جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۱۲ | ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
مرکز کنترل سفرهای برون استانی دانش‌آموزی آغاز به کار کرد
۱۴:۱۲ | ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
اجاره خودرو

مرکز کنترل سفرهای برون استانی دانش‌آموزی آغاز به کار کرد

پرشین خودرو:معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: سامانه کنترل سفرهای برون استانی دانش آموزی افتتاح شد و اتوبوس اردوهای راهیان نور دانش آموزی که امروز حرکت کردند تحت پوشش این سامانه قرار گرفتند.

به گزارش پرشین خودرو،  مهدی فیض در مراسم افتتاح سامانه کنترل اردوهای دانش‌آموزی، اظهار کرد: اردوهای دانش‌آموزی یکی از ملزومات تربیت است و در این سفرها دانش‌آموزان مواردی را فرا می‌گیرند که در فضای مدرسه قابل یادگیری نیست.

وی افزود: دانش‌آموزان در اردوها، مهارت‌های زندگی واقعی را می‌آموزند و یکی از شاخص‌های نظام تعلیم و تربیت موفق تعداد روزهایی است که یک دانش‌آموز در ایام تحصیل در اردو به سر می‌برد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: در تلاش هستیم کیفیت اردوهای دانش‌آموزی را افزایش داده و اردوهایی اثربخش برگزار کنیم. از سوی دیگر ریسک برگزاری اردو نباید مانع اجرای آن شود. همچنین آموزش‌وپرورش تلاش می‌کند ضریب ایمنی سفرها را به گونه‌ای افزایش دهد که خانواده‌ها با اطمینان بیشتری فرزندان خود را به اردو اعزام کنند.

فیض با اشاره به اینکه کاهش خطرات اردوهای دانش‌آموزی برای ما اهمیت بسیاری دارد، ادامه داد: هیچ‌گاه نمی‌توانیم ادعا کنیم که خطرات اردوها به صفر می‌رسد همچنین پس از حادثه واژگونی اتوبوس دانش‌آموزان هرمزگانی، ایده تأسیس مرکز کنترل سفرهای برون استانی دانش‌آموزی مطرح شد و امروز شاهد افتتاح این مرکز هستیم. این اقدام مربوط به حوزه معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش است و تمام اردوهای دانش‌آموزی را شامل می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: امروز اردوهای راهیان نور به صورت رسمی با اعزام دانش‌آموزان دختر از چهار استان کشور آغاز شد و نخستین اتوبوس‌های تحت پوشش سامانه کنترل سفرهای برون استانی دانش‌آموزی از اردوهای راهیان نور هستند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه دستوراعمل اردهای دانش‌آموزی مورد بازنگری قرار گرفته است گفت: اردوی راهیان نور متعلق به آموزش و پرورش و سپاه است و بخشی از اهداف تربیتی را می‌توان در اردوی مشهد، آثار باستانی اصفهان یا بازدید از مراکز دوران دفاع مقدس محقق کرد.

فیض بیان کرد: آموزش و پرورش با همکاری سپاه و بسیج اردوهای راهیان نور دانش‌آموزی را برگزار می‌کند و ممکن است در زیارت امام رضا(ع) نتوانیم بخشی از اهداف تربیتی را محقق کنیم که در بازدید از اماکن دفاع مقدس این اهداف محقق می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ایمنی اردوهای دانش‌آموزی یک مقوله چند بعدی است و نمی‌توان مسئول خاصی برای آن تعریف کرد، افزود: اتوبوس سالم و راننده هوشیار برعهده شرکت‌های اتوبوسرانی، میزان ساعات رانندگی راننده برعهده پلیس راه و تذکر به راننده در هنگام خواب آلودگی برعهده مسئولان اردو است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: سازمان بازرسی کل کشور گزارش نهایی اردوی دانش‌آموزان هرمزگانی را با توجه به جنبه‌های قانونی آن ارائه خواهد کرد. همچنین در بحث اسکورت اتوبوس اردوهای دانش‌آموزی سپاه پذیرفته است تا کاروان‌هایی که شامل سه اتوبوس و بیشتر هستند توسط یک خودروی پشتیبان از سوی سپاه و بسیج اسکورت شوند و تحقق این موضوع برای تمام اردوهای دانش‌آموزی نیازمند مصوبه و همراهی پلیس راه است.
 

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!