جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
تاثیر ارتقای كیفیت محصولات در بهبود شاخص های رضایت مشتری
۱۰:۰۵ | ۱۳۹۶/۰۸/۱۵
iran zamin2
معاون كیفیت ایران خودرو با اشاره به روز ملی کیفیت تشریح كرد:

تاثیر ارتقای كیفیت محصولات در بهبود شاخص های رضایت مشتری

پرشین خودرو: براساس نتایج ارزیابی شركت بازرسی كیفیت، از چهار محصول جدید ایران خودرو تعداد دو محصول با چهار ستاره كیفیت، یك محصول با سه ستاره و محصول دیگر با دوستاره عرضه شده اند.

به گزارش پرشین خودرو، مجتبی استادرحیمی، معاون كیفیت گروه صنعتی ایران خودرو گفت: افزون بر این، ستاره های سه محصول جاری نیز ارتقا یافته و تا دو ماه آینده نیز ارتقای كیفیت و افزایش ستاره برای سایر محصولات نیز پیش بینی شده است.

وی از بهبود در دو شاخص دیگر در كیفیت محصولات ایران خودرو خبر داد و گفت: بهبود در نتایج نظرسنجی درخصوص رضایت مشتریان از محصولات (CSI) و (IQS) تعداد عیب محصولات به عنوان یك شاخص بین المللی است كه در سال جاری در شاخص IQS به طور میانگین در تمام محصولات 14 درصد بهبود داشته ایم.

 


 

استادرحیمی بیشترین افزایش رضایتمندی مشتریان را در محصولات دنا، دنا پلاس، 207 و آریسان عنوان كرد و افزود: یکی از اولویت های اصلی ما افزایش رضایت مشتریان در جامعه از کیفیت محصولات و خدمات و تحقق برنامه های بلند مدت مان است كه با تلاش های مجموعه كاركنان ایران خودرو افزایش تولید با بهبودهای كیفی زیادی همراه بوده است.

معاون کیفیت ایران خودرو افزود: حدود 68 درصد از مجموع 1143 پروژه طی سه سال گذشته تحقق یافته است.

استادرحیمی از ارتقای كیفیت قطعات به عنوان یكی از اقدامات مهم درحال اجرا در زنجیره تامین و تولید ایران خودرو نام برد و گفت: نظارت بر انتخاب سازندگان و كنترل طرح تكوین قطعات و بعد تولید انبوه رویكرد اصلی در این بخش به حساب می آید كه با همكاری ساپكو موفقیت های زیادی درآن كسب شده است.

وی ادامه داد:‌ به منظور ارتقای دانش فنی و بهره گیری از ظرفیت تكنیكی شركای خارجی، همكاری هایی را با شركت ایكاپ آغاز كرده ایم كه در 13 سرفصل و در بخش های مختلف خطوط تولید و درنهایت زنجیره ارزش پیاده سازی خواهد شد.

استاد رحیمی از نوسازی زنجیره تامین ایران خودرو خبر داد و گفت: این موضوع شامل انواع متعدد سخت افزار و تكنولوژی هایی است كه مربوط به سازندگان قطعات است.

وی افزود: ایران خودرو برنامه تولید پلتفرم، محصولات و موتورها و گیربكس های جدید شروع كرده است و طبق هدفگذاری های صورت گرفته سازندگانی كه توان تطابق با تكنولوژی روز را نداشته باشند از چرخه تامین ایران خودرو خارج خواهند شد.

معاون کیفیت ایران خودرو از آغاز همكاری با دانشگاه ها و مراكز علمی خبر داد و گفت: در حال حاضر با دانشگاه صنعتی شریف تفاهم نامه ای امضا كرده ایم كه 6 پروژه را به صورت مشترك اجرا خواهیم كرد. وی تصریح كرد: تلاش كرده ایم كلاس های درس دانشگاهی را به سالن ها و كارگاه های تولیدی وارد كنیم و از این ارتباط نهایت بهره را ببریم.

برچسب ها:
ایران خودرو
نظر بینندگان
!
!
!