درب خود استفاده کند و گویا در این زمینه از کمپانی خودروسازی فولکس واگن و پلتفرم‌های آن کمک خواهد گرفت، اما یک مشکل بزرگ وجود دارد و آن هم فضای محدود برای پیشرانه اتومبیل خواهد بود که معمولا کمپانی خودروسازی لامبورگینی از پیشرانه‌های بزرگ بر روی محصولات خود استفاده می‌کند، درحالی که شرکت خودروسازی فولکس واگن محصولات خود را با هدف مقرون به صرفه بودن طراحی می‌کند که شاید لامبورگینی را برای اصلاح این مورد به دردسر بیاندازد.مگر اینکه به واسطه کمپانی خودروسازی فولکس واگن، به پلتفرم MSB پورشه پانامرا و یا بنتلی کانتیننتال دسترسی پیدا کند که احتمال آن بسیار بیشتر خواهد بود تا اینکه از پلتفرم‌های محصولات چهار درب فولکس واگن استفاده کند.


مدیر تجاری شرکت خودروسازی لامبورگینی در این زمینه عنوان کرد: ما باید فروتن باشیم، خودروی شاسی بلند لامبورگینی اوروس تنها در مرحله پیش تولید قرار دارد و هدف ما این است که فروش خود را در چند سال آینده به بیش از 2 برابر افزایش دهیم. اگر ما بتوانیم اولین گام خود را با شاسی بلند "اوروس" در راستای تحقق اهدافمان محکم برداریم، آنگاه فرصت‌های دیگری هم وجود خواهد داشت تا بتوانیم فروش خود را طی چند سال آینده به نقطه تعیین شده نزدیک کنیم.
اما در این زمینه لامبورگینی می‌خواهد مطمئن شود که اهداف آنان برای آینده، در تضاد با سنت آنان نخواهد بود، به همین دلیل برای ساخت لامبورگینی اوروس، به خودروی شاسی بلند LM002 نیز توجه شده بود.
در پایان همانطور که گفتیم، این پروژه تازه آغاز شده است و مدت زمان زیادی صرف خواهد شد تا حتی یک نسخه مفهومی از آن ارائه شود، اما طبق وعده کمپانی خودروسازی لامبورگینی، این پروژه تا سال 2021 میلادی آماده رونمایی رسمی و شاید عرضه به مشتریان خواهد شد که قطعا در تحقق اهداف بلند مدت لامبورگینی برای افزایش سهم فروش خود در بازارهای جهانی تاثیرگذار خواهد بود.
- توجه: تصویر منتسب به این مقاله صرفا جنبه تزیینی دارد و مربوط به طرح کانسپت لامبورگینی استوک می‌شود که در سال 2008 میلادی از سوی این خودروساز ایتالیایی ارائه شد.

 

برچسب ها:
لامبورگینی
نظر بینندگان
!
!
!