دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۰۷ | ۱۳۹۰/۰۹/۲۴
پرداخت جریمه اشتباهی رانندگی توسط مامور ثبت کننده
۱۰:۰۷ | ۱۳۹۰/۰۹/۲۴
اجاره خودرو

پرداخت جریمه اشتباهی رانندگی توسط مامور ثبت کننده

پرشین خودرو: سرانجام صدای رانندگان معترض نسبت به جریمه‌های اشتباهی شنیده شد؛ براساس گفته رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور، قرار است در صورت اثبات غیرواقعی بودن جریمه‌ها، با مأموران جریمه کننده برخورد و آن‌ها را به پرداخت جریمه مجبور کنند.

به گزارش «پرشین خودرو»، سرانجام نامعلوم، جریمه‌های غیرواقعی راهنمایی و رانندگی به داستان تکراری برای رانندگان تبدیل شده است، داستانی که با وجود تأکید پلیس راهور مبنی بر دقیق بودن نیرو‌هایش برای صدور برگ جریمه، هرازگاهی برای یکی از رانندگان تکرار می‌شود.

رانندگان از هر راهی برای شنیدن شدن صدای اعتراض خود نسبت به جریمه‌های رانندگی استفاده می‌کنند حتی در خبرهای مربوط به جریمه های رانندگی در خبرآنلاین هم نظراتی حاوی این اعتراضات دیده می شود.

به عنوان مثال برای خبر تخلفات ثبت شده توسط دوربین حذف نمی‌شود یکی از کاربران که گویا جانباز است، نوشته که با وجود داشتن آرم طرح ترافیک از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران با جریمه 500 هزارتومانی برای ورود به محدوده طرح ترافیک مواجه شده است.

جریمه شدن ماشین مدل 90 در سال 89 نیز از دیگر اشتباهات راهنمایی و رانندگی بود که یکی از کاربران خبرآنلاین در نظر خود به آن اشاره و نسبت به آن گله کرده است.

نزدیک به یک ماه پیش «مرتضی دهقان» رئیس مرکز اجرائیات پلس راهور در واکنش به اعتراض‌های مداوم مردم نسبت به جریمه‌های اشتباه راهنمایی و رانندگی، گفته بود که تخلف‌های ثبت شده توسط دوربین های الکترونیکی سطح شهر در سیستم پلیس حذف نمی‌شود و تنها در صورتی که فردی به صورت اشتباه جریمه شده یا فردی با دستکاری پلاک خودرو موجب جریمه فرد دیگری شود این موضوع قابل رسیدگی است.

دهقان یک ماه پس از آخرین گفته‌هایش در مورد جریمه‌های رانندگی، مجددا مجبور به پاسخگویی شد و در مورد راه حل این مشکل به مهر گفت: در صورتی که مامور پلیس خودرویی را به اشتباه جریمه کند علاوه بر برخورد باید مبلغ جریمه را خودش پرداخت کند.

در واقع رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور از موضع گیری قبلی خود کمی عقب نشینی کرد و تا حدودی مجبور شد نسبت به بروز اشتباه زیردستانش در صدور جریمه اعتراف و آن‌ها را ضمن تهدید به برخورد، وادار به پرداخت مبلغ جریمه کند.

بنابر گفته دهقان براساس قانون جدید راهنمایی و رانندگی در صورتیکه ماموری سهوی یا عمدی مرتکب خطا شده و خودرویی را به اشتباه جریمه کند، رانندگان می‌توانند با مراجعه به واحدهای رسیدگی به تخلفات اعتراض خود را اعلام کند و پس از بررسی اعتراض راننده و وجود استدلالهای کافی، مامور جریمه کننده علاوه بر برخورد باید جریمه را خودش پرداخت کند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!