پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۰۸ | ۱۳۹۶/۰۸/۰۷
برخورد پلیس با خودروهای آلاینده و دودزا در البرز
۱۲:۰۸ | ۱۳۹۶/۰۸/۰۷
اجاره خودرو

برخورد پلیس با خودروهای آلاینده و دودزا در البرز

پرشین خودرو: رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی البرز گفت: با توجه به افزایش آلایندگی هوا، طرح تشدید برخوردبا خودروها و موتورسیکلت های آلاینده و دودزا در شهرستان های این استان اجرا شد.

به گزارش پرشین خودرو، سرهنگ همایون شریفی افزود : با توجه به اعلام اداره کل محیط زیست استان البرز مبنی بر افزایش آلاینده ها این طرح به مدت چهارروز اجرا می شود .
وی اضافه کرد: پلیس راهنمایی ورانندگی هرساله درنیمه دوم سال به علت پایداری وارونگی هوا اقدام به اجرای طرح تشدید برخورد با وسایل نقلیه آلاینده می کند.
وی خاطرنشان کرد :خودروهای فاقد معاینه فنی و دارای نقص فنی دراجرای این طرح اعمال قانون می شوند.
شریفی گفت : چنانچه وسیله نقلیه دارای نقص فنی باشد وادامه حرکت آن سبب آلودگی بیشتر شود توقیف وبه تعمیرگاه منتقل تا نسبت به رفع نقص اقدام کنند.
وی اضافه کرد: طبق قانون، حرکت وسائط نقلیه دودزا اعم از خودرو و موتورسیکلت ممنوع بوده و این خودروها به پارکینگ منتقل می شوند.
وی تاکید کرد: با توجه به غلظت آلاینده ها در برخی شهرهای بزرگ کشور از جمله کرج این طرح به صورت ویژه در استان البرز اجرایی شده است.
وی بیان کرد: با توجه به وضعیت هوای استان البرز انتظار می رود شهروندان ضمن افزایش استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی نسبت به انجام معاینه فنی خودروهای خود و رفع نواقص فنی آنها اقدام کنند.
وی افزود: اکنون13 مرکز معاینه فنی خودرو دراستان البرز فعال است که از این تعداد یک مرکز در شهرستان ساوجبلاغ ، سه مرکز درنظرآباد و بقیه در کرج قرار دارند که مردم می توانند برای معاینه فنی خودروهای خود به این مراکز مراجعه کنند.
شریفی گفت: پس از توقیف خودروهای دودزا، صاحبان آنها باید در کمترین زمان به رفع آلایندگی خودرو اقدام کنند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!