سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
پرشین خودرو
read main data
۱۰:۳۱ | ۱۳۹۶/۰۸/۱۳
نقشه راه ایمنی جاده های کشور تدوین شده است
۱۰:۳۱ | ۱۳۹۶/۰۸/۱۳
اجاره خودرو
معاون حمل ونقل وزارت راه و شهرسازی؛

نقشه راه ایمنی جاده های کشور تدوین شده است

پرشین خودرو: معاون حمل ونقل وزارت راه و شهرسازی گفت: با هدف ایمن سازی جاده‌های کشور، نقشه راه ایمنی جاده‌ای کشور تدوین و آماده ارسال به کمیسیون مربوطه شده است.

به گزارش پرشین خودرو، به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مهرداد تقی‌زاده حجتی افزود: در پی حادثه واژگونی اتوبوس دانش آموزان هرمزگانی، کمیسیونی برای بررسی حادثه تشکیل و ابعاد این حادثه مورد بررسی قرار گرفت.
تقی‌زاده گفت: به دستور معاون اول رئیس جمهوری به پنج وزارتخانه، مقرر شد که درخصوص تدوین و تهیه نقشه راه ایمنی جاده ها اقدامات لازم انجام و به آن معاونت برای تصمیمات نهایی اعلام شود.
تقی‌زاده حجتی افزود: پس از اقدامات کارشناسی، سرانجام این نقشه تدوین و برای اقدامات و تصمیمات بعدی به کمیسیون مربوطه و پس از نهایی شدن به معاون اول رئیس جمهوری ارسال خواهد شد.
تقی‌زاده حجتی در ادامه به ورود اولین کشتی حامل ۱۵ هزار تن گندم از طریق هند به بندر چابهار خبر داد و گفت: این محموله از طریق زمینی به افغانستان ترانزیت خواهد شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین گفت: در دومین و سومین مرحله ارسال این محموله ۱۱۰ هزار تن دیگر طی هفته‌های آینده از طریق جمهوری اسلامی ایران به سایر کشورها به ویژه افغانستان ترانزیت خواهد شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی، از راه اندازی مدیریت جدید ترانزیت هند، ایران و افغانستان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: با ایجاد این مدیریت، می توانیم بر روابط دو جانبه با کشورهای همسایه تاکید داشته و آن را گسترش دهیم.
به گفته وی، این مهم علاوه بر درآمد ارزی برای کشور، امور اقتصادی، سیاسی و دیگر تعاملات را نیز مورد تاکید قرار خواهد داد.
تقی‌زاده افزود: همچنین اینگونه ترانزیت‌ها از طریق کشور، باعث ایجاد امنیت بیشتر و حتی ایجاد اشتغال خواهد شد.
معاون وزیر خاطرنشان کرد: در این باره وزیر راه و شهر سازی طی پیامی توئیتری این برقراری و راه اندازی ترازیت کالا را تبریک گفت.
وی به سفر اخیر هیات عالی رتبه راه و شهر سازی به کشور روسیه هم اشاره کرد و گفت: در این سفر تفاهم شد که مسیر روسیه - ایران - آسیای میانه باید به مسیر ترانزیت فعال تبدیل شود.
تقی زاده حجتی در عین حال گفت: با سفر اخیر رئیس جمهوری روسیه به ایران بر اجرایی و عملیاتی شدن این مهم تاکید شد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
نقشه راه ایمنی
نظر بینندگان
!
!
!