شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۰۶ | ۱۳۹۶/۰۷/۲۵
کاهش 40درصدی توقیف خودرو در زنجان
۱۱:۰۶ | ۱۳۹۶/۰۷/۲۵
اجاره خودرو
رئیس پلیس راه استان زنجان خبرداد؛

کاهش 40درصدی توقیف خودرو در زنجان

پرشین خودرو: رئیس پلیس راه استان زنجان به توقیف خودرو طی شش ماهه سالجاری در استان زنجان اشاره کرد و گفت: توقیف خودرو در این بازه زمانی ۴۰ درصد کاهش داشته است.

به گزارش پرشین خودرو، سرهنگ علی اصغر شیر محمدی  با بیان اینکه پلیس با رانندگان متخلف برخورد می کند، افزود: طی شش ماهه سالجاری توقیف خودرو در جاده های استان زنجان ۴۰ درصد کاهش و توقیف موتور سیکلت ۴۲ درصد کاهش داشته است.

وی علت اصلی توقیف خودرو و موتور سیکلت را سرعت و سبقت غیر مجاز، حرکات نمایشی، نداشتن کلاه ایمنی و نداشتن گواهینامه عنوان کرد و یاد آور شد: در سالجاری هم پلیس با رانندگانی که قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت نکنند برخورد جدی می کند.

رئیس پلیس راه استان زنجان گفت: خودروهایی که خلافی بالای یک میلیون تومان داشته و تخلفات بسیار حادثه ساز داشتند به پارکینگ منتقل شدند و پلیس مانع ادامه سفر آنها شد.

شیر محمدی تاکید کرد: هدف پلیس از توقیف خودرو و موتور سیکلت حفظ امنیت جانی مردم است و متاسفانه رانندگان با سرعت بالا اقدام به رانندگی می کنند و علاوه بر خود جان دیگران را هم به خطر می اندازند.

وی یادآور شد: خوشبختانه از اواخر اسفند ماه سال ۹۴ با افزایش ۲ برابری جریمه ها، تصادفات در جاده های استان زنجان به صورت خیلی محسوسی کاهش یافته و به تبع تخلفات هم کاهش داشته است.

رئیس پلیس راه استان زنجان تصریح کرد: رانندگان قبل از مسافرت با رهگیری به سامانه ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ استعلام خود را از خلافی خودرو داشته باشند و برابر قانون جدید رسیدگی به تخلفات رانندگی تردد خودروهای دارای تخلف بالای یک میلیون تومان جریمه در جاده‌ها ممنوع بوده و در صورت مشاهده، این خودروها توقیف و به پارکینگ منتقل خواهند شد.

شیر محمدی بر لزوم توجه بیشتر به معاینه فنی خودرو تاکید کرد و گفت: رانندگان حتما خودرو خود را قبل از مسافرت تست کنند و از سالم بودن خودرو مطمئن شوند.

نظر بینندگان
!
!
!